OVP CTV215

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od otakarv »

Napiš z jakého typu je ten modul.Ale myslím,že v podstatě bys to mohl zkusit.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od masar »

Závada ale spíše svědčí o tom, že videoprocesor nepovolí (zatemňuje) RGB výstupy. Důvodem k tomu může být také závada v obvodu omezení proudu obrazovkou, popř. obvodu VOGUARD, kteréžto obvody zásobují pin 22 procesoru. Obvod omezení proudu (BCLIN) "spolupracuje" s vn vinutím trafa a mohl by být poškozen (obvod s tranzistorem VT181). Tedy pokud mám aspoň trochu stejné schema. Stálo by za to otestovat funkci pinu 22. :wink:

Uživatelský avatar
svitch
Příspěvky: 22
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: Puchov

#18 Příspěvek od svitch »

To by mohlo byt, lebo ked pridam Ug skoro naplno, tak sa obrazovka rozsvieti na plny jas a potom az do vypnutia funguje v pohode. Pokial telka stoji cca 20min a zapnem ju , nabehne, hned vypnem a znova zapnem tak ide ale na 3 raz uz musim cakat. Cim dlhsie bezi tak potom musim cakat uz cca 15, 20 min aby nabehla sama alebo cez Ug to ide vzdy. Dikes, vyskusam ale asi az po vikende, lebo idem prec.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od pajosek2 »

Já si myslím,že máš napařenou emisní hmotu na G1.Pokud je zahřátá,tak změní parametry obrazovky a proto se nerozběhne.Pokud je studená,tak G1 neemituje a obrazovka nabíhá normálně.Něco podobného se tu už řešilo,ale je to dávno.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#20 Příspěvek od masar »

pajosek2 píše:Já si myslím,že máš napařenou emisní hmotu na G1.Pokud je zahřátá,tak změní parametry obrazovky a proto se nerozběhne.Pokud je studená,tak G1 neemituje a obrazovka nabíhá normálně.Něco podobného se tu už řešilo,ale je to dávno.
Ale to by se projevovalo i před výměnou trafa, ne? :wink:

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od pajosek2 »

masar píše:
pajosek2 píše:Já si myslím,že máš napařenou emisní hmotu na G1.Pokud je zahřátá,tak změní parametry obrazovky a proto se nerozběhne.Pokud je studená,tak G1 neemituje a obrazovka nabíhá normálně.Něco podobného se tu už řešilo,ale je to dávno.
Ale to by se projevovalo i před výměnou trafa, ne? :wink:
Pokud výboj při průrazu trafa neudělal škodu v systému obrazovky,tak ano.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
svitch
Příspěvky: 22
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: Puchov

#22 Příspěvek od svitch »

To je take divne, lebo mne telka ide az do vypnutia a ma problem az pri zapnuti.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#23 Příspěvek od fero7 »

V druhom prispevku pises:. "Ked to schladne tak to ide". Je tu rozpor s ostatnym co pises.
Zameraj sa na bod 6 ARZB z dosky obrazovky. A vsetko co s tym suvisi.
Viac v SZ.

Uživatelský avatar
svitch
Příspěvky: 22
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: Puchov

#24 Příspěvek od svitch »

Tak som nad tim badal a podla vsetkych merani som zistil ze je pravdepodobne poskodeny obvod TDA6101 -podla merania na bode 6 na doske obrazovky. Tak som ho kupil, vymenil a televizor uz nabieha okamzite, vzdy, teply, studeny, aj cisla kanalov su vo farbe ako maju byt, ale objavili sa v obraze spetne behy po celej obrazovke. Bez signalu je zrnenie take tmavosede a su v nom spetne behy, ked uberiem Ug2 tak su tam stalepodla pridania, Ug2 viac alebo menej, ked uberiem Ug2. Ked privediem signal tak obraz pokial nie je tmave pozadie tak je vcelku O.K., ale na tmavom pozadi su stale spetne behy. Pri vhodnom nastaveni Ug2 tak sa to da trosku eliminovat, ale uplne potlacit to nejde.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od otakarv »

otakarv píše:
Este jedna pikoska, ked pridavam hlasitost, alebo prepinam, tak tie symboly nie su zelene, ale sede.
Tak mně napadlo(možná je to blbost),zda není závada v koncovém stupni RGB.Když Ti střelilo VN trafo,mohlo narušit některý IO,nebo diodu.Nemáš na odzkoušení nějaký koncák RGB?
Vždyť jsem Ti psal,ať vyzkoušíš jiný odskoušený modul.Může v něm být ještě nějaká chybička.

Uživatelský avatar
svitch
Příspěvky: 22
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: Puchov

#26 Příspěvek od svitch »

Ale ja nemam odskusany modul, mam niaky rozobrany, ale zan nedam ruku do ohna a okrem toho je s tranzistormi a uz ani neviem z akeho je trelevizoru. :x Keby som vedel, ako to vsetko bude prebiehat, tak sa na to vykaslem. Televizory robim len sem tam, ale je to sused a uz ma to stalo cca 25 eur, tak to chcem niako dobojovat a okrem toho je to celkom dobra skola :) dufam ze nebude zla obrazovka, lebo co som cital na forach, takto sa chova aj vadna obrazovka. Divne je ze s tym starym TDA tie spetne behy neboli. Skusim este vymenit tie keramiky pri tom TDA v najhorsom pripade videoprocesor(mam ho ale bude to dost blba robota). Vdaka za kazdu myslienku.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#27 Příspěvek od fero7 »

Pisal som Ti ako sa nastavuje UG2. Samozrejme prvym predpokladom je nie je ina zavada. Skus to zopakovat.

Uživatelský avatar
svitch
Příspěvky: 22
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: Puchov

#28 Příspěvek od svitch »

Tak som to nastavoval. Myslim ze sa mi to celkom podarilo, ale nakoniec som to nastavil na AV bez signalu tak tesne pod okamih, ked sa objavili pasiky. Teraz sa mi ale zda regulacia jasu pomerne slaba. Zda sa mi ten obraz pomere tmavy. Je to divatelne ale jas mam naplno nastaveny. Aj ked je telka bez signalu, tak v obraze jasne vyhravaju cierny mravci, biela tam je len upne v mensine. Na starych telkach byval na doske este trimer a tym som vedel potiahnut ten jas. Ked je cisto biel obraz.tak ta biela je taka zasednuta(vid reklama na praci prostriedok). Ked prepnem kanal tak mi dole ukaze nazov stanice v ciernom ramceku bielym textom a a ta biela je pomerne seda. Uz som menil asi 3 trafa v zivote a vzdy to bolo uplne v pohode, nastavil som aby neboli pasiky a obraz bol O.K. Dikes za pomoc.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#29 Příspěvek od Mysteri »

Ten tvavší obraz Ti môže spôsobovať aj elyt na RGB doske C04 - 4,7uF/250V.

Uživatelský avatar
svitch
Příspěvky: 22
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: Puchov

#30 Příspěvek od svitch »

Odmerany, vymemeny, to nie je ta spravna cesta. :(

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“