Jak naladit TOPFIELD TF6000CR?

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ronnie2
Příspěvky: 23
Registrován: 18 říj 2008, 02:00

Jak naladit TOPFIELD TF6000CR?

#1 Příspěvek od ronnie2 »

Zdravím, prosím někoho kdo má zkušenosti s tímto sat.receiverem (TOPFIELD TF 6000CR), jestli by mi popsal, jak ho správně naladit.

Mám parabolu 80cm, monoblok INVERTO, kartu GITAL (CSlink).

Chtěl bych mít ASTRU 1 (19,2) a ASTRU 3A (23,5).

Jde mi o to jak správně nastavit DiSEqC v tom receiveru.A jak to tam následně uložit do paměti. Stále mi to nějak nejde.

Mohl by mi to někdo z vás detailně popsat? Popřípadě udělat screeny, jak tam mám vše správně nastavit.

Z přiloženého návodu to nějak stále nemůžu pochopit.

Předem moc děkuji!!!

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Mohl, ale nechtel
Kdyz to neumis, nech si to udelat. Auto si taky spravujes sam ?, strechu na baraku si taky delas sam ?, topeni a vodu si taky delas sam ? Teda za pomoci rad z internetovych for ?
Koupil jsi nejlevnejsi sestavu nekde z netu nebo letakove akce. Proc se neobratis na prodejce, ktery na tobe vydelal ?
Kdyz jsi levne nakoupil a neumis ani zaklady, co ches resit ? Support obvykle dela prodejce ne ?
----------------------
Mas ten kram aspon naladeny nebo ne ?

Takze, aby jsi nerek ze jsem k.urva, tak aspon ramcove :
Inverto ma A port napravo a B port vlevo kdyz se na nej divas zezadu na samolepku a sosakama od sebe, podle toho se nastavuje Diseqc. Diseqc vypni v menu prijimace, dej ho do objimky tak, aby jsi mel A port jako hlavni (A je vzdy defaultne sepnuty ) a na parabole nastav cca 33 st. sklon a v menu prijimace Instalace vyber Astra1. Reference sedi, takze by ti to melo neco ukazat a otacej POMALU parabolou az neco chytnes - ukaze ti signal a kvalitu. Kvalita musi byt 90 a vic procent.
TF6000 umi Diseqc 1 i 1.1 Protokol 1.1 dej neumoznen, a pro Astra 1 zadej Diseqc 1.0 hodnota B (nebo tusim 2 ze 4 na topfieldu) a Inverto prehod v objimce. Pro Astra 3 dej Diseqc 1.0 na B nebo 1 ze 4 podle toho co tam je.
Mely by jit i programy CSlinku. Optimalizuj nastaveni na fr. 11992H, SR 27500, ktera je trosku problemova.

Uživatelský avatar
ronnie2
Příspěvky: 23
Registrován: 18 říj 2008, 02:00

#3 Příspěvek od ronnie2 »

Takže jestli to chápu dobře tak na A (levý) z pohledu za parabolou, mám chytit (naladit) ASTRU 23,5 (CS link)???

Dal jsem to takto:

Jako hlavní mám uchycený pravý krk ,šilhá mi levý z pohledu za parabolou. To znamená že to mám obrátit?

Koukal jsem na netu na hodně návodů a tam uchycuji pravý z pohledu za parabolou. Tak jsem to také tak udělal.

A tak jak to mám, tak jsem naladil CS Link a na tom druhém nejspíš EUROBIRD, mám tam programy jako Rangers TV, Setanta Sports, Film 24. Co s tím? Chtěl bych mít ten CS Link (23,5) a Astru 1 (19,2)

Prosím poraď a nezlob se, že jsem nevyhledal nějaké montážníky.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

Eurobird je podle me mnohem zajimavejsi druzice nez Astra1, ale klidne to tak nech a chytni monoblok za druhy krk a prehod v nastaveni Diseqc. Bude to take fungovat.
Jsi opravdu na Eurobirdu.

Uživatelský avatar
ronnie2
Příspěvky: 23
Registrován: 18 říj 2008, 02:00

#5 Příspěvek od ronnie2 »

Děkuju Radku!

Už mi to funguje OK!

Moc děkuji za rady! Konečně jsem pochopil to nastavení u TOPFIELDA.

Mám teď :
ÚROVEŇ : 95%
KVALITU : 98%

Je to dostačující? Dá se to vůbec naštelovat tak aby obojí bylo na 100%?

Chtěl jsem ASTRU 1 kvůli free EUROSPORTU (něm) a nějaké ty hudební kanály (DELUXE MUSIC, VIVA, atd...)

:aplause: :pray: :beer: :agree:

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#6 Příspěvek od RadekB »

Je to dostacujici a navic se to lisi i podle jednotlivych TP.

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“