LG Dvd rekorder RH-7500

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

LG Dvd rekorder RH-7500

#1 Příspěvek od Ralph »

Zdravím vás tady mám doma dvd rekorder lg s pevným diskem model RH-7500 a stalo se mi tohle,že po zapnutí ze standby režimu se objevuje stále nápis na displeji please wait a stále to ukazuje dokola.Nereaguji žádné funkce na čelním ovládacim panelu kromě vypnutí do režimu standby.Když jej zapnu tak se ukazuje stále ta hláška na displeji a zhruba po minutě je slyšet jak pevný disk by se na chvíli vypl,uděla to takové klepnutí těch hlaviček v hardisku a znova se roztočí a stále ukazuje please wait.Jeví se mi to jakoby vypadl při testovaní zdroj na vteřinu a opět naběhl.U panasoniku odcházely ty zdrojové integraky strg ale u lg jsem tohle zatím neměl.Nevěděl by mi někdo poradit co zkusit změřit nebo nač se podívat?Napětí na vystupech zdroje jsem měřil a ty sedí.Ještě mě napadlo zda by se nemohlo třebas jednat o zavadu pevného disku,že jej rekorder nevyhodnotí a proto se mi na displeji stále ukazuje tato hláška please wait?Nestekla se někdo z vas tady s něčím podobným?

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

Pověs na výstup zdroje osciloskop a pozoruj jak ty napětí "sedí" při rozběhu disku.Myslím si že moc sedět nebudou

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#3 Příspěvek od Ralph »

tak napětí jsem měřil i na pevném disku a a 5V sedí uplně přesně a 12V větev ukazuje 11,73 ale je to stále napětí již při okamžiku roztačení pevného disku až potom po minutě se na vteřinu ztratí ale to dojde jakoby k samovolnému resetu zdroje.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#4 Příspěvek od dj_Paul »

Čím jsi to měřil?

Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

#5 Příspěvek od cikan »

zdravím Ralpha, pokud nemáš servisní manuál, mohu ho dát na rapida (19 MB)

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#6 Příspěvek od Ralph »

Tak manuál již nepotřebuji,rekorder se mi podařilo rozchodit.Nejdříve jsem prošel přecejenom napájecí zdroj a kondenzátory.Ty byly dobré tak jsem nakonec demontoval tu digitální desku řízení mechaniky a pevného disku ven,natřel ji pájecím tavidlem a prohřál horkovzdušnou pájkou,říkal jsem si co kdyby přece jenom nějaký studenák někde na desce byl.Po prohřátí a opětovném vyčištění a složení došlo hned ke změně.Po zapnutí rekordéru do síte se rozsvítil displej ten sice svítil i dříve ale roztočil se pevný disk na chvíli a pak se rekorder vypl do režimu standby což se předtím nedělo.Pak po zapnutí se objevila opět hláška na displeji please wait ale jen tak na 15 vteřin a již naběhl normálně ukazala se na displeji předvolba programu a již jde jak přehrávat filmy z pevného disku tak i z mechaniky dvd i nahrávaní funguje,takže oprava se podařila uspěšně vyřešit a to jsem tomu moc naději nedával.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “