jak vymyslet výkonné odsávání

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od zdenoeddie »

bratranec-stolar ma podobne v dielni uz par rokov, ma dvojmechove prevedenie a v pohode, spokojnost.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#17 Příspěvek od xmurgi »

pre stolara by bolo idealne nasledovne riesenie
http://alteko.czechtrade.sk/ventilatory.
Takych ventilatorov sa v minulosti povalovalo po fabrikach kvantum, takze len skusit niekde hladat. Mozno niekto ukradol a bol by ochotny predat. :wink:

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od eljaro »

Píšeš že ten stolř začíná a má to být levné !
:oops:
At koupí jedno lépe dvoupytlový stroj a vymnění pod ním kolečka za trochu stabilnější ! A převážíjej po dílně - postupně at dokupuje ty stejné odsávače - později je muže spřáhnout paralelně a umístit jako stacinální centrální odsávání ! Hodně malých stolárem toto praktikuje ! pokud rovnou nebera centrální stroj - pak je zbytečné šetřit ! Možnost jednotlivých strojů má své výhody ! A hlavně lze dokupovat postupně !
Osobně se docela divím že nad touhle problematikou staloř dumá ?! musí z praxe vědět že odsávat to musí dukladně a efektivně jinak je docela zbytečné odsávat ! My na dílně máme jedno pytlák a když to spustíme tak pytel naplnit za 2-3hodky není problém jen z pilkou 300. Hoblovat třeba masiv se odsávat ani nepokoušíme ! za dopoledne se dá udělat i 10pytlu hoblin jako nic ! Na řezy a lamino stačí skoro cokoliv pokud je to stolař ! Tak cyklon nebo pořádnou byteri odsávání.

PS: omluvte pravopis dík

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#19 Příspěvek od tatramacek »

pravopis neřeš. No já se jako taky divím - že by šetřil až tak a na nepravým místě. No tak jen za stroje a za hlavy na okna dal přes 700 000 prej - nevím no - nejsem odborníček :(

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#20 Příspěvek od Sandal »

Byl tady zmíněnej senomet.To bych nechtěl mít doma protože jsou tam motory 11kW 2800 ot/min.Jinak To je sakra drahej provoz.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#21 Příspěvek od tatramacek »

co to je ten senomet :oops: :oops: :oops: :oops:

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#22 Příspěvek od Sandal »

Fukar na seno.Foukalo se s tim seno na půdy.Takhle to nějak vypadá.Ta fotka je hrozná.
Přílohy
senomet.jpeg
senomet.jpeg (4.46 KiB) Zobrazeno 69 x
Naposledy upravil(a) Sandal dne 03 dub 2009, 20:49, celkem upraveno 1 x.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#23 Příspěvek od tatramacek »

díkes

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#24 Příspěvek od vrky »

Další senomet ten bezpečnější. http://zemedelska-technika.sbazar.cz/pr ... 37852.html

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od eljaro »

Nu otázka peněz je to hlavní jak bylo uvedeno za frézy dá balík a na odsávání už nebude ? Já si říkal že je to divný ?! Já to znám formátka taková normální tak 100.000 ,- a to není nic moc vybavení stojí prachy ! a odsávání ve stolárně je grunt !Já nedávno předělával oklep sila ! Kolegové ve stolárně mají baterii 12 odstředivek o dvou pytlech a mechanický oklepávač, další kolega má třeba stacionární sadu 4 pytlovek , plus kompresorovou mini stanici - ta jeho bruska potřebuje 80l/min pro podlak podávače , jiní kolegové mají jako dílnu barák o dvou patrech ve sklepě je soustava pytlových vysavačů a jeden cyklon pro hoblovku.A mohl bych tak pokračovat . Asi je na snadě že pokud třeba jako my má jen jednopytlový odsávání má to i důvod ! Dovezeme si půl kubíku dubu a po dvou dnech z toho naděláme hromadu polotovarů na kterých pak makáme půl roku - děláme si to sami jinak by to bylo drahý z půl kubíku dubu znamená tři bedínky dílů a cca 30pytlů odpadu výtěžnost 10% ! Jinak kdo by nám to udělal za normální prach žejo ! klasickou stolařinu nám udělaj kolegové s již popsanou výbavou ! :D
Řekni mu asi toto nešpekuluj a kup to nejlepší na co máš jinak je to o ničem a budeš litovat že to neudělal !

PS: omluvte pravopis dík

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#26 Příspěvek od mtajovsky »

Dnes jsem viděl v OBI odsávač na kolečkách za 3990 Kč. Já vím, OBI, to nebude profi, ale jestli začíná, tak je každá koruna dobrá a určitě to bude lepší, než bastl udělaný z vysavače.

http://produkty.obi.cz/new/naradi-stroj ... dc-12.html

Uživatelský avatar
kovikk
Příspěvky: 35
Registrován: 10 dub 2008, 02:00

#27 Příspěvek od kovikk »

mtajovsky píše:Dnes jsem viděl v OBI odsávač na kolečkách za 3990 Kč. Já vím, OBI, to nebude profi, ale jestli začíná, tak je každá koruna dobrá a určitě to bude lepší, než bastl udělaný z vysavače.

http://produkty.obi.cz/new/naradi-stroj ... dc-12.html
Tady je ale důležitý že výkon 550W stačí tak na odsávání pilin od formátovací pily. Určitě ale nestačí na frézku, nebo na hoblovku! Tam to chce tak min 1500W.

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#28 Příspěvek od vav »

Ja by som vyberal napr.tu http://www.urban-technik.cz/odsavani.htm

Neodpustim si poznamku.V tejto dobe zacinat podnikat v tejto ponukou presytenej oblasti je prinajmensom masochizmus.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“