Zjištění typu čipu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od workhard »

Jednou jsem měl v rádiu taky konec s naprosto nesmyslným označením,tak jsem tam fláknul TDA200asi5 už nevim přesně a fungovalo to. Zřejmě nějaké zákaznické značení :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
nudlis
Příspěvky: 17
Registrován: 04 srp 2008, 02:00

#17 Příspěvek od nudlis »

workhard píše:Jednou jsem měl v rádiu taky konec s naprosto nesmyslným označením,tak jsem tam fláknul TDA200asi5 už nevim přesně a fungovalo to. Zřejmě nějaké zákaznické značení :wink:
A to stačilo? Koukal jsem na GES.cz a TDA2005 má 2x10w, 2 Ohm a rádio by mělo mít 4x50W při 4 Ohmech. Vypadá to jako velmi jednoduché a levné řešení.
Můžete mi to prosím stručně osvětlit?
A má koncák vliv na kvalitu zvuku? Koupil jsem Alpine právě kvůli kvalitnímu zvuku a nerad bych o něj přišel.
Díky :-)

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od workhard »

Psal jsem,že nevím jistě už,co to bylo a to rádio bylo úplně obyčejné,žádné Hi-Fi. Kdyby to nefungovalo, vyhodil bych ho. Netvrdím,že ti tam to TDA bude pasovat :wink: Jedině si obkresli zapojení a hledej v datasheetech,co by to mohlo být,na 90% to najdeš.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#19 Příspěvek od ccode »

Nejdříve bych si našel v jakém pouzdře je IO,
pak bych selektoval podle toho jestli je mosfet (vetšinou uváděno jako obchodní technický parametr) no a také kolik má kanálů (tedy asi 4).
Tím se selekce použitých IO zužuje .
Pak bych takto vyselektovaný IO hledal mezi TDA xxxx a porovnával kde to má výstup na repro a napájení (ono mimo mute a st-by jich už moc nezbývá). Tady mi připadá docela možný třeba TDA7560.

To jen na příklad jak bych postupoval já , je potřeba to porovnat se zapojením v radiu.

Uživatelský avatar
nudlis
Příspěvky: 17
Registrován: 04 srp 2008, 02:00

#20 Příspěvek od nudlis »

ccode píše:Nejdříve bych si našel v jakém pouzdře je IO,
pak bych selektoval podle toho jestli je mosfet (vetšinou uváděno jako obchodní technický parametr) no a také kolik má kanálů (tedy asi 4).
Tím se selekce použitých IO zužuje .
Pak bych takto vyselektovaný IO hledal mezi TDA xxxx a porovnával kde to má výstup na repro a napájení (ono mimo mute a st-by jich už moc nezbývá). Tady mi připadá docela možný třeba TDA7560.

To jen na příklad jak bych postupoval já , je potřeba to porovnat se zapojením v radiu.
Tak případ je u konce. Dneska jsem donesl rádio ze servisu domů a co nevidím: na čipu písmem jak na bilboardy napsáno TDA7386 (v ges.cz cena 180,- Kč). Takže si IO koupím a pokud technik v servisu aspoň v tomhle nelhal a je opravdu odpálenej jen ten koncák, mám vystaráno.

Ale zase jsem z toho servisu zklamanej. Nejdřív mi technik do telefonu řekl, že IO není vůbec označenej a že ho nemůže sehnat a pak navýšil cenu opravy na 1.500. Já jsem si řek, že to za to nestojí, tyhle peníze do toho rádia vrazit a dobře jsem udělal. Technik lhal jak když tiskne a za práci (vypájení, objednání nového IO a napájení zpět) by si řekl1.300,- A to je sakra drahá oprava.
No nic, zase jeden servis, kde mě už v životě neuviděj, protože se mě snažili podfouknout.

A už mi tohle český podvádění leze krkem. To sakra některý lidi neuměj vydělávat jinak než podvodem? :evil:

No nic. Nebudu se čílit. Hlavně, že je řešení na dohled.

Děkuju mockrát, pánové, všem děkuju za podněty a návrhy a až to tam napájím, ozvu se jetli to rádio hraje :D

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#21 Příspěvek od Banda »

Tak jsem měl pravdu a buď rád, že ti ho parchant nevybrousil a označení by věděl jen on. Jo jo, co si člověk neudělá sám...

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#22 Příspěvek od ccode »

Tak jsem se s TDA7560 moc neseknul . Ten je s TDA73xx pinově stejný.

Jen pro info bez prohlížení katalogových listů např.

http://320volt.com/tda7385-tda7386-tda7 ... x-oto-anfi viz. popiska na dps stavebnice

Tak ať se oprava zdaří :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#23 Příspěvek od BOBOBO »

To ccode- hodilo se i mně . Dostal jsem na nápravu Silver Crest CRE 719 made in China .
Je tam právě pryč 7388 a Ty jsi mne dobře nasměroval . Jinak tam není základní deska se šrouby okolo , ale má po krajích jen tenké spoje . Celý spoj se rozdělil na 5! oddělených ostrůvků . Ještě jsem neměl tu čest .
PS ta 88 je za 122,-

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

nudlis píše:Tak případ je u konce. Dneska jsem donesl rádio ze servisu domů a co nevidím: na čipu písmem jak na bilboardy napsáno TDA7386 (v ges.cz cena 180,- Kč)....Nejdřív mi technik do telefonu řekl, že IO není vůbec označenej a že ho nemůže sehnat a pak navýšil cenu opravy na 1.500....Technik lhal jak když tiskne a za práci (vypájení, objednání nového IO a napájení zpět) by si řekl1.300,- ....
A jseš si jistej, že ten "technik" to rádio vůbec měl otevřený? Já se setkal s případem, kdy "technik" bez odsouhlasení navýšení předpokládané ceny za opravu z původně navrhovaných 500,- na nejméně 1000,-Kč vůbec odmítal zabývat se i jen nějakou pouhou diagnostikou závady!!!
Banda píše:Tak jsem měl pravdu a buď rád, že ti ho parchant nevybrousil a označení by věděl jen on...
Tohle zjistit, tak ho snad vymiškuju rezatým tupým žabikuchem...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

SilverCrest je sracka z Lidlu, takze sa zjavne zase realizovali :D

Odpovědět

Zpět na „Poradna“