DVD

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

DVD

#1 Příspěvek od GEEL »

Mam dostat na opravu dvd Philips LX700.Ma vraj problem s citanim palenych dvd.Neviete ci nahodou tento typ nie je haklivy na R-,R+.Aby som nebral nieco co aj tak neroschodim kôli optike,ktora je hakliva na rôzne media.
Zatim dik.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

zkontroluj oboje

#2 Příspěvek od Hill »

mam zase dvd, ktere mi nerado cte originalky, zejmena z nekterych casopisu. Zato palene cte, jen to fici.
Nech si prinest i ty DVD a zkus je v jine mechanice. Treba neni chyba zrovna v tomhle laseru, ale v tom palicim...
Pokud jde o velikost proudu, haklivy ten laser je. Pozadovanou toleranci ti nepovim, mela by byt v katalogovem listu cteci hlavy nebo samotneho laseru

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

DVD

#3 Příspěvek od kybl »

Pokud mohu radit,tak to vůbec neber.Jedině,co bych udělal,tak vyčistit čočku,jinak rýpat do nastavení DVD laseru to může být rychlá smrt.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Moje zkošenost je taková, že pokud nepomůže vyčištění optiky správným způsobem, je 9 z 10 případů snímač CD i DVD zralý na výměnu. Ten zbytek bývají závady na servech ale jakýmkoliv donastavováním přístroje který předtím chodil si moc nepomůžeš, spíš naopak.

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

DVD

#5 Příspěvek od kybl »

Ještě takový dodatek.Nejhorší je,když letitý prach je usazený pod čočkou,uvnitř optiky.To je vymalováno.Potom můžeš tak akorát olíznout prst a objednávat nový laser.

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

DVD

#6 Příspěvek od GEEL »

Chlapi dik za ohlasy.Par mechanik mi uz preslo rukou a mam skusenost,ze CD optiku ide nastavit,ale DVD je zabava na dlhe hodiny.Aj ked jednu dvd som ako tak rozchodil,ale uznal som ze vymena bude spolahlivejsia hlavne kôli zaruke na servisny zasah.Nastavit rom a cd na dvd mech. nie je sranda.A preto napriklad niektore sony dvd robi iba jeden servis v BA.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Re: DVD

#7 Příspěvek od mi-ro »

kybl píše:Ještě takový dodatek.Nejhorší je,když letitý prach je usazený pod čočkou,uvnitř optiky.To je vymalováno.Potom můžeš tak akorát olíznout prst a objednávat nový laser.
Souhlas, nejhorší je polopropostný zrcátko, na něm je prach nejhorší. Bohužel se nedá vyčistit, teda bez totální delaborace jednotky, to jsem zkoušel a pro ferdy mravence špatná zpráva, po sesazení to nechodilo už vůbec. Povedlo se mi to jen jednou u jednoho typu kde se dá odkrýt opt. systém bez sejmutí čočky.

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

DVD

#8 Příspěvek od kybl »

Taky jsem si to jednou absolvoval.Ale pokud to jednou rozházíš tak nemáš šanci to nastavit zpátky do původní polohy.Další pokus byl celou jednotku prostě namočit do patřičného roztoku.To samé.Zkoušel jsem i ultrazvukovou pračku...Bez ůspěchu.Takže to jsou mé zkušenosti.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “