Obvod FTDI

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radiootrokovice
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2004, 02:00

Obvod FTDI

#1 Příspěvek od radiootrokovice »

Prosím vás nemá nìkdo skušenost s obvodem FT232BM? jestli je schopen pracovat i bez konfiguraèní EEPROM? Díky.

Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

#2 Příspěvek od vopi »

dravím

Myslím, že urèitì to bude šlapat i bez eeprom - nìjakou zkušenost s tímto obvodem mam a ta EEprom je tam pouze pro identifikaci zarizeni po pripojeni do PC !

Jinak primo jsem to nezkousel, ale neznam duvod, ktery by branil funkci tohoto obvodu, kdyz se nepouzije eeprom.

Uživatelský avatar
radiootrokovice
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2004, 02:00

FTDI

#3 Příspěvek od radiootrokovice »

Díky za radu zkusim to a uvidim jak to pojede.

Radovan Hlaváèek

#4 Příspěvek od Radovan Hlaváèek »

Stavìl jsem si pøevodník auto (ISO) - PC.Používal jsem v nìm tenhle švábík.Myslím, že EEPROM se dá vypustit, ale je to škoda.Dáse tak pomocí nìho USB rozhraní daného zaøízení èásteènì konfigurovat.

Uživatelský avatar
durmitor
Příspěvky: 199
Registrován: 02 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od durmitor »

Podivej se na FT232R, stavba prevodniku s timto obvodem je mnohem jednodussi (mene externich soucastek...)
Podpis na houby

Uživatelský avatar
VMMilan
Příspěvky: 2
Registrován: 14 lis 2008, 01:00

#6 Příspěvek od VMMilan »

S obvodem FT232R konstruuji zařízení které z kontroleru ATm8 přes UART zasílalo data do tothoto obvodu a ten jej dále zasílal do PC. Konfigurace EEPROM je naprosto triviální. Stačí si ze stránek výrobce stáhnout prográmek MProg 3.0, je kněmu i manuál ve formátu PDF a nějakou knihovnu D2XX nebo jak se jmenuje, ale to je tampřesně napsané. Pak se to jen nainstaluje spustí a je to opravdu snadné.
Tady je web výrobce: http://www.ftdichip.com/Resources/Utilities.htm

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“