Hlavolam pro chytré hlavy.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

Hlavolam pro chytré hlavy.

#1 Příspěvek od zajemce »

Při úklidu (jak jinak), jsem narazil na tento bazmekt,který mi nic moc neříká.Určitě je moc,moc starý.Nenašla by se chytrá hlavička,která by ten oříšek rozlouskla?Tou velkou pákou je posun předního kroužku a kličkou se točí zadní.Že by ládovačka patron?
Přílohy
Snímek 003.jpg
(99.48 KiB) Staženo 45 x
Snímek 002.jpg
(100.49 KiB) Staženo 50 x
Snímek 001.jpg
(99.67 KiB) Staženo 51 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Ládovačka asi ne, ale může to být tzv. ZAKRUŽOVAČKA, která shrne okraj přebité brokové nábojnice a zalemuje ho kolem víčka, aby náplň broků nevypadla. Možná se ozve někdo, kdo viděl brokové patrony doma přebíjet - tohle si myslím je takový případ. Patrona se vyčistí kartáčkem, vyloupne se odpálená roznětka, na speciálním přípravku se zalisuje do lůžka ve dnu nová, nasype se odměřená dávka prachu, vsune plstěná zátka nebo plastikový kontejner na broky (případně "protivepřový projektil" nazývaný Brenneke nebo S-ball), pak se nasypou odvážené nebo odpočítané broky a vše se zakryje víčkem z tuhého lesklého kartónu nebo plastu. Plná patrona se vloží do té mašinky na obrázku mosazným dnem do té rýhované misky s dírou uprostřed (na první fotce vlevo) a za pomalého otáčení klikou se přečnívající okraj patrony přehrne a "zapertluje" na doraz k víčku. U moderních patron je to ale problém, protože ty se skládají "do hvězdičky" a je problém je zakroužit bez roztržení kraje. Taky se musí dbát na správnou délku, aby patrona nebyla příliš dlouhá a vešla se do nábojové komory dané zbraně. Ale to už jsme zase moc daleko od elektroniky...
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 18 dub 2009, 18:13, celkem upraveno 1 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rudoex
Příspěvky: 176
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#3 Příspěvek od rudoex »

Uhadol si spravne.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od zajemce »

Při zadávání tohoto hlavolamu jsem si byl téměř jistý,že se ozve chytrá hlava (Ekkar).JÓ,kdyby mně to vycházelo i po 30 letech sázení Sportky.Jsem zvědavý i na další tipy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Byl sis jistý, že se ozve pistolník... :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od zajemce »

Kájo,i když to zní víc než pravděpodobné,i s potvrzením Rudoex -stejně bych si přečetl i názory jiných (mohlo by být zajímavé).Jedině,kdyby to někdo rozsekl na určito.Třeba se už nikdo neozve.Přesto zatím díky.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Bernard »

Byla kdysi televizní šou, kde se takové hádanky luštily. Zájemče, Zájemče, kdybys uklízel častěji, mohl si proslavit Poličku!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem vždycky myslel, že nová roznětka se narážela kladivem a důlčíkem, samozřejmě až nakonec po naplnění patrony prachem a broky :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#9 Příspěvek od Killroy »

ZdenekHQ píše:Já jsem vždycky myslel, že nová roznětka se narážela kladivem a důlčíkem, samozřejmě až nakonec po naplnění patrony prachem a broky :D
To se dělá, ale dělají to jen některé silné povahy. :D To jsou třeba ti, co si nasypou kafe do pusy a zalévají horkou vodou..
Z mládí si pamatuji, že jsme chodili jako kluci k jednomu nimrodovi se dívat jak se cpou patrony. Měl něco podobného a vždycky nás nechal točit. Ovšem jen do té doby, než zjistil že jsme mu do několika patron vpašovali šulky z peří. Na honu zatuploval na zajíce a byla zábava.. Chodili jsme i nahánět. Dneska by si snad ani nevystřelil, protože tu skoro nic není..

Killroy

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od zajemce »

Další perlička (při úklidu-jak jinak).
Přílohy
Snímek.jpg
(99.28 KiB) Staženo 81 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Na té fotce je nejlepší ta TV SONY jako pozadí... Jsem chvíli přemýšlel, kdes to vlastně fotil, než mi docvaklo to logo...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od zajemce »

Tu televizi jsem dostal zdarma,jako opravitelnou za minimálně 8000kč (servis Praha).Ani nebyl velký problém s opravou a za prvvé - žena se dívá na kvalitu a za druhé je to reklama provozovny.Ale stejně,když se najdou takhle starý věci,tak to potěší.To ještě netuším,co mě čeká na půdě,ale to je budoucnost - není čas (pořád dost práce).Ale určitě Vás budu informovat (změna je život).

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“