TV Samsung cw-21A83N servisni kod

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Patriq

TV Samsung cw-21A83N servisni kod

#1 Příspěvek od Patriq »

Dobry den,
chtel bych Vas pozadat jestli nekdo nezna servisni kod na tuto TV.Mam moc siroky obraz a nikde jsem nenasel jak se dostat do menu nastaveni.
predem dik

Uživatelský avatar
evzena
Příspěvky: 180
Registrován: 06 črc 2005, 02:00
Bydliště: Hrádek n. Nisou

#2 Příspěvek od evzena »

A myslíš že tam nemáš závadu??? :breakdance:

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Kouknul bych nejdrive po napetich co dava zdroj. Nastaveni servisaku se ti jen tak nerozhodi
Internet - metla lidstva

Patriq

#4 Příspěvek od Patriq »

Servisak rikal ,ze obraz je v poradku a mam to nechat pry je to normalni (zadna jina TV to doma nedela ani nedelala maji obraz normalne).Ale kdyz jsou titulky tak na zacatku i konci nejsou 1-2 pismenka a treba logo TV-Nova ma jen pulku ty kometky co tam vecer davaj.Tak jsem si rikal ze to krapet posunu v servisnim nastaveni.

Patriq

#5 Příspěvek od Patriq »

Dela to uz od zacatku co byla koupena jako nova a je to stale stejny.(obraz se neroztahuje a ani nezuzuje)

Uživatelský avatar
evzena
Příspěvky: 180
Registrován: 06 črc 2005, 02:00
Bydliště: Hrádek n. Nisou

#6 Příspěvek od evzena »

Už jsi ji měl rozdělanou? Pokud ano tak napiš co jsi naměřil :upset: apropo-co to bylo za servisáka,nehledě na to chtěl bych tě vidět jak by sis to nastavil sám!!!

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

evzena píše:Už jsi ji mìl rozdìlanou? Pokud ano tak napiš co jsi namìøil :upset: apropo-co to bylo za servisáka,nehledì na to chtìl bych tì vidìt jak by sis to nastavil sám!!!
Neboj,to zvládne,H rozmìr= 4,5 pùllitru,servisák mu dobøe poradil....



M.

Patriq

#8 Příspěvek od Patriq »

Evzena: ne jeste jsem se do ni nekoukal.Neco merit v TV moc nechci.Byl to "normalni" servisak co dela servis pro tu prodejnu co jsem to kupoval.Ja jsem si rikal ,ze to ma treba podobny nastaveni jako maji monitory a jest-li ne tak treba nekdo pomuze.Proto jsem si rikal ze ten obraz nejak pujde prenastavovat prave v tom servisnim menu.

Uživatelský avatar
evzena
Příspěvky: 180
Registrován: 06 črc 2005, 02:00
Bydliště: Hrádek n. Nisou

#9 Příspěvek od evzena »

Patriq píše:Evzena: ne jeste jsem se do ni nekoukal.Neco merit v TV moc nechci.Byl to "normalni" servisak co dela servis pro tu prodejnu co jsem to kupoval.Ja jsem si rikal ,ze to ma treba podobny nastaveni jako maji monitory a jest-li ne tak treba nekdo pomuze.Proto jsem si rikal ze ten obraz nejak pujde prenastavovat prave v tom servisnim menu.

Tak si ho zavolej (toho servisáka) ať ti to nastaví, protože pochybuju že ty by jsi to zvládnul. To není jenom o tom,že tam s něčím hýbeš a přitom nevíš s čím. :opravar:

Patriq

#10 Příspěvek od Patriq »

No tak to se budu muset kouknout po jinym oravari protoze tam ten do delat nebude to uz rikal tenkrat (to je normalni tomu nic neni ,ze tam neni cele logo to neni zavada)Dokonce jsem se nekde doslechl ,ze ani Samsunga neoprvujou maji jenom licenci na Panasonic,Teslu,......... ,ale jenom jsem to zaslech. I tak dik jsem alespon o trosku chytrejsi. :-)

Návštěvník

#11 Příspěvek od Návštěvník »

skus vypnout do standby a na DO namaèkej rychle za sebou display-menu-mute-powerON
Jestli ti to bude fungovat a skurvíš si to tak tady potom nebreè.

