Zapojeni s optoclenem

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
thomasready

#16 Příspěvek od thomasready »

Zapojene obracene to asi nebude. Tak dneska poletim koupit novy :)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od forbidden »

thomasready píše:Zapojene obracene to asi nebude. Tak dneska poletim koupit novy :)
Mala rada: ja kdyz delam pokusy, u kterych si nejsem jistej vysledkem, tak si nakoupim kriticky soucastky radsi dve az tri. Mockrat se mi to vyplatilo, nez je kupovat po jedne po kazdym nezdaru :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

Jaká síla tě přinutila použít potenciometr 100K? A co na něm chceš "proměřovat"? celistvost dráhy? nebo závislost odporu na úhlu natočení? To budou nejmíň dvě neznámé v jedné rovnici. Optočleny mají rozptyl parametrů a v kolenu dopředného proudu LED se nechovají lineárně, podobně přechod fototranzistoru. Naměříš hovadiny.
Nemělo to být spíš měření charakteristiky toho optočlenu, proudový přenos nebo něco takovýho?

thomasready

#19 Příspěvek od thomasready »

Musim promerit chrakteristiku toho potenciometru. Mam to jako bakalarskou praci. Dostal jsem nejake soucastky a s tema musim pracovat. To ze nektere veci jsou nesmyslne zjistuju az v prubehu. Bohuzel.

thomasready

#20 Příspěvek od thomasready »

Musim promerit chrakteristiku toho potenciometru. Mam to jako bakalarskou praci. Dostal jsem nejake soucastky a s tema musim pracovat. To ze nektere veci jsou nesmyslne zjistuju az v prubehu. Bohuzel.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Crifodo »

thomasready píše:Musim promerit chrakteristiku toho potenciometru. Mam to jako bakalarskou praci. Dostal jsem nejake soucastky a s tema musim pracovat. To ze nektere veci jsou nesmyslne zjistuju az v prubehu. Bohuzel.
na změření průběhu potenciometru ti stačí ohmmetr a úhloměr. O charakteristice potenciometru se nedá mluvit, průběh by měl být nezávislý na proudu, kmitočtu, polaritě, znamení zvěrokruhu, burze...
Je vyloučeno, že jsi zadání špatně pochopil nebo že má zadavatel nějaké duševní potíže?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#22 Příspěvek od Andrea »

Titul za změření potenciometru, hmm, pokrok nezastavíš, ale zavřela bych ten kanál, aby se někomu něco nestalo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

To je fakt brutalna bakalarska praca. Dufam, ze bude aspon na 50 stran.

A tu skolu by mali zrusit.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#24 Příspěvek od fero7 »

Preco by ju mali zrusit? Ze nic ziakov nenaucia? Ze je to skor na skodu ako uzitok?
Ved oni postupuju v sulade s ucebnymi osnovami, a ziadny zakon neporusili.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Lebo nema uroven vysokej skoly.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#26 Příspěvek od Crifodo »

Andrea píše:Titul za změření potenciometru, hmm, pokrok nezastavíš
Tak tenhle aspekt mě vůbec nenapadl :roll:
ale zatím bych se neunáhloval s odsudky na školu, když jsem neviděl zadání. Klidně je možné, že je to naopak nějaký důmyslný hlavolam.
Víš jak se nezdál loader Larry a pak ve vyšších levelech ti zatíží CPU :twisted:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#27 Příspěvek od BOBOBO »

Stejně jako bakalářská práce , by si to vyžadovalo pozornosti alespoň na 4 stranách .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#28 Příspěvek od Crifodo »

rnbw píše:
A tu skolu by mali zrusit.
S rozpuštěním bych neváhal u bandy jménem AČR. Tu zrzavou palici klidně i v H2SO4+HNO3

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#29 Příspěvek od BOBOBO »

Sám víš , že hlavy v těchto "čerpacích stanicích " jsou nepodstatné .

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#30 Příspěvek od breta1 »

thomasready píše:Musim promerit chrakteristiku toho potenciometru. Mam to jako bakalarskou praci. Dostal jsem nejake soucastky a s tema musim pracovat. To ze nektere veci jsou nesmyslne zjistuju az v prubehu. Bohuzel.
A to měření charakteristiky potenciometru se má v tom zadání jako dělat pomocí toho optočlenu, nebo jak to spolu souvisí? Prozraď zadání, event. jméno zadavatele...

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“