DVD recorder PHILIPS DVDR 610

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

DVD recorder PHILIPS DVDR 610

#1 Příspěvek od smudla5 »

Dobrý den,mám tady problém s mým DVD rekordérem.z ničeho nic mi přestal vyjíždět podavač na disky (CD/DVD).když stisknu tl. OPEN tak je uvnitř mechaniky slyšet že má snahu podavač vyjet ale nevyjede.A na displeji se ukáže BLOCKED.Mám podezření na koncový spínač,ale píši raději nejdříve sem protože mě zajímají rady zkušenějších.Prosím o pomoc.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Spinac asi nie, skor je tam nejaka mechanicka zavada.

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#3 Příspěvek od smudla5 »

rnbw píše:Spinac asi nie, skor je tam nejaka mechanicka zavada.
diky moc za odpoved..Mechaniku jsem z toho dvd vyndal av predni cásti je videt ozubene kolecko,ktere slouzi k vyjezdu podavace.Zatlacil jsem na ne mirne sroubovakem a podavac kousek povyjel.Zkousel jsem ho cely vysunout a normalne sel.A pak jsem dvd zapnul do site a podavač sám zajel.(takže podle mě motorek je funkční),ale sám nevyjede.Musim holt vice nad tim premyslet.Za kazdou radu budu vdecny.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#4 Příspěvek od Onkyo »

A nie je tam niekde gumička na ten pohon?Velmi častá závada na DVD a CD potom nevládze vytlačiť šuflík. :wink:

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#5 Příspěvek od sasaopravar »

Take motorek muže byt v haji:dovnitř ještě zatahne šuplik ale ven musi překonat větši odpor-pustit cely stoleček dolu,no a to už nezvladne.Nejlepši bude když ten motor vytahneš ven a podivaš jestli se toči při povelu OPEN.

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#6 Příspěvek od smudla5 »

sasaopravar píše:Take motorek muže byt v haji:dovnitř ještě zatahne šuplik ale ven musi překonat větši odpor-pustit cely stoleček dolu,no a to už nezvladne.Nejlepši bude když ten motor vytahneš ven a podivaš jestli se toči při povelu OPEN.
dekuji moc vsem za pomoc.ted jsem na to nemel moc casu,ale snad zitra se na to stihnu podivat.

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#7 Příspěvek od smudla5 »

tak jsem ted na to mel chvilinku cas.vyndal jsem motorek ven a na povel OPEN se motorek roztoci (na píše se na displeji OPENING a motorek se roztoci a pak to ihned napise closing a roztoci se take.takze je na vine tedy motorek ze neutahne takovou zatez jakou na nej klade ten suplik?

Jo a jeste nekdo tady psal o tom reminku jeslti tam je.Ano je tam,ale zda se byt OK.

Zkusim tam dat jiny motorek i s reminkem.Mam tady z dvd prehrávačů sencor

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

Podobny resp ten isty problem som riesil na jednej Orave-niekedy plato vysunula niekedy nie.Problem bol v zdroji-prilis makky,hvizdal.Po vymene kondenzatorov bol zdroj ok,rapidne tichsi a suflik behal upe v pohode.

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#9 Příspěvek od smudla5 »

Tak jsem zkusil všechno.zaprvé měřil jsem kondíky na ESR ve zdroji,A dokonce jsem je pro jistotu i vyměnil a dělalo to,to samé.Pak jsem přemýšlel jak odzkoušet chod mechaniky.Zkusil jsem motorek pro pojezd podavače DVD připojit na externí zdroj. a normálně vyjíždí podavač ven i dovnitř.takže mechanickou chybu v mechanice bych timto vyloucil.jdu badat dal.

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#10 Příspěvek od smudla5 »

muze někdo ještě poradit prosím?

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#11 Příspěvek od sasaopravar »

smudla5 píše:tak jsem ted na to mel chvilinku cas.vyndal jsem motorek ven a na povel OPEN se motorek roztoci (na píše se na displeji OPENING a motorek se roztoci a pak to ihned napise closing a roztoci se take.takze je na vine tedy motorek ze neutahne takovou zatez jakou na nej klade ten suplik
Ano, je na vine tedy motorek,jak pišeš.Proč tam nedaš novy?Je to měsic co jsem radil,tak na co spolehaš-na stare motory ze senkora?Dej sem foto motora a poradime ti co tam patři.Ale UDAJE na motoru jsou duležite.

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#12 Příspěvek od smudla5 »

sasaopravar píše:
smudla5 píše:tak jsem ted na to mel chvilinku cas.vyndal jsem motorek ven a na povel OPEN se motorek roztoci (na píše se na displeji OPENING a motorek se roztoci a pak to ihned napise closing a roztoci se take.takze je na vine tedy motorek ze neutahne takovou zatez jakou na nej klade ten suplik
Ano, je na vine tedy motorek,jak pišeš.Proč tam nedaš novy?Je to měsic co jsem radil,tak na co spolehaš-na stare motory ze senkora?Dej sem foto motora a poradime ti co tam patři.Ale UDAJE na motoru jsou duležite.
Ale ten motorek jsem tam nechal pořád ten originální co tam byl od výroby!!jen jsem ho připojil na napětí přes externí zdroj!!a to normálně fungovalo vyjíždění podavače a i zajíždění!!!Ale když ho připojím zpět bez externího napětí tak mi šuflík nevyjíždí!!tak proč by to mělo být motorkem??když na externí napětí motorek normálně vysune podavač i dovnitř.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Napriklad preto, ze ten obvod vyhodnocuje prud?

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#14 Příspěvek od sasaopravar »

smudla5 píše:Ale ten motorek jsem tam nechal pořád ten originální co tam byl od výroby!!jen jsem ho připojil na napětí přes externí zdroj!!a to normálně fungovalo vyjíždění podavače a i zajíždění!!!Ale když ho připojím zpět bez externího napětí tak mi šuflík nevyjíždí!!tak proč by to mělo být motorkem??když na externí napětí motorek normálně vysune podavač i dovnitř.
No tak nacpi tam externi zdroj a vysouvej to šoufle pačkovym spinačem, :evil:
Tobě ještě radit...
Ne zlobse ale radu maš a schvalně ji snažiš obejit.To nemaš 60KČ na novy motor?Muže to byt motor nebo driver.Sereš...

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#15 Příspěvek od smudla5 »

sasaopravar píše:
smudla5 píše:Ale ten motorek jsem tam nechal pořád ten originální co tam byl od výroby!!jen jsem ho připojil na napětí přes externí zdroj!!a to normálně fungovalo vyjíždění podavače a i zajíždění!!!Ale když ho připojím zpět bez externího napětí tak mi šuflík nevyjíždí!!tak proč by to mělo být motorkem??když na externí napětí motorek normálně vysune podavač i dovnitř.
No tak nacpi tam externi zdroj a vysouvej to šoufle pačkovym spinačem, :evil:
Tobě ještě radit...
Ne zlobse ale radu maš a schvalně ji snažiš obejit.To nemaš 60KČ na novy motor?Muže to byt motor nebo driver.Sereš...
Nezlobte se na mě.myslel jsem,že když se mechanika vysouvá externím zdrojem,takže v motorku být chyba nemůže.samozřejmě do toho ty peníze vrazím.foto motorku a tzo co je napsáno na něm pošlu během dne.A opravdu děkuji za všechny rady.Jak je vidět ve světe elektroniky je hodně moc co se učit. :cry:

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “