Jak se zapojujou metalhalogenidy ?

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Destroyer
Příspěvky: 47
Registrován: 11 srp 2006, 02:00
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Jak se zapojujou metalhalogenidy ?

#1 Příspěvek od Destroyer »

Ahoj,potřebuji veliký zdroj světla pokud možno s maximální úsporou místa a co nejmenším zdrojem tepla tak jsem si zvolil metalhalogenidovou výbojku je i docela levná ale nevím jak jí mám zapoji potřebuju k ní titystorový zapalovač a tlumivku? jednalo by se o tyto modely http://www.elektro-paloucek.cz/lcr-vybo ... ts_id=8537 a ještě jsem měl namysli tuto http://www.e-light.cz/svitidla/375/ popřípadě jinou použít ji chci do starého projektoru nebo pokud máte nějaký jiný nápad na osvětlení tak sem s sním děkuji.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

výbojka potřebuje speciální předřadník s vysokonapěťovým zapalováním a omezením proudu, nevím co máš za projektor ale optická část potřebuje přesně daný zdroj světla co se týče geometrických rozměrů (vlákno), což poměrně bachratá výbojka asi nesplní. Ledaže bys překopal lampovou skříň úplně a vyřešil to bez kondenzoru. Myslím že účel by splnila spíš halogenová žárovka.

Uživatelský avatar
Destroyer
Příspěvky: 47
Registrován: 11 srp 2006, 02:00
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Destroyer »

taky jsem přemýšlel o halogenu původně tam byl 600W malinkej a nebyla to taková ta špejle spíš kapička něco jako je v meotaru jenže absolutně netušim kde to mam sehnat když už halogen.

Uživatelský avatar
jefo250
Příspěvky: 57
Registrován: 16 čer 2007, 02:00

#4 Příspěvek od jefo250 »

zdarec no na tuhle výbojku postačí klidně 400W tlumivka z rtuťovky.. bez zapalovače by to mělo fičet.. pokud ne kup si zapalovač k MH výbojkám..tlumivka k HPI výbojce má stejné parametry jako k rtuťovce HgLI( RVL-.X)

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#5 Příspěvek od Hanizek »

Bez zapalovače to fungovat nebude!

Jinak MH výbojky bezproblémů svítí na "balastech" pro sodíkové ( a ty není zas takový problém sehnat).

Uživatelský avatar
jefo250
Příspěvky: 57
Registrován: 16 čer 2007, 02:00

#6 Příspěvek od jefo250 »

Hanizek píše:Bez zapalovače to fungovat nebude!

Jinak MH výbojky bezproblémů svítí na "balastech" pro sodíkové ( a ty není zas takový problém sehnat).

výbojka HPI-T 250W od Philipsu funguje na tlumivce k rtuťovce HgLI 250W bez zapalovače bez problému :wink:

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“