DO vybíjí baterie

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

není některá klávesa trvale v režimu ON a vysílá zbytečný povel ? anebo vodivé smetí na tišťáku jak již psáno někde výše. mimochodem, kolik mA bere v klidu digi foťák aby udržel datum, čas a nastavené systémové parametry ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#17 Příspěvek od Carel »

fido116 píše:Zdravím všechny.Možná že to asi s vaším ovladačem nepůjde,ale mi se stalo něco podobného a po výměně rezonátoru byl ovladač opět v pohodě.Za zkoušku to možná stojí.
Když bude pryč rezonátor,DO vůbec nereaguje.Je to ten"asfaltový melanom",jak píše EKKAR.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#18 Příspěvek od fero7 »

Carel píše:Když bude pryč rezonátor,DO vůbec nereaguje.Je to ten"asfaltový melanom",jak píše EKKAR.
To je nad slkno jasne, ze ak tam nebude rezonator, tak DO nepojde vobec. Ale ani by nemal mat ziadny odber.
Zly rezonator moze sposobit "zaseknutie" procesora pocas jeho cinnosti a tym aj trvaly odber. Ci je tam standardny IO alebo iba chip nie je podstatne.

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#19 Příspěvek od fido116 »

Zdravím,ten ovladač o který se zde jedná,asi bude opravdu na odpis.Jen jsem chtěl dát k dispozici svoji zkušenost.Je to dost divné,ale ten můj ovladač opravdu funguje.Z asi 10 mA to spadlo na několik mikroA,asi nějaká náhoda.Už jsem v něm půl roku neměnil baterky.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#20 Příspěvek od Artaban001 »

Fido 116: Pokud tam narveš alkalický baterie, tak tam vydrží i 3 až 5 let. Jinak pokud Ti už přesáhly datum použitelnosti, tak je potřeba jich vyměnit, jinak tečou. Ten louh pak zlikviduje vše okolo ještě dřív, než se z něho stihne stát uhličitan

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#21 Příspěvek od fido116 »

Artaban001:
Luk33 měl dotaz na velký odběr ovladače,tak jsem napsal že u mého ovladače bylo něco podobného a když jsem rezonátor vyměnil za nový,tak odběr spadl zpět na několik mikro A,tam kam patří a že to už funguje delší dobu.V jeho případě to bude asi v háji zalitý čip na desce DO.Jiné než alkalické baterky by se v DO asi ani neměly používat.Už jsem se setkal s případy že tam někdo dává nabíjecí s tím že ušetří za nové alkalické.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “