Věž Sharp CD-DP2500H nejde zapnout

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
H-class
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2009, 02:00

Věž Sharp CD-DP2500H nejde zapnout

#1 Příspěvek od H-class »

Problém je jasný, ale příčinu si nedokážu vysvětlit. Nejdřív přestal hrát jeden z koncáků (je to 4+1 kanál, jsou tam dvě STK402ky - 030 a 071, přestala hrát 071), ale fungovala i tak. Včera jsem jí poskládal, že jí zapnu a ono nic - po připojení do sítě ani neblikne. A z nějakého důvodu shořela jedna z pojistek v napájení toho nehrajícího koncáku.

Vodiče mezi deskama jsem proměřil, konektory v desce projistotu i propájel, ale beze změny. Trvalý 5V zdroj běží, při připojení desky s lcd napětí klesne k 3-4V (?).
Zde na stránkách jsem našel schema k podobné věži (CD-BA1500H ) typ konstrukce řekl bych stejný (obdobný řídící obvod, koncák, napájení.. liší se snad jenom výbavou). Tam jsem si všiml dvou vývodů řídícího IO, jejichž funkce mi ale není zcela jasná - RESET a SYS_STOP, na obou je log. 0.

Jestli vás něco napadá, tak pište, protože mě už nápady došly.. A jelikož to není moje věž, tak bych jí velice rád zprovoznil :?

Uživatelský avatar
zslaby
Příspěvky: 245
Registrován: 28 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od zslaby »

H-class píše:Problém je jasný, ale příčinu si nedokážu vysvětlit. Nejdřív přestal hrát jeden z koncáků (je to 4+1 kanál, jsou tam dvě STK402ky - 030 a 071, přestala hrát 071), ale fungovala i tak. Včera jsem jí poskládal, že jí zapnu a ono nic - po připojení do sítě ani neblikne. A z nějakého důvodu shořela jedna z pojistek v napájení toho nehrajícího koncáku.

Vodiče mezi deskama jsem proměřil, konektory v desce projistotu i propájel, ale beze změny. Trvalý 5V zdroj běží, při připojení desky s lcd napětí klesne k 3-4V (?).
Zde na stránkách jsem našel schema k podobné věži (CD-BA1500H ) typ konstrukce řekl bych stejný (obdobný řídící obvod, koncák, napájení.. liší se snad jenom výbavou). Tam jsem si všiml dvou vývodů řídícího IO, jejichž funkce mi ale není zcela jasná - RESET a SYS_STOP, na obou je log. 0.

vymenit pojistku a zapnou bud to pujde ci ne... jinak vymenit ve zdroji vsechny kondiky a je to .

Jestli vás něco napadá, tak pište, protože mě už nápady došly.. A jelikož to není moje věž, tak bych jí velice rád zprovoznil :?

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#3 Příspěvek od Maskot »

Mimo tema malicko,tohle je ale zatim nejhodnotnejsi prispevek hradeckeho experta.Admin by ho mel nejak zvyraznit :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ak si to dobre pozries, tak zistis, ze svoju geni(t)alnu odpoved schoval dovnutra citacie :D

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od masar »

Jím vložený příspěvek se pozná podle známého sousloví na konci věty: A je to. :wink:

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

hm ked ta poistka odisla tak niektory z tych koncov asi nebude celkom zdravy...skusit vymenit a ked rupne znovu asi je ten ktory KO...

Uživatelský avatar
H-class
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2009, 02:00

#7 Příspěvek od H-class »

Pojistku jsem samozřejmě vyměnil hned co jsem jí uviděl, ale jelikož se zde napájení konců spíná pomocí relé až po zapnutí tlačítkem na věži, tak na to ani nemůže mít vliv. Teda alespoň na standby režim, který má naběhnout hned po připojení věže do sítě a při kterém běhá a bliká cosi na displeji.

Příspěvěk toho experta mě inspiroval alespoň k tomu, abych zkontroloval zvlnění 5V zdroje, které tam samozřejmě je a hodně velké, takže vše nasvědčuje nějakému zkratu.. Kupodivu se ale nezdá, že by byl někde v řídícím IO, protože by tím pádem mohl alespoň trochu hřát, je však studenej jak psí čumák. Zato mi ale připadá, že mírně stoupá teplota čipu pro Dolby (zatim sem ho nezkoumal, jen jsem zahlédl tu značku :) ). Zkusim se na něj ještě podívat, jinak to asi předám Pedersenovi ;)

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#8 Příspěvek od Maskot »

Ale vsichni musi uznat,ze tentokrat ma pravdu citace:...vymenit pojistku a zapnou bud to pujde ci ne...To nikdo nepopre prece :D :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Jo, v podání Zdenečka von Hradec je to pudová záležitost - buďto to PUDE, nebo to NEPUDE...
Ale jestli je v +5V větvi velké zvlnění a přitom je tam napětí blízké těm 5V, zkrat to nebude - to by tam nebylo nic nebo pár desetin voltu - to zvlnění ukazuje spíš na špatnou filtraci, takže nějaký ten elektrolytický kondík...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

Pudová záležitost je mnohem prostší milý EKKARE, buď to PUDE a nebo to PUDE. Čeština je přece jen krásná...
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Jo, takhle se to dá taky říct - buďto to PUDE, nebo to NEPUDE - a pak to taky PUDE... :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
H-class
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2009, 02:00

#12 Příspěvek od H-class »

Ha, tak už jsem jí zapnul :) Nejdřív ale musim opravit sám sebe - těch napětí je tam samozřejmě víc, cca dvě pětivoltový a dvě desetivoltový (jen pro zapnutí). Takže když jsem naměřil 4V na 5V napětí, tak to je ještě ok, ale naměřit 3V na 10V větvi už není zrovna ono. Bez zatížení byly všechny ok, po připojení to spadlo a věž nešla zapnout.

Tak jsem se zaměřil na výše zmiňovaný IC pro Dolby (M62464AFP - Dolby Pro Logic Surround Decored), do kterého lezou 2 kanály stereo a zněj 5 kanálů (L+P přední, center, L+P zadní/surround). Byla to jediná součástka, která se zahřívala, když věž nešla zapnout, tak jsem odpojil napájení tohoto obvodu a ouha, ono se to zaplo :) Cvaklo relé, zdroj se sepul kompletně (tady jsem se taky seknul, uvažoval jsem že zapíná až po úplném zapnutí věže) a na displeji se objevilo HELLO :) Ale zvuk samozřejmě nikde. Musel jsem odpojit ještě jednu věc, a to konektor mezi deskou pro zpracování zvuku a cd jednotkou, menší ze dvou co do ní vedou (optickej výstup nepočítám).

Teď se pokusim nějakym jednoduchym způsobem obejít ten dolby dekodér a vyřešit problém s cd jednotkou, protože kvůli tomu odpojenému konektoru není možné s ní komunikovat. Jestli někdo máte schema týhle konkrétní věže, tak se prosím ozvěte, mohlo by se mi hodit ;)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“