deska intel skyberg p45

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

deska intel skyberg p45

#1 Příspěvek od Puda »

Zdarec chlapy, koupil jsem si desku intel p45 skyberg a pri prvnim zapnuti po 10-ti minutach zmizel obraz tak jsem ji reklamoval, vcera prisla nova a obraz se mi na ni zas neobevil, pc se tvari jako normalne zapnute, ale monitor zustane vypnuty. Pouzite komponenty: Intel Core2Quad 9400, Gainward Geforce 9800GTX+, 2x2GB OCZ fatal1ty 10666, zdroj deltalabs 700w -vse nove.
grafika a procesor byly vyzkouseny v jinem pc a jsou funkcni, pameti nemam kde vyzkouset, muzou byt nekompatibilni?
jaky postup by jste doporucily?
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od michalnb »

Puda píše:Zdarec chlapy, koupil jsem si desku intel p45 skyberg a pri prvnim zapnuti po 10-ti minutach zmizel obraz tak jsem ji reklamoval, vcera prisla nova a obraz se mi na ni zas neobevil, pc se tvari jako normalne zapnute, ale monitor zustane vypnuty. Pouzite komponenty: Intel Core2Quad 9400, Gainward Geforce 9800GTX+, 2x2GB OCZ fatal1ty 10666, zdroj deltalabs 700w -vse nove.
grafika a procesor byly vyzkouseny v jinem pc a jsou funkcni, pameti nemam kde vyzkouset, muzou byt nekompatibilni?
jaky postup by jste doporucily?
Tak v prvom rade: -čo najmenej tam toho narvať a pozapájať (iba napájanie, 1 modul RAM a grafiku), POZRI ČI MÁŠ ZAPOJENÉ EXTERNÉ NAPÁJANIE GRAFIKY - moc ľudí na to zabúda. V uvedenej RAMke máš preklep: 1066... Core 2 QUAD sedí. A ešte skús reset BIOSu. Príčinou však môže byť aj to, ŽE TAM TLAČÍŠ 9800GTX, KEĎ DOSKA JE STAVANÁ PRE ATInu - dokonca aj priama podpora crossfire pre dve ATI PCIe16x !!!!

PS: Ešte otázka... Podľa čoho súdiš že: "pc se tvari jako normalne zapnute" ?
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Puda »

normalne zapnute - jde vypnout prvni 3-4vteriny kratkym stiskem tlacitka
potom uz jen dlouhym stiskem tlacitka
a samosebou ze sem tam mel jenom to nejnutnejsi
a vsechny napajeni taky mam 3x deska (1x24pin, 1x4pin 1xmolex) + 2x grafika (2x6pin)
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Puda »

a navic jsem tu desku zkousel s ati x700
a a core2duo 6700 a stejne ani prt... :-(
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Puda »

jo a v uvedene ramce nemam preklep je to presne PC3 10666
neboli OCZ3F13334GK
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od michalnb »

Ja by som tam ešte narazil nejakú PCI- grafickú starinu a poprípade skúsil flash Biosu. RAMky čo si kúpil to podporuje, procesor tiež, zdroj si asi premeral... Ak sa neprebúdza grafáreň(resp. PCIe) mohol by to byť s najväčšou pravdepodobnosťou BIOS, no nedajú sa vylúčiť ani pamäte (bodlo by otestovať ich, alebo skúsiť iné). Inak už iba späť k distribútorovi a pokračovať klasickým postupom: :arrow: :obscene: :!:
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Puda »

tak uz jsem zkousel i obyc pci grafarnu a furt nic
tak sem volal do czechcomputeru a tam jsme se dohodli ze jim to poslu cely at si s tim poradi... :-(
jakejkoliv starej kram rozjedu ihned a kolikrat funguje i to co bych nerek
a zase to vypada ze muj dalsi novej komp bude zase kovarova kobyla :-(
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Jak jsi to popisoval, tak to byly příznaky zaseknutí sběrnice. To se stává např. přehřátím CPU, pamětí nebo vlastní deskou.
Pokud máš jistotu, že CPU sedí a je dobře chlazené a máš nastavený BIOS pro standard, tak odzkoušej paměti po jedné a na menším kmitočtu.
Řekl bych ale, že to bude problém desky. :wink:

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Puda »

nejhorsi je ze vsechno sedi..
no po asusu, msi a gigabytu sem si rek ze si postavim konecne poradny pocitac bez slabych casti -proto intel, ale je to celkem vopruz..
myslel sem ze to bude pan pocitac co ho nejake spicky na venkovske siti a ostatni okolni vlivy nebudou rozhazovat...
zatim: asus -2x nenasel prokazatelne funkcni disk...
gigabyte blbne usb, boot z cd, 100 Mb sitovka
msi blbne usb -ale zato poradne
tak bud sem prehnane kritickej, nebo mam kolem sebe nejakou elektropatogeni zonu.. proc mam furt kovarovy kobyly?
intel prozmenu nejde vubec..
ted mam narychlo postevenou P4 2GHz/400/i865 geforce 5200/64MB, 1GB SDRAM 133, deska gigabyte (ty usb zase blbnou)
a nejhorsi je ze to jede docela v klidu az na to ze obcas nestiha kolecko na mysi rolovat obrazovku (puppy linux, firefox2.08) a tux commander kopiruje max 18Mb/s
na widlich zatim na provizornim pisidle nejedu -nechci se nervovat
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Puda »

firefox dva . nula . osm ..
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Docela jsi mě pobavil. :lol:
Zkus to znovu a buď konkrétní, např. místo Gigabyte napiš celý typ desky atd. Desky od Intel jsem instaloval vždy bez problémů, proto si myslím, že u tebe to bude spíše rukama. :wink:

Mimochodem, po instalaci OS instaluješ i ovládače k desce z CD dodaného k té konkrétní desce ? Známej se trápil s Asusem, ale vůbec ho nenapadlo tam taky dát ovládače desky z CDéčka k tomu dodaného,

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Puda »

jde vzdy o boot z flashky
ty desky co jsem jmenoval si neumi ulozit bootovaci sekvenci (flash, hdd)
po vytazeni flash, vubec nejde o ovladace ale o to jak k ty flashce pristupuje deska
napr muj 5 let stary notebook compaq umi ulozit pri prvnim bootu z flash to, ze byla prvni -pak i po vytazeni a naslednem pouzivani bez ni kdykoliv ji tam zastrcim tak z ni nabootuje.. to samy umela i ta asuska gigabyte ani msi na todle nejak zapomeli takze pri kazdym spusteni musim zmacknout f8 nebo f12 a pak teprv mi to tu flashku bud nabidne nebo ne -kdyz ji tam dam pred zapnutim tak vetsinou jo
to jsou podle me ty problemy s usb...
a ruce ... ty nemam ... vsechno za me dela moje sbirka zpivajicich bRamBOr
....... :roll:
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“