hřebenový filtr

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#31 Příspěvek od surfar »

To Danton:to je jako když dáš do trabanta motor ze škodovky(když to bylo od vietnamců) :wink:
Ale pokud byl "sběratel" spokojen?Náš zákazník,náš pán! :lol:

radovanhlaváèek

#32 Příspěvek od radovanhlaváèek »

Ahoj chlapi, nejsem vùbec elektrotechnik, jen domácí patlal souèástek.Nic ménì jak chodím po krámech a vybírám televizi jsem poznal tohle. Když jsou v krámì televize zapnuté jedna vedle druhé, tak se navzájem ovlivòují. Pokud stojí TV signál zaprd nebo vysílanej program zaprd, žádnej høebenovej filtr ani kompenzaèní obvody proti trhání pohybu u 100 Hz TV ani digitální zpracování obrazu nepomùže. Na stránkách www.mascom.cz jsou tyhle moderní vìci popsaný. Pokud je dobrej signál, je dobrý si v krámu tu TV nechat pustit a koukat, zda se obraz líbí èi ne. Ženský jsou na tohle dobrý,hodnì si všimnou,alespoò ta moje jo.Pøed mìsícem jsem se Vás na koupi TV ptal na tomto fóru.Ještì jsem nic nekoupil, ale pøišel jsem na jedno i renovovanej výrobce umí udìlat dobrej a špatnej typ.Jinak k Vaší diskuzi, èumím co je tøeba všecko znát aby èlovìk mohl opravovat televize.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#33 Příspěvek od Frenky »

Když bylo času dost a ani chuť nechyběla nechal jsem si udělat skřínku,čelní maska z TV Favorit,chassisMánes ,obrazovka FAVORIT -větší a šlapala jak fík.Bylo to v době,kdy ještě větší obrazovky byly vyjímkou.První "přestavby" se dělaly u 4001 na obrazovku z Mánesa a bylo to docela dobré,také se
do TV přidávaly voliče na 6 programů,když telka uměla jen jeden...
To už je dávno,dávno již tomu jak říkávala babička....Byly krásné celokovové elektronky /6P9/,
spoje v televizi byly správně "zavařené"/REKORD/,tam studeňáky nehrozily a
obrazovky byly plechové/TEMP2,TEMP3/.A v trochu vlhčím bytě to bývala "švanda",tam
si na nedostatek ozónu nemohli stěžovat...pomáhal bezbarvý lak,tak se televize lakovaly...ale zákazníci byli spokojení a tolik "chytráků" jako v době dnešní se nevyskytovalo... :beer: :friday:

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#34 Příspěvek od surfar »

Když píšeš o těch Tempech,mám jednu příhodu:
Paní měla TV Temp2 (nebo to byla jednička?),no nic hlavně to byla ta s tím strašně dlouhým hrdlem.
Přijdu k ní a paní povídá:".........nějak v tom zasyčelo a najednou přestala ta mrcha ruská ukazovat",(paní byla asi antibolševik :? byl r.cca1968).
Nechci zdržovat dlouhým vysvětlováním.Prostě paní umyla okna a když věšela záclonu,tak ji spadla garnýž přímo na ten papírovej kryt a ulomila hrdlo obrazovky. :!:
Spravit to už nechtěla. :cry:
Někdy si na takové věci rád vzpomenu,když nemůžu s něčím hnout(jó,to byly časy).
Snažím se pořád něco učit ale do lebky už mi to neleze jako ve dvaceti. Holt asi pustíme mladý dravce :D

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#35 Příspěvek od daton »

No dřív to na vesnicích bylo o něčem jiném sem tam jsem přinesl domů vajíčka. lslepici nebo domovýrobu vína atd. po revoluci už nic, jak ted nevím ale lidi už nejsou takoví jako dřív.
PS Taky rád vzpomínám na jednu příhodu to jsem byl ještě na Vysočině a šeli jsem k jedné babičce n(no ona zase tak stará nebyla) dělat ještě s kolegou anténu. Lezli jsme po chaloupce jako diví a nikde skoro žádnej signál. Když už jsme to po hodině chtěli vzdát že to bez zesilovače nepůjde tak jsme to babče oznámily a ona že žádnej zesilovač platit nebude a že bude teda chytat signál jako před tím. Tak jsme na ni zůstali koukat kde to teda ten signál chytala no a ona vzala vidle uvázala na ně nahoru anténu , ta tam jen tak plandala no a přes okno je hodila do hnoje před barákem a mi jsme šli do kolen obraz tam byl. To se skutečně stalo a byla to asi jedna z nejlepších příhod co se nám stali. Podotýkám byly to v 79 na ČB tuším Standard a výhrou byl tankrát zašumělí ale sledovatelný obrázek. Na vysočině byly vždycky problémy se signálem..