Návštěvník

#12 Příspěvek od Návštěvník »

No,problém,potom bude v tom,že to pùjde reklamovat a možná i tøikrát a dosáhne toho,co tøeba chce.Já dostat takovýhodle zákoše,tak to kopu do pr*ele,hned,když ho potkám.... :x


M.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od masar »

Problém není poradit ale chtít poradit. Pánové zřejmě chtěli poradit asi takhle: Před tím, než se pustíte do jakéhokoliv nastavování v servisním menu TV, je třeba zkontrolovat , jest-li není zvětšení rozměru způsobeno zvětšením napájecího napětí zdroje, což bývá dost častým jevem. Dále je možné, že došlo k závadě některých součástí v horiz. rozkladu (např. vadný některý z kondenzátorů v kolektoru spínacího tranzistoru(méně často), popř. závada v obvodu korekce poduškovitosti. Teprve po důkladné kontrole těchto obvodů a zvážení toho, jakým způsobem k závadě došlo, je možné zasahovat do nastavování v servisním módu. Je třeba si uvědomit, že data v eeprom se samy od sebe nemohou měnit a změna rozměru tedy musí být způsobena něčím jiným. Výjimkou je samozřejmě závada v eeprom nebo předchozí chybné nastavení, které se nedá úplně vyloučit ani ve výrobním závodě. Nerespektování této rady obvykle vede k dalšímu a rychlejšímu vývoji závady, na kterou se "nabalí" závady souvisejících obvodů. Oprava takto postiženého TV je obtížná i pro profesionální opraváře a patřičně se projeví v ceně opravy.
A teď by mohla následovat rada, jak se dostat do servisního menu. Já to zatím nevím, až se to dovím, prozradím... :idea:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#14 Příspěvek od masar »

Možná půjde tahle kombinace tlačítek DO:
STAND-BY - DISPLAY - MENU - MUTE - POWER ON
nebo:
STAND-BY - DISPLAY - P.STD - MUTE - POWER ON
nebo:
STAND-BY - P.STD - HELP - SLEEP - POWER ON

Uživatelský avatar
evzena
Příspěvky: 180
Registrován: 06 črc 2005, 02:00
Bydliště: Hrádek n. Nisou

#15 Příspěvek od evzena »

masar píše:Problém není poradit ale chtít poradit. Pánové zřejmě chtěli poradit asi takhle: Před tím, než se pustíte do jakéhokoliv nastavování v servisním menu TV, je třeba zkontrolovat , jest-li není zvětšení rozměru způsobeno zvětšením napájecího napětí zdroje, což bývá dost častým jevem. Dále je možné, že došlo k závadě některých součástí v horiz. rozkladu (např. vadný některý z kondenzátorů v kolektoru spínacího tranzistoru(méně často), popř. závada v obvodu korekce poduškovitosti. Teprve po důkladné kontrole těchto obvodů a zvážení toho, jakým způsobem k závadě došlo, je možné zasahovat do nastavování v servisním módu. Je třeba si uvědomit, že data v eeprom se samy od sebe nemohou měnit a změna rozměru tedy musí být způsobena něčím jiným. Výjimkou je samozřejmě závada v eeprom nebo předchozí chybné nastavení, které se nedá úplně vyloučit ani ve výrobním závodě. Nerespektování této rady obvykle vede k dalšímu a rychlejšímu vývoji závady, na kterou se "nabalí" závady souvisejících obvodů. Oprava takto postiženého TV je obtížná i pro profesionální opraváře a patřičně se projeví v ceně opravy.
A teď by mohla následovat rada, jak se dostat do servisního menu. Já to zatím nevím, až se to dovím, prozradím... :idea:

Takže jsi poradil,ale zas tak moc ne, protože jak psal měřit se mu nechce, ale do servis modu jo!! :prst:

Zamčeno

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“