Propojení DVD recorderu na Dvt-B tuner televizoru..

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
shepardt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 lis 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava

Propojení DVD recorderu na Dvt-B tuner televizoru..

#1 Příspěvek od shepardt »

Zdravím všechny mam takový dotaz,mam tuto televizi-http://www.sporilek.cz/televizory/lcd/lg-37lg6000 Je to LG 37LG6000 a tento DVD recorder-http://www.eichhorn.cz/dvd-systemy/deta ... -rdr-hx680 je to Sony RDR HX680.
Vše mi funguje jak má DVD recorder ma ale jen analogový tuner a chtěl bych se zeptat jestli to jde nějak propojit abych se přes recorder napich na digitalní tuner televizoru a mohl nahávat i digitalně kodované programy..Vim že to nebude fungovat časové nahraváni ale myslel jsem že by to fungovalo tak že na jaky program bych se dival na televizi tak přesně to by mi nahraval recorder??Tak pude to nějak. :?: Předem všem děkuji za odpovědí...

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od urbanek »

Po připojení přes scart by to mělo bez problémů chodit. Rekordér přepneš do režimu AV a nahráváš to co na TV zrovna běží...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Habesan »

Některé telky ti dokonce i to časovaný nahrávání dovolí. Akorát to nebejvá v návodech moc dobře popsaný.

Uživatelský avatar
shepardt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 lis 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od shepardt »

urbanek píše:Po připojení přes scart by to mělo bez problémů chodit. Rekordér přepneš do režimu AV a nahráváš to co na TV zrovna běží...
No pravě tohle jsem zkoušel a nejde to ja totiž nevim jak přepnout ten DVD recorder to toho režimu on de přepnout na vstup 2 nebo vstup 3 tak jsem taky nahraval z videa na DVDčko ale když mam tu televizi ve scartu přimo pro mi určenou nevim jak na ni najet aby to bylo v tom AV režimu když televizi dam do jineho scartu než pro ni určeneho tak to nefunguje vubec...

pepik9

#5 Příspěvek od pepik9 »

Otazka je, jestli v tom skartu na TV je take pripojeny vystup nebo je to jen vstup.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Habesan »

pepik9 píše:Otazka je, jestli v tom skartu na TV je take pripojeny vystup nebo je to jen vstup.
Což se nejsnáze vyzkouší propojením výstupního pinu se vstupním, třeba pinzetou.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od urbanek »

Pokud má TV či DVD víc skartů, zkusil bych různé kombinace...

Uživatelský avatar
shepardt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 lis 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od shepardt »

No tak jsem zkoušel vše i ruzne kombinace i nastaveni jak v televizi tak v recorderu vše je marne přitom, u scartu od televize je taková značka jako čvterec ze šipkou ven i dovnitř takže to možná značí že je to vstup i vystup ale propojit to nejde.....asi si budu muset koupit setobox ktery připojim k recorderu a bude....jinak všem děkuji za rady

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#9 Příspěvek od dj_Paul »

Manuál říká že LINE3(TV) na rekordéru je pouze OUTPUT.Takže SCART-SCART asi neklapne


"" scartu od televize je taková značka jako čvterec ze šipkou ven i dovnitř ""

to ale neplatí pro rekordér,tam je pouze šipka ven

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#10 Příspěvek od dj_Paul »

Použitelné pro tebe je LINE1/DECODER,nebo LINE2 zepředu rekordéru.Na LINE1 ale asi nebude výstupní signál pro TV.

Zapojil bych to následovně:
Z LINE3 odebírat signál pro TV
Z TV cpát signál do LINE1

Což znamená udělat si kabel na míru (1x SCART pro TV,2x SCART pro REC)

Uživatelský avatar
shepardt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 lis 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od shepardt »

dj_Paul píše:Použitelné pro tebe je LINE1/DECODER,nebo LINE2 zepředu rekordéru.Na LINE1 ale asi nebude výstupní signál pro TV.

Zapojil bych to následovně:
Z LINE3 odebírat signál pro TV
Z TV cpát signál do LINE1

Což znamená udělat si kabel na míru (1x SCART pro TV,2x SCART pro REC)
No ted vim jistě že televize muže přes scart dodavat signal do recorderu ale pravě a v tom recorderu se to musim připojit jinak...vyzkoušim to a dam pak vědět....Zatim všem Děkuji

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “