Pulzni zdroje

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milhouse
Příspěvky: 37
Registrován: 21 úno 2006, 01:00

#16 Příspěvek od Milhouse »

No jelikož,osciloskop nemám,tak mě zbývá pouze metoda vylučovací,že odstraním všechny naleze špatmé součástky a pak začnu oživovat.Ano ten tyristor je špatnej a potřebuju znát náhradu.
Jen mě ještě zaráží proč je na sekundaru b+ nafouknutý elko,že by vyšší napětí?Je to možné vůbec u tohoto typu zdroje?Bohužel toto zatím zatím nezměřím,dokud nerozjedu zdroj..

Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#17 Příspěvek od MirekMH »

Nechci tě od toho zrazovat,ale těch věcí je tam moře.Tyristor jsem nezkoušel nahrazovat,nebylo třeba,originál je k mání.S tím elkem je to tak ,že buď bylo vadné a nebo dostalo moc. Hele,fakt,je to běh na dlouhou trať,takhle musíš všechno do kusu změřit a to i ty SMDéčka,pak si jednou zapomeneš vybít elko a budeš mít vyděláno. Ber to jako dobrou radu.... :idea:

Uživatelský avatar
Milhouse
Příspěvky: 37
Registrován: 21 úno 2006, 01:00

#18 Příspěvek od Milhouse »

Njn,ale odrazování mě tady nepomůže.Do servisu to nedám,max.půjde do šrotu ;).

Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#19 Příspěvek od MirekMH »

Neber to tak,že tě odrazuju,v tomhle zdroji jsem si nejednou sám rozbil hubu,je tam tolik závad,jako snad nikde. Zvětšené hodnoty odporů,snížená kapacita elytů,svod kondiků a polovodičů a na konec to 🤐 řešení stby provozu. Fakt hrůza.Tak ti přeji štěstí....

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#20 Příspěvek od Frenky »

To je právě ta tragedie...původní závada vadné elko ??Oprava by stála
cca 700.- Kč.Kontrolním "měřením" se objevily "závady" další,takže
vznikl problém..je to škoda,televizor mohl ještě sloužit...
tady je ten problém s odhadem "hranice" toho,co jsem schopen zvládnout sám...

Uživatelský avatar
Milhouse
Příspěvky: 37
Registrován: 21 úno 2006, 01:00

#21 Příspěvek od Milhouse »

To Mirek MH: tyristor MCR22-8 u nas v Brne neni nikde,leda v GES,ale tam tohoto kusu prej minimalni odber 5000ks.Po jednom me ho neobjednají.

Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#22 Příspěvek od MirekMH »

ten moc vadný nebývá,máš ho ve zkratu ??? V nejhoším musíš za servisákem,alespoň pro ten matroš,ale jak píšu,pokud není ve zkratu,měl by být OK.

MiraKynera

#23 Příspěvek od MiraKynera »

Prosim vas panove,muzu mit na vas jeden dotaz?Zkoumam schema tohoto TV jen ze zajimavosti a mohl by mi nekdo pro ziskani vice zkusenosti popsat, ktere seoucastky zde tvori zpetnou vazbu zdroje?Porad nikde nevidim,ze by neco vedlo zpet na primar ridiciho IO zdroje MC44604P mimo toho optoclenu,tak jak to tedy kontroluje to napeti?Predem diky za odpoved.

Uživatelský avatar
Milhouse
Příspěvky: 37
Registrován: 21 úno 2006, 01:00

#24 Příspěvek od Milhouse »

Tak me uz to funguje,tak preji i vsem ostatnim mnoho uspechu pri oprave teto TV a diky vsem co me poradili.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“