Křovinořez Oleo-Mac 740

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Křovinořez Oleo-Mac 740

#1 Příspěvek od Mourek »

Nevím jestli sem nebo do OT. Nepitval jste někdo tuhle věc? Já to včera nastartoval , chvíli se ozýval rachot z konce tyče. Kloub tam nebyl měl jsem tam okopávač. Rachtá to i s kloubem, je to typ s tyčí,ne bovdenem,tak nevím jestli je tam nějaké ložisko, futro. po chvíli to přestalo. Mažu to pravidelně. Pak klouzala chvíli spojka , tak nevím jestli byla vlhká, rezatá?. Bylo to v chalupě od října v klidu. No a nakonec to nešlo zhasnout, ono se to prý vypíná zkratem, teakže najít podobný vypínač.

Hledám nějaké zkušenosti.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

To poslední bude upadenej drát od kostry motoru, uklepe se to vibracema. Ale dobře to jde zhasínat sytičem.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mourek »

ten drát může bejt i sežranej myšma :D
to uvidíme nebo zvlhlej vypínač

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ta spojka byla asi ztuhlá, tomu bych se u odstředivé vůbec nedivil.

Čím to mažeš ? Já jsem k tomu před hromadou let dostal tu pastu na bázi Molyka a mám ji dodnes, s ložiskama žádnej problém... Až na ten upadenej chcípák, zlomilo se očko.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »

Otec ho má taky. Občas se mu z toho ozývá takový ten zvuk jako když se vyklechatjí kluzná ložiska na malém motorku. Jde to z převodovky, pokoušeli jsme se to řešit ovšem bez výsledku. Jsou to prostě talošský šmejdy.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od vombat »

Mám ho také, měl jsem ho týden a začal vydávat zvuk jaký popisuješ a navíc nevypínala spojka - závadu jsem reklamoval a měnili celou tyč. Jinak je v pohodě, jen v místě spojení duralové trubky s převodovkou a s motorem se vymačkávají otvory v trubce a poloha žacího mechanizmu je pootočena, duralovou trubku nejspíš vyvložkuji ocelovou vložkou, kterou nalisuji a zalepím Loctite 62O a správnou polohu po sestavení svrtám s otvory v převodovce a motoru.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#7 Příspěvek od Honza_dy »

Osobně vlastním STIHL FS80 a nemůžu si stěžovat. Po sedmi letech jedna závada, praskla pružina ve spojce. Oprava na počkání, za 150 kč.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#8 Příspěvek od tatramacek »

strýc má oleo mac 725 T a nemůže si jej vynachválit - já s ním sekl lucerku na zahradě o rozloze 10 *15 metrů a v pohodě. Jedinou poruchou co jsem měl tak došel benál :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Kolega v práci má oficiální zkoušky požadované ŽÚ pro registraci živnosti "Práce s křovinořezem/motorovou kosou" a několik let praxe v oboru. A tvrdí, že v cenové relaci do 5000,- Kč jsou to všecko sračky s životností nepřesahující záruku, od 5000,- do 10000,- jde o stroje použitelné nanejvýš po několik sezón a teprve nad 10000,- jde o seriózně používatelnou techniku. Bere to obecně, bez zdůraznění některé ze značek na trhu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já mám právě taky Oleo Mac (už hromadu let) za cca 9000Kč a taky žádnej větší problém. Seču cca 1200m zahradu několikrát do roka, první roky to nebylo sekání trávy, ale bourání houštin. Používám originál olej do benzinu a už zmíněný plastický mazivo, zatím žádná stížnost....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Mourek »

Tak chcípací vypínač jsem vyměnil ,akorát na novým není popis STOP. :lol: Po několikerém promazání se řvaní kloubu snížilo docela dost. Takže jedinej problém je že jsem zlomil přezku na postroji k zavěšení . Nevíte kde by se to dalo koupit. Do mountfieldu radší ne. Jinak to seká jako drak.

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#12 Příspěvek od Hanizek »

Jestli půjde koupit jenom přezka, to nevím, ale ty postroje se koupit dají (jsou buď na zavěšení na jedno rameno nebo jako baťoh - ty se líp nosí).

Přesně tenhle křoviňák máme doma taky už řadu let (přes 10). Jede jak tank. Jednou se ale celkem kuriózně zničil motor - prasknul pístní kroužek a píst ho "střihnul" o hranu sacího kanálu (oprava byla pěkně mastná).

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#13 Příspěvek od kevin_mitnick »

Ruzne prezky koupis treba v Baushitu nebo v prodejnach byvalyho podniku Rempo

Uživatelský avatar
PeSu
Příspěvky: 1
Registrován: 01 srp 2009, 02:00

#14 Příspěvek od PeSu »

Zdravím,
potřeboval bych , zdali nemá někdo zadřený nebo jinak poškozený tento typ křovinořezu. Potřeboval bych hlavici co je na konci tyče, protože se mi očesaly převody. Tak to zkouším sehnat touto cestou.
Díky za nějaké odpověďi. :cry:

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#15 Příspěvek od Hanizek »

PeSu píše:Zdravím,
potřeboval bych , zdali nemá někdo zadřený nebo jinak poškozený tento typ křovinořezu. Potřeboval bych hlavici co je na konci tyče, protože se mi očesaly převody. Tak to zkouším sehnat touto cestou.
Díky za nějaké odpověďi. :cry:
Náhradní díly jsou stále k sehnání - takže můžeš koupit převodovku novou. Když najdeš kvalitní servis, tak ti starou převodovku zrepasují (vymění ložiska a pastorky). Je to levnější, ale neudělají to všude.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“