TV zesilovaè TESA

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
zimi

TV zesilovaè TESA

#1 Příspěvek od zimi »

Zdarec, shanim schema k TV zesilovaci "Tesa mini ZVT azs 10" je to starsi typ, ktery se k nam tahal z Nemecka. Dik

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Schema sice nemam, ale ten zesik je tak jednoduchej, ze ani neni potreba. Co s tim mas ?

zimi

tesa

#3 Příspěvek od zimi »

Asi chyba ve zdroji, protoze tranzistory jsem meril a vypadj v poho. A nic jinyho tam na odpaleni neni, ze schematu jsem chtel zjistit jaky napajeci napeti tam ma byt. na srobku oznacenym 9V namerim 9V ale na vstupu do zesilovace okolo 12V to se mi zda moc.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

To je mozne, nemely stabilizator a napeti mohlo kolisat, pripustne bylo 9-14V. Opravdu jedine co se tak kazilo byl posledni tranzistor. Jestli mas voltmetr (asi jo), zmer nameti na kolektoru tech tranzistoru a ubytek napeti na emitorovych odporech, tusim tam byly 2x22Ohm paralelne . Na nich by melo byt napeti par mV, ktere sverci ze jimi tece proud a mely by fungovat. Pokud je tam vic nebo nula, je tranzistor asi vadny.

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od pit »

to se my snad zda pokud si dobre pamatuji tak je tam regulace napeti pomoci trimru a mezi nami 12V je OK :genial:

Uživatelský avatar
PullSat
Příspěvky: 16
Registrován: 03 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od PullSat »

Podľa popisu bude napájanie zrejme v poriadku . Najčastejšou závadou v zosilňovači MINI TESA je závada niektorého tranzistora . Vadný tranzistor sa najrýchlejšie odhalí meraním. Na báze dobrého tranzistora bude oproti emitoru napätie cca +0,7 až +0,75 V.Ak je tam iné napätie , bude tranzistor pravdepodobne vadný .

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“