Stínění sluchátek

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mirekd
Příspěvky: 2
Registrován: 02 kvě 2009, 02:00

Stínění sluchátek

#1 Příspěvek od mirekd »

Ahojky.Jsem samouk:-)))Kdo by mi tady byl schopen vysvětlit proč je u sluchátek stínění?Jakej to má význam?

Spáè

#2 Příspěvek od Spáè »

Jaké stínìní? Elektrické, magnetické, akustické ...

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#3 Příspěvek od xmurgi »

Vyznam to ma prakticko ekonomicky, vyrobcovi to znizuje vyrobne naklady a vzdy je praktickejsi kabel 2 zilovy tieneny ako 4 zilovy resp. 3 zilovy.

Uživatelský avatar
mirekd
Příspěvky: 2
Registrován: 02 kvě 2009, 02:00

#4 Příspěvek od mirekd »

setkal jsem se stím při pájení.Zlomil se mi kapel u jacku.Koupil jsem novej a chtěl to napájet.No a zjistil jsem že u jednoho drátku je jěště jeden červené barvy a u druhého zelené barvy.Někdo mi tvrdil že je to stínění.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#5 Příspěvek od Peterseal »

Ano, je to tienenie. Vsetky audio kable by ho MALI mat. Zapojis ho na kostru.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

stínění přívodu (kabelu) ke sluchátkám ? důvody jsou spíše praktické než skutečná potřeba. impedance sluchátek je nízká (32-160 ohm), nf nápětí naopak dost vysoké (stovky mV) a tedy nemá sebemenší sklon chytat brum a jiné parazitní vlivy. ze stejného důvodu není nutno stínit propoje k repro boxům snad až s dodržením jejich minimální délky a průřezu
Naposledy upravil(a) konosuke dne 03 kvě 2009, 11:30, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
CharlesBass
Příspěvky: 63
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#7 Příspěvek od CharlesBass »

Ale úplně nejhnusnější vodiče bývají v těch nejevnějších sluchátkách-jenom tři lanka s lakovou izolací.zatím sem nepřišel na kloudný způsob jak tu izolaci z toho vodiče nedestruktivně sundat, jak chemicky, mechanicky tak termicky ... jak to tam ty ženský pájej, v tý číně ... :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Máš pravdu , ale ne tři lanka , ale tři smaltovaný drátky bez další izolace . No a ke sluchátkům nejdou stíněné kabely , ale je to dvoulinka s jednou licnou ve středu kablíku a druhou při okraji . A tohle svinstvo jsem viděl použité v nahrávacích kabelech s CINCHI .

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

a víte proč ? poáč nikdo (vč.výrobce zejména) nepočítá s opravou takových výrobků, výměnou ulomených koncovek a přetržených kablíků...jsou relativně levné, dostupné a vlastně na jedno použití...destroy after ones use...a nové ! nové ! žádné opravy doma. ani mně se to nelíbí ale to je kapitalismus - společnost hromadné spotřeby
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od cputakt »

Taky jsem přemýšlel jak sundat tu lakovou izolaci na těch lankách řešil jsem to že jsem to jemně opálil zapalovačem potom oškrábal a pocínoval.Ale potom jsem se někde dočetl že se to pájí přímo i s tím lakem.Nevěřil jsem až mi jednou zase někdo donesl sluchátka na opravu a ono to opravdu funguje pěkně to chytlo a asi tím jak se spoj prohřál mikropájkou tak ten lak se v bodě pájení opálil a spoj byl normálně vodivý.

maniacccc

#11 Příspěvek od maniacccc »

mno já jsem se to s tím lakem zkoušel pájet jen jednou a nešlo to nakonec mi táta poradil pájet to na ACELPYRINu.... smrdí to dìsnì.... øekl bych že ten kouø snad i leptá sliznici ale lak to sežere a cín se krásnì chytne.... ale teda nešòupat....

na tabletku položíš pájenej drátek a pak na nej pøiložíš hrot s cínem... mám pocit že mi to jednou sežralo i kousek toho dratku :D:D:D

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“