Plynulé rozsvěcení a zhasínání LED

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
AlienStar
Příspěvky: 14
Registrován: 29 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Plynulé rozsvěcení a zhasínání LED

#1 Příspěvek od AlienStar »

Potřeboval bych poradit jak plynule rozsvěcet 3 řady LED po 30 diodách, tak aby se plynule rozsvítíla 1. řada na 100% , pak 1 řada postupně zhasínala a zároveň 2. řada se začala plynule rozsvěcet atd. Díky

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

málo údajů

#2 Příspěvek od Hill »

Jaké máš k dipozici maximální napájecí napětí? Jde totiž o to, jestli ty diody budou v sérii všechny nebo je bude nutné rozdělit do více větví.
Způsobů řešení je totiž víc a ten vhodný závisí právě na tom napětí.

Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od tominekk »

Hill má pravdu. Způsob řešení se bude odvíjet od toho kolik seš tam schopnej pustit voltů.
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!

Uživatelský avatar
radiootrokovice
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2004, 02:00

Led

#4 Příspěvek od radiootrokovice »

Ano to je pravda že hodnì záleží na napájení, ale pokud budeme uvažovat že by se k øízení LED použil nìjaky MCU a na výstupu by byl jeden nebo vice budièù s otevøeným kolektorem(pro každou vìtev), tak je øešení na svìtì a podle pøedøadných R u led je možno volit napájecí napìtí.

Uživatelský avatar
AlienStar
Příspěvky: 14
Registrován: 29 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

LED

#5 Příspěvek od AlienStar »

Napájení bude 12V. Neměl byste někdo doma nějaké schéma jak na to? A nebo ještě lepší, kdyby někdo neudělal, třeba jako zakázku, program pro MCU kterej by to celé řídil. díky

Uživatelský avatar
radiootrokovice
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2004, 02:00

led

#6 Příspěvek od radiootrokovice »

Schématko ti navrhnu a mcu soft by nemel byt problem. Napiš jak se to ma podrobnìji chovat a kolik led atd.. (prostì detaily).

Uživatelský avatar
radiootrokovice
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2004, 02:00

LED

#7 Příspěvek od radiootrokovice »

Omlouvám se nìjak mi stávkuje email. Hex pošlu jakmile bude kompletní, a odzkoušený. Nebo take mohu zaslat hotový naprogramovaný MCU.

Uživatelský avatar
AlienStar
Příspěvky: 14
Registrován: 29 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

LED

#8 Příspěvek od AlienStar »

Jenze ja bych potreboval i zdrojak, abych to mohl když tak upravit podle potreby. Rikam, nechci to zadarmo,, bylo by to možné?

Uživatelský avatar
AlienStar
Příspěvky: 14
Registrován: 29 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

LED

#9 Příspěvek od AlienStar »

To tu nikdo neumí udělat plynulé zhasínání a rozsvěcení LED ???

Uživatelský avatar
Jurbise
Příspěvky: 37
Registrován: 08 úno 2008, 01:00

#10 Příspěvek od Jurbise »

To by mně taky kdyžtak zajímalo,pokud by každá sekce mohla mít jinou barvu.A nešlo by použít a upravit zapojení z:http://electronics.cjb.net/ - článek :High Power LED mood Lamp a upravit jen výstup proudově??Mám to postavený,funguje bezvadně a lze přepínat několik módů.Je tam samozřejmě i hex soubor.
Přílohy
Schematic.gif
(28.3 KiB) Staženo 161 x

LadasW

#11 Příspěvek od LadasW »

Jurbise píše:To by mnì taky kdyžtak zajímalo,pokud by každá sekce mohla mít jinou barvu.A nešlo by použít a upravit zapojení z:http://electronics.cjb.net/ - èlánek :High Power LED mood Lamp a upravit jen výstup proudovì??Mám to postavený,funguje bezvadnì a lze pøepínat nìkolik módù.Je tam samozøejmì i hex soubor.
A prosím tì používáš i RGB led? A jak to ty barvy mìní? Nejprve èervená a pak modrá atd? Nebo se nechá nastavit i mixování barev? A na co to používáš? Dá se ovlivnit èas prolínání?
Díky za odpovìdi

Uživatelský avatar
Jurbise
Příspěvky: 37
Registrován: 08 úno 2008, 01:00

#12 Příspěvek od Jurbise »

Je to v tom článku všechno napsaný,někde je na netu i od českého autora,jak jsem psal,jde měnit cykly,plynule,nebo skokově,rychlost,zastavit to na nějaký barvě apod.Nepoužívám to na nic,jen se mi to líbilo a je to dekorace,spíš bych to potřeboval upravit,aby každá sekce uměla ovládat třeba 6-10ks 1W Luxeonu a pak bych z toho postavil reflektory s plynule se měnící barvou.To by se mi hodilo do práce.Asi by se musely změnit tranzistory a přidat napájení do diod(a použít to řízení rgb).Já to ale nezvládnu upravit,jsem silnoproudař,tak kdyby se tím někdo chtěl zabývat,tak by mi to pomohlo a potěšilo.Myslím,že by nebyl problém místo 3čipový rgb tam dát 3 sólo Luxeony.Ale větší počet nevím jak udělat.Když to někdo vymyslíte,díky.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“