baterky z LIDLU

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

baterky z LIDLU

#1 Příspěvek od konosuke »

tak máme v našem lidovém obchodním domě na sídlišti akci na nabíjecí baterie TRONIC Energy, původ neznámý:
1.5 V tužkové AA....2500 mAh......4 ks.....NiMH....89.90 Kč
1.5 V tužkové AAA....900 mAh......4 ks.....NiMH....89.90 Kč
9 V...200 mAh.............................1 ks.....NiMH....89.90 Kč
a další, mono a baby, 2ks. za stejnou cenu

no nevím...do foto digiťáku (NIKON) používám baterie SANYO
(made in China)
1.5 V tužkové AA....2100 mAh.....2 ks.......NiMH....99.00 Kč
čo na to povietě ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#2 Příspěvek od Milan_F »

NiMH aku mají snad jmenovité napětí 1,2V.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Su to predrazene smejdy. Videl som, ako dopadli tie 9V - po roku (alebo dvoch) jedna prerusena a druha nafuknuta a vytecena - nabijane v nabijacke tej istej "znacky".

SANYO je na opacnom konci, takze dvojnasobna cena sa oplati. Vobec by ma neprekvapilo, keby si s nimi na jedno nabitie nafotil viac ako s tymi TRONIC, napriek nizsej kapacite. O samovybijani radsej ani nehovorim.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

Milan_F píše:NiMH aku mají snad jmenovité napětí 1,2V.
ale to v tý...américe. tam maj asi jiný voltmetry a v sítí prej AC 110 V
tuhle jsem řešil vadný zdroj v decku SHARP RT-10 určeného pro US trh...
a vymyslel tak že napájím mašinu DC nápětím hezky po kablíku z extérního stabilizovaného vyhlazeného AC/DC adaptéru (pro modem router). žádný brum, stínění a rozptylové pole...trafo je venku
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Čo na to poviem - že je to všechno jedna špína, protože mně Olympák nechce brát ani ty Tronic z Lidlu, ani značkové GP nebo Sanyo - žere jen "non rechargeable" alkaliny libovolné značky. Jak do něj vrazím NiMH, udělá tak 4-5 fotek a vypne se s tím, že má vybité zdroje. Přitom v baterce se srovnatelným odběrem ty baterky svítí a svítí asvítí....a svítí ještě druhý den po zapnutí - CELOU NOC (!!!) - můj synátor si ji vzal do pelechu při usnutí a strčil ji pod polštář - tím ji zapnul. Ráno ještě svítila - bylo sice vidět, že má dost, ale na orientaci ve tmě by to stačilo. Tak co jsou vybité zdroje? Je to švindl od Olympusu - už se to tady probíralo... Přitom ty NiMH z LIDLu nejsou o moc horší, než Sanyo - jen se nesmějí nabíjet v té xindlové Tronic nabíječce, ketrá nehlídá napětí, ale má jen časový spínač. Ta je spolehlivě pošle do (_!_)...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jezevec »

EKKAR píše:Čo na to poviem - že je to všechno jedna špína, protože mně Olympák nechce brát ani ty Tronic z Lidlu, ani značkové GP nebo Sanyo - žere jen "non rechargeable" alkaliny libovolné značky....
A nemáš v menu možnost volby na NiMH? Já to u Panasonicu mám.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#7 Příspěvek od jano2 »

Tiež som kupil dve 9V,dal som jednu do meraku,uvidim,čo to spravi,,, u nas boli po 90sk.

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#8 Příspěvek od DrFus »

U nás v Jablonci nad Nisou měl LIDL asi kolem vánoc tyto levné sady rechargeable článků také.Moc hezké na pohled byly.Třetinová cena a původ made in Čína páchne a z opatrnosti jsem si koupil jen devítku protože jsem se v minulosti takhle už napálil. Dodneška funguje ale jak dlouho? Uložil jsem si účet a doufám že až za 22 měsíců od prodeje odejde že ji odborník LIDLU neohodnotí tak, že jsem ji špatně nabíjel a proto se na ni reklamace nevztahuje. Nabíjím ji jako ty ostatní, třikrát dražší. Jinak jsem tam s nimi viděl asi po 2 měsících od vánoc postaršího pána kterému 2 ze 4 velkých tužek odešly a staral se o reklamaci.

