kompresor z chladničky

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Borecek
Příspěvky: 27
Registrován: 09 bře 2008, 01:00

kompresor z chladničky

#1 Příspěvek od Borecek »

Prosím vás dal by sa prispôsobiť kompresor z chladničky na tento vzduchojem? Myslím že to by malo vypnúť kompresor keď natlačí...
Přílohy
Snímka009.jpg
(275.25 KiB) Staženo 93 x

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od stasek »

Kompresorem z chladničky ten vzduchojem budeš plnit straaaaaašně dlouho. Pokud tlakový vypínač není v pořádku, tak bych to zrovna nedoporučoval. Kompresory z chladniček jsou schopny natlačit bez problémů 30 Atm. a to by se tomu vzduchojemu nemuselo zrovna líbit.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#3 Příspěvek od Sandal »

Nehledě na to že ty kompresory jsou dělaný na to aby plivali olej.A ten někdy nejni zrovna žádoucí.Sám jsem takový měl a musel pryč.Pak jsem sehnal jinej,taky z chlazení ale byl to dvoupísťák s řemenicí a musel jsem ho upravit aby neplival olej.A pak jsem stejně pořídil Orlíka a je klid.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#4 Příspěvek od galjo »

Tam sa musí dávať olejový odkalovač , aby to trochu vyčistil a na menšiu spotrebu vzduchu to stačí , ale ten väčší kompresor.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#5 Příspěvek od Sandal »

Odlučovač je nutnej.Jestli to nebude používat na lakování tak trochu oleje vůbec nevadí.Stejně se dávaj do vedení přimazávače.
Nejhorší je když ten kompresor z lednice má bimetalovej odpojovač rozběhoveho vinutí.Trvá to chvíli než sepne.Do tý doby se kompresor nerozběhne.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Ještě to můžeš udělat tak , že nádobu kompresoru rozřízneš , sání vyvedeš taky Cu trubkou dokola ven , znovu zavaříš a je to . Sám jsem to učinil .

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od mtajovsky »

Borecek píše:Prosím vás dal by sa prispôsobiť kompresor z chladničky na tento vzduchojem? Myslím že to by malo vypnúť kompresor keď natlačí...
Přizpůsobit se to dá určitě, jestli si chcete pohrát, tak prosím. Ale potom zjistíte, že je to k ničemu. Pro běžné účely potřebujete velké množství vzuduchu nepříliš vysokého tlaku, zatímco chlaďařský kompresor dá málo vzduchu, ale umí vysoký tlak.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“