USBScope 50

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ESTRA
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2005, 01:00

USBScope 50

#1 Příspěvek od ESTRA »

Pořídil jsem si USB Scope 50 :?:
V přiloženém souboru jsou obdélníky 3Všš pro kompenzaci sondy.
Zdají se mi příliš chlupaté. Nejchlupatější jsou na rozsahu 1V/div.
Máte s tím někdo zkušenosti?
Jirka
Přílohy
USBScope1.JPG
(120.93 KiB) Staženo 249 x

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Atlan »

Asi to tak ma byt .... :lol: zeby bezne rusenie .... a fungovanie toho scopu.

Kompenzovane to mas.... tak ze tak

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od Andrea »

Asi má ten osciloskop základní rozsahy 300mV/div a 3V/div a rozsah 1V/div se dopočítává softwarově, takže vychází kvantizační krok kolem 0.1V/dílek a to tak odpovídá. Takže je to asi šum převodníku. Zkus do toho pustit pilu a uvidíš, jak bude při 1V/div zubatá.

Uživatelský avatar
marzou
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2007, 02:00

#4 Příspěvek od marzou »

Já bych se skoro vsadil, že ty "chlupy" odpovídají vzorkovací frekvenci AD převodníku (což lze ověřit), hodinový signál AD převodníku zarušuje měřený signál, odstínit oba signály je docela kumšt.
To, že to ruší více při některých rozsazích může být také způsobeno odlišnou cestou měřeného signálu k AD převodníku.

TO Andrea: zase bych tak ty digitální osciloskopy nepodceňoval, dopočítávání rozsahů je docela velká rána pod pás:), i když ten zobrazovací program nevypadá uplně nejlépe. . .

Uživatelský avatar
kvitko
Příspěvky: 33
Registrován: 20 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od kvitko »

mě to přijde spíš, že to jde z "vnějšku" než že to generuje AD převodník... ale to je věc názoru. Z obrázku co tu je se to moc nepozná, muselo by se to proměřit a pořádně.

Uživatelský avatar
marzou
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2007, 02:00

#6 Příspěvek od marzou »

Už jsem pár osciloskopů vyvíjel a přesně tento problém byl vždy způsoben nekvalitně provedeným hodinovým signálem AD převodníku. Takže když jsem otevřel toto vlákno, bylo to pro mě něco jako dejavu, proto jsem zareagoval:)

Každopádně by to chtělo odměřit signál s vyšší frekvencí, bližší vzorkovací frekvenci a spočítat kolik bitů odpovída jednomu chlupu:)

Trochu mimo téma:
nechápu proč autoři těchto osciloskopů se drží zásady udávat citlivost v počtu voltů na dílek, jak je tomu u analogových osciloskopů, mě osobně by přišlo mnohem příjemnější udávat počet voltů na "obrazovku" s vhodně přizpůsobenou mřížkou + navíc zobrazovat velikost špička-špička měřeného průběhu apod. . . . na to že ve zpracování digitálního osciloskopu na PC je možno vytvořit téměř vše, málo se toho využívá....

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“