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#9 Příspěvek od MirrA1 »

EKKAR píše:Čo na to poviem - že je to všechno jedna špína, protože mně Olympák nechce brát ani ty Tronic z Lidlu, ani značkové GP nebo Sanyo - žere jen "non rechargeable" alkaliny libovolné značky. Jak do něj vrazím NiMH, udělá tak 4-5 fotek a vypne se s tím, že má vybité zdroje. Přitom v baterce se srovnatelným odběrem ty baterky svítí a svítí asvítí....a svítí ještě druhý den po zapnutí - CELOU NOC (!!!) - můj synátor si ji vzal do pelechu při usnutí a strčil ji pod polštář - tím ji zapnul. Ráno ještě svítila - bylo sice vidět, že má dost, ale na orientaci ve tmě by to stačilo. Tak co jsou vybité zdroje? Je to švindl od Olympusu - už se to tady probíralo... Přitom ty NiMH z LIDLu nejsou o moc horší, než Sanyo - jen se nesmějí nabíjet v té xindlové Tronic nabíječce, ketrá nehlídá napětí, ale má jen časový spínač. Ta je spolehlivě pošle do (_!_)...
V případě foťáku je problém s nízkým napětím (jen 1,2V) a nebo s vybitou interní back-up baterií.

Co se týká porovnání kvality shit akumulátorů např. s akumulátory SANYO, tak vůbec není pravda co říkáš. Sanyo jsou s kvalitou uplně jinde. Kvalita je jedna věc a další věc je to, že garantují minimální kapacitu každého článku. Takže se nemůže stát, že do foťáku sériově narveš 4 články (s katalogovou kapacitou 2,5Ah) a každej z nich má reálnou kapacitu od 1300 do 2500mAh. Jak ti asi vydrží dlouho je jasné...
Dále NiMH nejsou až tak citlivé na nějaké přebíjení. Pokud máš klasickou 12h nabíječku která ty články nabíjí 200mA, tak to můžeš nechat "přebíjet" i několik hodin a články to ani nepoznají. Je to z vlastní zkušenosti- NiMH baterie jsem koupil před 2 lety a nabíjím v 12h nabíječce za 200kč. Baterky i po 2 letech stále drží.

Daleko horší jsou rychlo-nabíječky. Ty můžou být sebevíc dokonalé v hlídání napětí na článku, ale nabíjejí obrovským proudem, takže článek topí a tím se mu rapidně zkracuje životnost - daleko více než když bude přebíjen malým proudem.

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#10 Příspěvek od gino »

9V som kupoval pred jeden a pol rokom (cca 90 SK) takisto do meráku, nabíjaná bola možno 30 krát a zatiaľ sa nesťažujem.
Oproti Tesco značkám nadpriemer.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Hejnicek »

Mam dobre zkusenosti s nabijecimi bateriemi SANYO model Eneloop - bily obal clanku s modrym napisem. Doporucuji.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

Milan_F píše:NiMH aku mají snad jmenovité napětí 1,2V.
ano, máš recht, kolego...SANYO advanced NiMH AA jmenovité nápětí
1.2 V a rovněž KONNOC 2 x 1.2 V které byly dodány s fotoaparátem...plně nabité vykážou možná nepatrně vyšší nápětí 1.4-1.5 V...jako startovací autobatérie 12 V naprázdno (bez zátěže) DC 13-14 V
Naposledy upravil(a) konosuke dne 12 kvě 2009, 19:11, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Eneloopy jsou nejnovější technologie, s těma se jen tak nic srovnávat nedá. Minimální samovybíjení, vysoký využitelný proud (malý vnitřní odpor článku) - to je prostě už o něčem jiném než všecky dosavadní NiMH technologie.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Lukas-Peca »

NiHM nejsou nic moc. Lepší zkušenosti mám s Ni-Cd, mají menší vnitřní odpor a napětí si drží až do úplného konce - pak to během okamžiku spadne na nulu. Ve foťáku vydrží dýl než NiHM dvojnásobné kapacity.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#15 Příspěvek od passion »

U Sanya Eneloop, Panasonic INFINIUM, Varta Rechargable Ready2use...
- je to tá istá technológia, ak sa nemýlim?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“