Sony RX-5810R Výkon???

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rohathej
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2008, 02:00

Sony RX-5810R Výkon???

#1 Příspěvek od rohathej »

Nemohl by mi prosím někdo poradit jak zvednout výkon u Sony RX-5810R?
Podle parametrů by mělo mít 4x35W ale po připojení na 60W repra, nejde zesílit víc než na polovinu. potom se přetíží, celé rozbliká a místo zvuků jen chrčí.

Nemá jen málo šťávy? nestačilo by ho jen nějak přikrmit, třeba snížit odpor na vstupu? předem děkuji.

a ještě jeden dotaz, má na vrchní straně jumper A/B ovšem nejde zjistit k čemu je, a manuál je pouze ve francouzštině a popis tam není. děkuju..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

A co impedancia?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Podivat se take na napajeni. Presneji na prumer privodnich dratu. Pokud je privod udelan z vyroby, tak pravdepodobne nikdo nepocital s takovym vykonem autoradia. Nejlepsi je natahnout tak min 1,5 mm privod napajeni k autoradiu. A taktez draty k repru je dobre met patricne silne. Na drat typu zvonkac to taky moc nepojede.

Uživatelský avatar
rohathej
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2008, 02:00

#4 Příspěvek od rohathej »

impedance je 4ohm na 1repro. a všechy repra mají stejnou.

a přívod je 1,5 měď. to by mělo utáhnout i startér.

ale přišel jsem na to že hraje jak, se mu chce, chvilku dobře a pak chrčí...

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#5 Příspěvek od mihal »

Kde to mas kostrene? Zapoj si ruckovy merak priamo na + autoradia a kovovy obal, osol tomu co to da a sleduj rucku. Jej kmitanie v rytme kopaku k nule pri sucasnom zhasinani displeja bude poukazovat na nedostatocny privod (nielen + ale aj - alebo gnd). Ak bude rucka stabilne okolo 12V a viac, bude v haji radio, asi. A ta 1,5mm2 zas neni napr. pri 4x35W v napajani ziadna slava, i ked tam vychadza pouhych 10A.

Uživatelský avatar
rohathej
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2008, 02:00

#6 Příspěvek od rohathej »

po proměření podle návodu, při přetížení nepropouští, takže by rádio mělo být ok, ale všimnul jsem si že na přívodu je nějaká krabička přez kterou jde + i - a jsou v ní na tišťáku dvě trafa a pojistka. nemůže to být zaškrceno tam? a co to vůbec je?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

rohathej píše:impedance je 4ohm na 1repro. a všechy repra mají stejnou.

a přívod je 1,5 měď. to by mělo utáhnout i startér.

ale přišel jsem na to že hraje jak, se mu chce, chvilku dobře a pak chrčí...
Jsi vedle jak ta jedle - ta krabička je filtr proti rušení ze sítě, od alternátoru a indukčností. Tu tam nechej, akorát přívod udělej kapku mohutnější, asi tak 2,5mm minimálně - radši 4mm... A jestli "jednapětka" utáhne startér, tak já jsem čínskej kloboučník!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

Podle me to budou tlumivky, k utlumeni ruseni po napajeni. Podivat se na ty tlumivky. Prepajet pajeci body. Teoreticky, kdyz se na zkousku vynechaji by se nic stat nemuselo.

Uživatelský avatar
rohathej
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2008, 02:00

#9 Příspěvek od rohathej »

hm, tak závada byla na výstupní části zesilovače, jeden kondenzátor mi propouštěl, po vyměnění byl asi 20sekund super zvuk, pak kouř, smrad a hotowo. už není co opravovat, ale stejně všem moc děkuju

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“