pripojenie k WiFi sieti cez router D-Link

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

pripojenie k WiFi sieti cez router D-Link

#1 Příspěvek od durkovic »

zdravím,

vlastním notebook Asus A6T , má svoj integrovaný WiFi modul. Na zahrade som zistil že v dedine je nezabezpečená (neheslovaná) WiFi sieť,
myslim že sa to nazýva aces point (AP) . notebook mi na integrovane WiFi kartu tento AP najde ale mnoho krát sa už na neho neviem pripojiť alebo len v niektorých miestach.

chcel by som to urobiť tak že sa k danemu AP pripojím cez router (smerovač) D-Link DI-524 a signal z routru dostanem do PC (netebook) cez UTP kábel ktorý pripojím do netebooku.

dalo by sa to takto vyriešiť ? dá sa použiť router ako prijímač signalu z AP ? ak ano čo je potrebné nastaviť

Obrázek

Dakujem za každu radu a pomoc

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#2 Příspěvek od Maskot »

S DI 524 budes mit smulu,ten umi z LAN udelat WLAN,obracene ne.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

Pouzit jde obecne jakykoliv Wifi router s funkci klient.
Na Dlink pouzit nejlepe 5kg kladivo.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od michalnb »

Pozri si čo najlacnejšiu USB WiFi kartu s SMA konektorom http://www.wellnet.sk/edimax-7318usg-wi ... h-ant.html -túto mám odskúšanú- fakt dobrá anténa. Keby náhodou nestačila, ubastlíš a pripojíš aj nejakú plechovku...
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od durkovic »

zdravím,

díky za názory, tak nevadí, vyskušam ešte odporučane spôsoby ako sa pripojiť k AP. D-Link nepovažujem za zlý, mne aj známim behaju D-linky bez problemov, skôr neznášam značky ako Netgear a podobne.

Už som videl aj taku upravu notebooku že na zadnej stene noťau bol dorobený konektor na pripojenie ext. anteny ako poznáme na PCI WLAN kartách, z konektoru viedli dva kabliky (biely a sivý) na DPS samotneho adapteru WLAN v notebooku. po pripojení ext anteny to fungovalo prekvapivo dobre. čo som mal možnosť vidieť pôvodne "anteny" v noťasaoch pod LCD panelom tak som mal dosť, dva pliešky na oboch koncoch a z toho natiahnuté kabliky k WLAN.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#6 Příspěvek od galjo »

durkovic píše:zdravím,

díky za názory, tak nevadí, vyskušam ešte odporučane spôsoby ako sa pripojiť k AP. D-Link nepovažujem za zlý, mne aj známim behaju D-linky bez problemov, skôr neznášam značky ako Netgear a podobne.

Už som videl aj taku upravu notebooku že na zadnej stene noťau bol dorobený konektor na pripojenie ext. anteny ako poznáme na PCI WLAN kartách, z konektoru viedli dva kabliky (biely a sivý) na DPS samotneho adapteru WLAN v notebooku. po pripojení ext anteny to fungovalo prekvapivo dobre. čo som mal možnosť vidieť pôvodne "anteny" v noťasaoch pod LCD panelom tak som mal dosť, dva pliešky na oboch koncoch a z toho natiahnuté kabliky k WLAN.
Neviem čo máš proti značke Netgear. Ja zase mám pre zmenu v pivnici vyhodené D-Link nakoľko som nebol spokojný s ním.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od michalnb »

durkovic píše:...Už som videl aj taku upravu notebooku že na zadnej stene noťau bol dorobený konektor na pripojenie ext. anteny ako poznáme na PCI WLAN kartách, z konektoru viedli dva kabliky (biely a sivý) na DPS samotneho adapteru WLAN v notebooku. po pripojení ext anteny to fungovalo prekvapivo dobre. čo som mal možnosť vidieť pôvodne "anteny" v noťasaoch pod LCD panelom tak som mal dosť, dva pliešky na oboch koncoch a z toho natiahnuté kabliky k WLAN.
Netreba podceňovať zavedené technológie(dobre navrhnuté mikropásikové antény sú pri frekvenciách ako napr. 2,4GHz WiFi často účinnejšie ako klasické). To s vyvedením 2 káblikov a ... môže fungovať iba ak dodržíš určité zásady. Najmä zameniť tie 2 kábliky za koax a niekde na voľné miesto priskrutkovať napr. panelový SMA konektor. Ďalej treba rozmýšľať aj nad impedančným prispôsobením antény ku koaxu(pokiaľ ako anténu nepoužiješ polvlnový monopól) atď.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“