TESLA SM 580 - vada magnetofonu, prosba o dokumentaci

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tesla_webpark_cz
Příspěvky: 24
Registrován: 03 bře 2006, 01:00
Bydliště: okres Karviná

TESLA SM 580 - vada magnetofonu, prosba o dokumentaci

#1 Příspěvek od tesla_webpark_cz »

Sehnal jsem si tuto věž a zjistil jsem, že se předemnou v ní kdosi vrtal.
1) Jsou vytrhané všechny stíněné dráty z konektorů (dráty budu měnit za nové)
2) Asi chybí indikátory úrovně (myslím, že by tam měly být)
3) Magnetofon ve funkci stop má stále napětí na elektromagnetu přítlačné kladky a svítí kontrolka play. Stejnou vadu mám i u SM 261, takže se chcu zeptat jestli to není nějaká chronická porucha s přesně definovatelnou špatnou součástkou.

Tímpádem prosím i o sken servisní dokumentace a schématu. Byl bych rád i za návod k použití (ne že bych tomu nerozuměl).

Předem děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Podobné

#2 Příspěvek od Hill »

Přímo tady na Bastlírně v uploadu, přesněji v http://upload.ebastlirna.cz/index.php? si stáhni SP210 a SM260 - hodně modulů bylo podobných ba dokonce stejných.
Než se najde schéma, co sháníš, můžeš na spoustu věcí přijít sám.

Trvale přitažený magnet kladky může dělat proražený T11 na desce ovládání (SP210), ale v tom případě nedostane motor unašečů plnou šťávu při pokusu o převíjení.
Jinak není vyloučeno, že je T11 sepnutý už ovládacím napětím z desky logiky. Ale že by se jednalo o typickou závadu, to bych neřekl.

Uživatelský avatar
tesla_webpark_cz
Příspěvky: 24
Registrován: 03 bře 2006, 01:00
Bydliště: okres Karviná

TESLA SM 580 - pokračování

#3 Příspěvek od tesla_webpark_cz »

Děkuji za odpověď, chyba bude určitě v paměti. Všechny funkce bezchybně fungují, jenom v režimu stop je vše v pořádku jen zlomek sekundy kdy je stav na vstupech ABCDE 00001, který se pak překlopí do ustáleného stavu 00000 (tak je to asi správně i podle schématu, jen výstupy jsou špatné). V tomto stavu je sepnuty elmagnet přítlačné kladky, zvednuté brzdy a svítí kontrolka play. Kontroloval jsem to v SM261 jak tu původní desku, tak i tu z věže. Obě se chovaly stejně. Věž, než jsem ji rozložil se taky tak chovala. Jestli někdo máte nekódovaný výpis obsahu paměti MH74188, tak bych poprosil o jeho zaslání Byla by chyba kdybych upravil zapojení tak, aby to do stavu 00000 nešlo? Výrobce asi měl důvod proč tam ten vstup E použil.

Tu věž bohužel bez schematu dohromady nedám (ten majster co se v tom rypal asi nevěděl, že tam jsou konektory - všechno popájené), jedine co vim jistě je to že 100% funguje tuner a koncovy stupeň a mezi tím nějak ten signál prošel po jednom kanálu a minul ekvalizér.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“