Toner na DPS (přesunuto)

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BASTLECS
Příspěvky: 244
Registrován: 29 říj 2007, 01:00

Toner na DPS (přesunuto)

#1 Příspěvek od BASTLECS »

Na žádost jednoho z bastlířů předkládám alternativní popis, jak lze velice úspěšně přenést předlohu DPS na kuprextit.
Přílohy
DPS tonerem.pdf
(500.1 KiB) Staženo 444 x

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

Sry za OT, ale co to ma spolecnyho s audiotechnikou(asi jenom tu LM3886ku, jako priklad DPS)? Tohle vraz do Poradny :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Jindra2 »

Technicky dobrý postup, ale složitostí a vybavením se začíná podobat fotocestě a ta je určitě lepší. Takhle malou desku bych klidně udělal žehličkou s dobrým výsledkem. Folii nepoužívám, používám samolepicí papír A4, tedy ten krycí papír, cena je zanedbatelná a dostupnost v každém papírnictví.
Jindra

Uživatelský avatar
BASTLECS
Příspěvky: 244
Registrován: 29 říj 2007, 01:00

#4 Příspěvek od BASTLECS »

Jindra2 píše:Technicky dobrý postup, ale složitostí a vybavením se začíná podobat fotocestě a ta je určitě lepší. Takhle malou desku bych klidně udělal žehličkou s dobrým výsledkem. Folii nepoužívám, používám samolepicí papír A4, tedy ten krycí papír, cena je zanedbatelná a dostupnost v každém papírnictví.
Jindra
Ten plošňák je pouze pro příklad. Krycí papír ze samolep jsem pochopitelně také odskoušel, ale s fólií se to kvalitativně srovnat nedá. Dělal jsem desky 18x25cm s naprosto špičkovým výsledkem.

stepa:
máš pravdu, nezlobil bych se, kdyby to admin přestěhoval.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od stepa »

No nedalo mi to a trochu jsem si zapocital, zda se ta folie vyplati, ci proc to pouzivat:

DPS 10x10cm mi vysla v GESu obyc 1mm FR4 jednostranna na 16Kc(rozpocitano z te desky co tam prodavaji), svetlocitliva 41Kc. Vezmu rozdilne materialy, co se musi koupit...leptani probiha stejne.

svetlocitliva:
DPS 41,-
pauzak 0,7,-
NaOH 1,-

obyc:
DPS 16,-
folie 14,-

ostatni postup je stejny, takze leptaci roztok zanedbavam...casove to vyjde take nastejno

Vysledek: 43 : 30

Na cenu vyhrava folie, deska 10x10cm vyjde o cca tretinu levneji. Ovsem kvalita fotocesty mi prijde porad lepsi, nez ta folie. Tudiz zustavam u toho, u ceho jsem :D
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
BASTLECS
Příspěvky: 244
Registrován: 29 říj 2007, 01:00

#6 Příspěvek od BASTLECS »

Ono je to asi také o tom, na co si člověk zvykne. Já jsem s těmi fóliemi začal hlavně díky tomu, že nám v práci zbyla topná deska 35x35cm s výkonem 2,5kW a přesnou regulací teploty. Tak jsem jí znárodnil. Známý vyrábí fotocestou, a často se mu stává, že musí provádět korekce fixem. Já už jsem fix na plošňáky neměl 4 roky v ruce. Je ale pravda, že než jsem to vychytal, tak jsem se u toho pěkně vykurvoval.

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#7 Příspěvek od kybl »

Nevím,podle mého názoru nejde o to,na kolik to vyjde ale o to,že si to udělám sám doma a ono to fuguje.Je jasné,že profi je profi.
Jinam moc díky za návod.... :D
Asi jsem ještě ze staré školy.A pokud budu potřebovat udělat něco narychlo doma,tak to bude fungovat.
Roman

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#8 Příspěvek od Split »

ono tu modru foliu mozem v pohode j.bat...naco budem vrazat peniaze do zevraj kvalitnej folie ked rovnaky vysledok urobim s kriedovym papierom ktory si mozes v klude vypytat v tlaciarnach..ja som si takto vypytal a za 2 min mi doniesli z budovy von cely balik asi 250 kusov kriedoveho paipera ktory je na toto super...
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od radekrd »

Split píše:ono tu modru foliu mozem v pohode j.bat...naco budem vrazat peniaze do zevraj kvalitnej folie ked rovnaky vysledok urobim s kriedovym papierom ktory si mozes v klude vypytat v tlaciarnach..ja som si takto vypytal a za 2 min mi doniesli z budovy von cely balik asi 250 kusov kriedoveho paipera ktory je na toto super...
Souhlas, taky používám křídový papír. Občas dokonce i potištěný (není na závadu), kterého je pořád plná schránka. :D

Uživatelský avatar
michal_n_cz
Příspěvky: 25
Registrován: 25 dub 2009, 02:00
Bydliště: Olomouc, Česká republika

Výroba DPS nažehlením toneru

#10 Příspěvek od michal_n_cz »

radekrd píše:Souhlas, taky používám křídový papír. Občas dokonce i potištěný (není na závadu), kterého je pořád plná schránka. :D
Přesně tak - prospektový lesklý papír z letáku - zadarmo - tu mám nějaké fotky mého postupu:
http://picasaweb.google.com/hobby4you/V ... directlink
původně jsem to zkoušel s barevnými lepícími papíry podle: http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Dokumentace ... oneru.html , ale ty papíry nic moc.
Nakonec jsem se inspiroval tady: http://thomaspfeifer.net/direct_toner_pcb.htm
super je to video dole - perfektní nažehlovačka vyrobená z laminátoru:
http://www.youtube.com/watch?v=tTxPnZLpp_8
Michal

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“