Adresa pro vstup do WiFi routera

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Adresa pro vstup do WiFi routera

#1 Příspěvek od jave »

Moc se omlouvam za pro nekoho jednoduchou otazku, ale chci prenastavit heslo v routeru a zena pri jarnim uklidu vyhodila krabici i s manualem. Ja to delal naposled pred rokem pri porizeni a tad tapu. Bylo to neco jako 168.1.1.1, ale toto mi nejde. Je to TP-link. Diky vsem.
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#2 Příspěvek od gino »

Skús 192.168.1.1

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »

manuál říká 192.168.1.1

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#4 Příspěvek od jave »

gino píše:Skús 192.168.1.1
Jo je to ono. HEUREKA......moc dekuji
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »

Na mém routeru(D-link) je adresa napsaná na výrobním štítku.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

jave píše:Moc se omlouvam ... zena pri jarnim uklidu vyhodila krabici i s manualem...
Neomlouvej se - ona by se měla omlouvat. Kvůli tomuhle nevím jak u koho, ale u nás jsou neustálé hádky - já manuály ukládám do původní škatule, nanejvýš do jedné škatule od několika věcí - a moje polovička neustále usiluje o "pořádek", tudíš vše, co se nehodí JÍ letí do popelnice. Už jsem při několika podobných a stále se opakujících příležitostech uvažoval, že ji vyhodím taky...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#7 Příspěvek od jave »

EKKAR píše:
jave píše:Moc se omlouvam ... zena pri jarnim uklidu vyhodila krabici i s manualem...
Neomlouvej se - ona by se měla omlouvat. Kvůli tomuhle nevím jak u koho, ale u nás jsou neustálé hádky - já manuály ukládám do původní škatule, nanejvýš do jedné škatule od několika věcí - a moje polovička neustále usiluje o "pořádek", tudíš vše, co se nehodí JÍ letí do popelnice. Už jsem při několika podobných a stále se opakujících příležitostech uvažoval, že ji vyhodím taky...
Jo tak to uvazujeme stejne. Hezky den panove
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od kevin_mitnick »

EKKAR píše:moje polovička neustále usiluje o "pořádek", tudíš vše, co se nehodí JÍ letí do popelnice. Už jsem při několika podobných a stále se opakujících příležitostech uvažoval, že ji vyhodím taky...
Jo to znam. Obcas pomuze hodit do popelnice tech 25 prazdnych lahvicek od ruznych kosmetickych svinstev co zavazi treba na zrcadle v koupelne a pak ji blahosklonne rict - vidis milacku, to zase pro zmenu zabiralo misto a prekazelo MNE.

Jinak krabice od vseliceho zavazi i mne, takze jsem si zauzival, ze manual dam do na to vyhrazenyho supliku, krabici kvuli reklamaci nebo dalsimu prodeji na pudu a po roce do zberu mezi papir. A pak jednou za 5 let kdyz se uz ten suplik neda zavrit proberu manualy, naleznu a vyhazim veci jako treba manual k motherboardu pro 486ku nebo k 33,6k modemu Microcom a zase je plac na dalsi prirustky...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Jenže v paneláku 3+1 nemám ani blbou komoru, natož půdu - a sklepní kóje má s bídou 1,5m2... zato penzisti z garsonek mají kóji jak hangár - zhruba 4-4,5m2. Když jsem jednomu nabízel výměnu, že ji má stejně prázdnou, a že mu ty peníze, co zaplatí na nájmu za větší sklepní plochu budu proplácet, poslal mě někam, že on ten sklep dostal k bytu a nebude na tom nic měnit...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
deko
Příspěvky: 33
Registrován: 07 úno 2009, 01:00

#10 Příspěvek od deko »

existuje nariadenie EU, v ktorom sa hovori ze obchodnik musi tovar reklamovat aj ked ho zakaznik prinesie bez povodnych obalov. takze u nas sa vsetky skatule vyhadzuju po mesiaci (ak boli kupovane v roznych hypermarketoch kde ich beru do mesiaca naspat bez udania dovodu) alebo hned po kupe... na sucasne zariadenia su vsetky manualy na webe, takze vyhadzujem aj manualy. a mam pokoj :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Deko - a co když jsou to věci do počítače, objednávané na dobírku ze zásilkovky? Ty podle obchodních podmínek můžeš reklamovat jedině v původním obalu, protože žádný jiný negarantuje ochranu před poškozením při dopravě ve stejné míře, jakou dává výrobce - a jsme u toho. já nemluvil o škatulích od mixéru nebo vysavače, já mluvil o obalech od MB, grafiky, zvukovky, autorádia...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Adresa může být i těch 192.168.1.1, ale není to nikde dáno na 100%.
Tato adresa se dá přenastavit, takže je lepší ji zjišťovat v XP např. příkazem CMD a v něm pomocí IPCONFIG /ALL
Samozřejmě to stačí i malými písmenky.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od michalnb »

Ono vždy v krajnej núdzi stačí urobiť tzv. "dlhý reset" a potom skúsiť u výrobcu, na DIPLODOCSe, alebo prípadne niekde inde na stránke s užívateľskými manuálmi.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#14 Příspěvek od galjo »

p32 to presne uviedol. Všetko sa dá vyčítať z počítača. Hladať niečo u výrobcu . alebo dodavateľa je zbytočné ... doporučia ti kúpiť novší výrobok a A tie manuály už si tam niečo hľadal ?? to je len návod na zapojenie a viac nič.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od michalnb »

galjo píše:p32 to presne uviedol. Všetko sa dá vyčítať z počítača. Hladať niečo u výrobcu . alebo dodavateľa je zbytočné ... doporučia ti kúpiť novší výrobok a A tie manuály už si tam niečo hľadal ?? to je len návod na zapojenie a viac nič.
Zhodou okolností mám router od TP-LINK...
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“