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

OT

#36 Příspěvek od Hill »

To se nám ta diskuse o hřebenovém filtru pěkně zvrhla 8-) .
Konečně ty hřebenové filtry dnes vypadají úplně jinak, než ty původní. I můj hřeben, má-li být účinný, se musí spíše podobat houbě, vývoj je vývoj.
Ale je to tak - někomu je úplně jedno, jak kvalitní je obraz a často i zvuk, někdo vás bude honit za nekvalitní opravu, ale nebude chtít investovat do pořádné antény...
A ještě takové malichernosti, jako občasné hraní proužkové struktury všemi barvami, je zneužito k reklamním účelům: kupte si náš přijímač. Má sice totéž, co všechny ostatní, ale to neví každý, hlavně, když se to umí pojmenovat. Co na tom, že to znamená překročení fyzikálních zákonů? Tak na to přirazíme na ceně a tučně to zvýrazníme v prospektu. Technická kvalita poloviny vysílaných pořadů je stejně taková, že se to nepozná, ostatní kvality radši neřeším. Radek Hlaváček to vystihl, tohle podepíšu.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#37 Příspěvek od Duvsan »

Hill píše:Mimochodem - v roce 1973 jsem právě v Lipníku byl překřtěný na Hilla. Sudovým U lípy. Když jsem později dostal nabídku jít tam učit, už se mi zpátky moc nechtělo. Ty dva roky v zeleni mi stačily... a nejezdím tam už ani tak často, jak bych rád...
A ja som žil v tom, že to je tvoje pravé příjmení.
Zisťujem, že márne hádam, čo je to cloche obvod a o preemfázi a deemfázi to ťahám za päty... Nuž, vám sa rovnať nemôžem páni

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#38 Příspěvek od Hill »

Smutný konec kdysi možná špičkového přijímače... asi také nešlo jen o ty lampy, ale i o jiné součástky, hlavně elektrolyty, do jejichž krytů se dnes skrývají podstatně menší moderní, aby nebylo nic nového vidět a přesto to ještě hrálo. A další a další finty...

Nějak nám vývoj nabral otáčky nebo přestáváme stíhat. Asi ale od obojího trochu: opravdu mi připadá, že kalendář jsou vlastně rysky na logaritmickém pravítku. Čím vyšší číslo, tím blíž je to k ještě vyššímu.
Když si vzpomenu na metr, co jsme stříhali na vojně, zase platí to logáro - čím menší číslo, tím déle to trvalo k ještě menšímu. A přitom mi ty centimetry opticky připadaly stejně dlouhé. Mimochodem: vojenská služba byla důvodem, proč jsem se objevil v Lipníku, ono to tehdy vůbec dobrovolné nebylo, ale to tu mnozí pamatujete.

S kým jsem tehdy v tom učilišti hovořil, už si nepamatuji, jednak je to už móóóře let, jednak jsem paměť na jména napoprvé neměl nikdy. Takže ani nevím, jestli mi to místo nabízel člověk, kterého bych uznal jako autoritu později, nebo nomenklaturní kádr (těch se tehdy vyrojila spousta, protože ti inteligentnější byli odejiti z funkcí), kterého bych za autoritu neuznal, dokud by v oboru nepředvedl, že si to zaslouží, poněvadž s uznáváním autorit mám také problém celý život. Vlastně ani nevím, jestli ty nabízené podmínky byly aspoň slušné.
V té chvíli totiž převážila skutečnost, že stříhám metr, na jehož konci byl civil v Podkrkonoší...
A teď do mě a pak šup zpět k hřebenovému filtru.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“