Sloučeninové polovodiče

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
echinus
Příspěvky: 80
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Sloučeninové polovodiče

#1 Příspěvek od echinus »

Nazdárek lidi.

Nenašel by někdo doma materiály ke sloučeninovým polovodičům? Konkrétně ke GaAs a jeho ternárním sloučeninám, hodilo by se všechno od výroby přes vlastnosti atd.. čím více materiálů tím lépe (i v AJ).
Zejména bych ocenil kompletní pTX diagram v dobré kvalitě.

P.S.: (Pro rejpaly) strejček google sice pomáhá ale ne dostatečně, tak kdyby někdo něco měl... :D

Díky
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Zkus do "Strejčka Googla" zadat i "Light Emittion Diode materials" - třeba najdeš víc. Pokud se nemejlím, GaAsP, GaP a další kombinace (včetně kombinací s indiem, antimonem a cínem) jsou "mateřským" materiálem pro nové LEDky nejrůznějších vývojových oddělení velkých koncernů. Třeba najdeš i to, co ti dosud unikalo.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Občas se tady objevuje jeden materiálový inženýr... nebo se zkus optat na elwebu Danharda, je to myslím jeho známý.

Uživatelský avatar
echinus
Příspěvky: 80
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od echinus »

Dik zkusim
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“