Čo si myslite o značke FUNAI

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Čo si myslite o značke FUNAI

#1 Příspěvek od durkovic »

večšina servisakov mi povedala že vyrobky značky FUNAI sa neoplatí kupovať lebo su nekvalitne.Možna že to platilo v minulosti vid. videoprehravač FUNAI VIP 3000.Ja som si kupil televízor FUNAI aj videorekorder FUNAI 29D-864.A už ich mam 2.5 roka a som s nimi nadmieru spokojny K videu este tolko:video ide super nekrči pasky a nerobí ai "zubky" na kraji pasky.

SPTREBNU ELEKTORNIKU ZNACKY FUNAI VYRABAJU TERAZ NEMCI.

Ake mate skuseosti so zn. FUNAI

dakujem za postrehy
Naposledy upravil(a) durkovic dne 13 bře 2006, 19:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
hop
Příspěvky: 84
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Zl

Funai

#2 Příspěvek od hop »

s TV FUNAI nemám skušenosti ale videomagnetofony jsou OK.

Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

Video

#3 Příspěvek od Dratak »

Kamarád má video Funai 8 let, občas vyčistí hlavy, preventivně mechaniku od špíny z pásků, případně odstraní znečištěné mazivo a nanese nové-prostě běžná preventivní údržba. Přístroj nezničil nikdy žádnou kazetu a hraje bez jediné poruchy.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od badoch »

TV 2x vyměněna a nakonec jsem doplatil a koupil TV zn. ELEKTA (hraje dodnes 12 let)
Další TV přenosná sice hraje ale již dávno se rozpadlo a přestalo fungovat DO,
Video rok 2005 3x reklamace (mechanika) a zrušení kupní smlouvy.
FUNAI UŽ NIKDY :!:

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: Čo si myslite o značke FUNAI

#5 Příspěvek od Miradim »

Můj názor na značku Funai je celkem pozitivní.Když se podívám do záznamu oprav TV tak celkem běžné závady.Párkrát vadný procesor,vadná paměť,spálené vychylovačky,studeňáky, elity atd...Co se týče oprav celkem žádné záludnosti a hlavně celkem dobrá dostupnost servisní dokumentace a náhradních dílů.Samozřejmě,že se může vyskytnout i nějaký nepovedený kus,ale to snad u všech značek.U videí celkem běžná údržba.Samozřejmě to je můj názor.To co tady popisuje badosh se může taky stát.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od DjRix »

Co se týče dříve vyráběných TV tak mám taktéž celkem pozitivní skušenosti,celkem běžné závady jak píše Miradim (až na ty procesory,ale naštěstí nestál nikdy víc jak 1000kč),jak je to se současnými výrobky (poslední 2-3 roky) nemám tušení.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#7 Příspěvek od pit »

To se my snad zda jsou to šmejdy samozřejmě že si na ně my opraváři nemůžem stěžovat protože kdyby nebyli takové šmejdy tak bysme neměli co na práci díky za ně :toilet:

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Miradim »

pit-máš docela pravdu.Každá značka má své slabiny.Já jsem jenom psal že zn. Funai co se týče závad a oprav byla v průměru.Po technické stránce nechci komentovat.Máš ovšem pravdu,že kdyby nebyly závady tak se neuživíme.Tak teda také, dík za ně.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#9 Příspěvek od Onkyo »

Súhlasím S tým ,že Funai šlapali v pohode aj TV aj VIDEo až na bežné poruchy ,ale v tom si nevyberieš. :hola:

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#10 Příspěvek od galjo »

Vedúci kúpil 72 cm SONY a je to celkom pekný prenosný televízor. Každý mesiac ho prenáša do opravy - záručnej. A ver potom značke. FUNAI asi nerobia Nemci - lebo pozerám a vidím že má napísané na škatuli - MADE BY P.R.C. :D :D

Uživatelský avatar
pettexxx
Příspěvky: 10
Registrován: 10 úno 2007, 01:00

#11 Příspěvek od pettexxx »

Ja mam tiez televizor funai TV-2100mk8 rocnik 1996. Som s nim velmi spokojny. Obraz ma ako novy a obrazovku Toshiba a zatial ziadna zavada. A ma toho vela nabehaneho. Kamos mal Sony KV29cl1 a hned po zaruke sa pokazil. Odysiel mu v nom procesor. Zistoval cenu v autorizovanom servise a ked mu povedali ze oprava bude stat okolo 5000 korun, tak radsej isiel do obchodu a kupil iny TV a inej znacky.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#12 Příspěvek od Carel »

P.R.C. PEAPLE REPUBLIC CHINA.

Uživatelský avatar
korka
Příspěvky: 29
Registrován: 09 úno 2007, 01:00

#13 Příspěvek od korka »

Já mám od Funai video - z roku 1992 a dokonce jsem ho již jednou čistil.Používáno vcelku často.
Když se ještě vyplatilo videa opravovat,tak jsem měl v ruce různé značky(cca 50 ks) ale jen jeden Funai.
Takže asi tak.
kořka

Uživatelský avatar
JeeL
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2007, 02:00
Bydliště: New Jičín

#14 Příspěvek od JeeL »

Vážení vlastním diskutovaný VCP VIP 3000 již od roku 1988. Od té doby na něm mimo jiné "vyrostli" děti od ségry a později i moje. A to bylo hodin a hodin!!! Dodnes šlape jako hodinky,sem tam chtěl vyčistit ,jako každý stroj.Ale jelikož doba jde kupředu koupil jsem stereo DAEWOO VQ 757K. A po Třech létech provozu můžu říct...šrot. mimo poruchy mechaniky odešly i kondy ve zdroji.Škoda ,že Funai nemá LP,jinak bych ho využíval dodnes... Slyšel jsem i výrok jednoho opraváře,který snad neurazí: "Každý správný chumaj má video Funai". Což beru jako srandu.. :lol: :lol:

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#15 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:29, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “