Panasonic TX-29PM1P, chassis CP521F

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

Panasonic TX-29PM1P, chassis CP521F

#1 Příspěvek od daton »

Dobrý den prosím vás našel by se tu někdo, kdo by mi poradil kde sehnat schema na tento televizor? Manual jsem si stahnul z elektroservice ale schema tam nebylo. Díky

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Když to tak čtu, tak fakt nevím jestli tě k něčemu bude: http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... 21PZ1.html

Killroy

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#3 Příspěvek od daton »

Děkuji za schema, sice nevím z čeho usuzujete Killroy že se v něm nevyznám ale nevadí. Chci vědět jak a odkud jdou pulsy do buzení řádku na tišťáku se mi to nechtělo dohledávat, a potom zjistit proč mám místo 12V v buzení jen 8V.
Nejede mi totiž VN a to tak že se nebudí ani koncový tranzistor.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

Netvrdím že nevyznáte, ale protože tohoto chassis je plný internet, tak mi ten dotaz přišel tak trochu triviální.

Killroy

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od daton »

Asi ano, je dávané do mnoha typů a asi už jsem ho někdy i dělal, ale zřejmě jsem nepotřeboval schéma. :D V každem případě dík.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#6 Příspěvek od daton »

Zdravím všechny, po určitédobě jsem se vrátil k jednomu "hrobečkui".
U této televize, kterou jsem na chvíli hodil ze stolu mám zajímavou závadu, ale možná to pro vás bude známe. Napětí ze zdroje mi moc nesedí, na 12V je jen 8V, na 14V je 10V ale 130V tam je téměř přesně. U televizoru nejde VN ale je to proto že se nebudí koncový tranzistor. Přes T401 tam sice něco leze ale málo k tomu aby vybudil koncový tranzistor. Buzení T401 a Q402 je v pohodě jen je tam místo 12V na budícím trafu jen 8V. No a ted mám dilema jestli je těch 8Vpro buzení dostačujících a mám se soustředit na buzení a konec řádku komplexně a nebo je to, málo a je třeba se soustředit na zdroj, pak to ale bude problém, protože pokud sedí 130V a z toho se bere vzorek pak ty nízkonaěťové větve asi neovlivním. :roll:
Máte s tím nějaké zkušenosti? Dík za každou radu. :o

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#7 Příspěvek od sasaopravar »

daton píše: je třeba se soustředit na zdroj, pak to ale bude problém, protože pokud sedí 130V a z toho se bere vzorek pak ty nízkonaěťové větve asi neovlivním. :roll:
Máte s tím nějaké zkušenosti? Dík za každou radu. :o
Na ten zdroj je třeba se soustředit ,jak pišeš.To tvoje tvrzeni o 130 je chybne.Co tak prostudovat schema zdroje?
Přílohy
zdroj.JPG
(75.43 KiB) Staženo 355 x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

daton píše:Zdravím všechny, po určitédobě jsem se vrátil k jednomu "hrobečkui".
U této televize, kterou jsem na chvíli hodil ze stolu mám zajímavou závadu, ale možná to pro vás bude známe. Napětí ze zdroje mi moc nesedí, na 12V je jen 8V , na 14V je 10V ale 130V tam je téměř přesně. U televizoru nejde VN ale je to proto že se nebudí koncový tranzistor. Přes T401 tam sice něco leze ale málo k tomu aby vybudil koncový tranzistor. Buzení T401 a Q402 je v pohodě jen je tam místo 12V na budícím trafu jen 8V. No a ted mám dilema jestli je těch 8Vpro buzení dostačujících a mám se soustředit na buzení a konec řádku komplexně a nebo je to, málo a je třeba se soustředit na zdroj, pak to ale bude problém, protože pokud sedí 130V a z toho se bere vzorek pak ty nízkonaěťové větve asi neovlivním. :roll:
Máte s tím nějaké zkušenosti? Dík za každou radu. :o
Zaměřil bych se na zdroj, ale nejprve si ujasněme několik maličkostí, ať předejdeme omylům.
I když se jedná o PANASONICa, stejně je to š. DAEWOO CP-521F (abychom "hleděli" do stejného schématu!).

Správné hodnoty napětí jsou uvedeny v TABULCE na str. 4 servismanuálu:

MAIN +B (MAIN_VCC) má být ............. 131,3 +-1V (máš 130V - tudíž souhlasí)

12V (+12V) má být ........... 11,95 +-0,5V v ON ........... a 12,1 +-0,5V ve ST-BY (máš, jak píšeš jen 8V - tedy špatně. Navíc z tohoto zdroje se, s pomocí I822, rovněž vytváří napětí +8V /#84/ - takže bude rovněž špatné)

SOUND +B (S_12V) má být ......... 12,4 +-0,5V Vol.Min. .......... 11,9 +-0,5V Vol.Max. (máš 10V - je to rovněž špatně).

Takže: zaměřit se na zdroj +12V
( => i na ten +8V/#84/!!), příp. na SOUND +B a hledat:
- možná jen špatné filtrace, spíše však "nadměrná zátěž" v některém z nich - pohledej!
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#9 Příspěvek od daton »

Ajajaj, to jsem se tedy parádně překouknul 8O
Dík za podněty, vše prověřím, kontroloval jsem tu zenerku 5,1 ale byla ok.
Schema máme stejné, ale na vývodech sítového pulsního trafa jsou napsané hodnoty ve voltech, tak jsem šel podle nich.
Hlavně že dík Vám vím, kam se mám vrhnout, dám vědět jak se to vyvíjí.

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#10 Příspěvek od sasaopravar »

Teď už nevim kde ale pamatuji že jsem četl o podobne zavadě a zpusobena byla vadnym optočlenem a I806.Předně ale projdi okoli STRW,jestli tam neni proraženy připadně vyschly kondik,možna odpor nejaky ma změněnou hodnotu.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#11 Příspěvek od daton »

Zdravím všechny
Tak se obávám že to bude asi VN trafo (jako obvykle) i když takovéto chování jsem ještě neviděl. Usuzuji tak z toho že při klasické zátěži 132V žárovkou je na 12V zdroji 11,65 na druhém 12V zdroji 11,81 a ostatní napětí I820(822,2823,824) jsou v pohodě naprosto přesně. Ale pokud opět připojím trafo spadnou tyto napětí o 1 - 4V. Ale při zapnutí se mi na osciloskopu podařilo zachytit náběh 12V zdroje který si i trošku překmitl přes 12V(nejsem si jist o kolik nemám nejnovější osciloskop) ale předpokládám že se přetížila 130V větev no a vyhodilo to ochranu zdroje a zmenšilo se na něm napětí. Je to sice jen úvaha ale dávám ji sem protože by mohla být správná. Co myslíte. :o
U předchozích dvou obdobných tv jsem měl proražený i koncový tranzistor a tak nebylo co řešit. Tady je to trochu jiné.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#12 Příspěvek od daton »

Tak na vině bylo VN trafo je 100% vadné ale zatím nemám nové až hho seženu tak dám vědět zda se jednalo jen o trafo nebo ještě něco jiného.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#13 Příspěvek od daton »

Zdravím všechny
Tak jsem konečně sehnaů správné trafo v AME měli várku vadných ale ted je vše ok. TV s novým trafem šlape, tak že všem děkuji za názory a pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“