Zaujímavý SPAM :-)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Zaujímavý SPAM :-)

#1 Příspěvek od michalnb »

email od <ausaward@itimes.com>
predmet: GRATULUJEME_VÁŠ_EMAIL_vyhráli_$_500000. 00USD_(kontaktujte_svého_tvrzení_agenta)

COOL STREET
PAULGREENVULLE Ax34587,
AUSTRALIA.
Ref: 435062725
Šarže: 7050490902/189
Vítězná no: G B8101/LPRC

GRATULUJEME!
Vážený pane / Vážená paní,

Jsme rádi, že Vás informovali o vaše cena zpráva o dni, od australské Lotto začleněna program.

To je bonus pro podporu lotto v Austrálii, který je plně založen na elektronické výběrové vítězů pomocí své e-mailové adresy formulář některé stránky.

Vaše e-mailová adresa byla připojena k letence číslo; 4700172507056490102 pořadové číslo 7741134002 této dávce štěstí čísla takto 5-13-33-37-42 bonus number17, který následně získal lotto do druhé kategorie.

Nacházíte se v byla schválena paušální částku uhradit ze 500000,00 (AMERICAN půl milionu amerických dolarů) v hotovosti, kreditní file ref: ILP / HW 47509/09 z celkové peněžní výhry rozděleny mezi osm šťastných výherců v tomto = 2200kategorii. Všichni účastníci byli vybráni prostřednictvím com čové balloting systém dredy čerpány formou devět set tisíc e-mailových adres z Kanady, Austrálie, USA, Asie, Evropy, Středního východu, Afriky a Oceánie jako součást naší mezinárodní propagaci programu, který se provádí každoročně.

Tato partie byla propagována a podporována konglomerátního některých nadnárodních společností v rámci své sociální odpovědnosti vůči občanům v komunitách, kde mají operační základny.

Další Vaše údaje (e-mailová adresa), aby naše SP Řada evropských Areprese n ment úřad v Amsterdam, Nizozemsko, jak je uvedeno ve své hře kupónu a vaši cenu $ 500,0 00,00 dostane vás z této regionální pobočky ve Velké Británii nebo. Doufáme, že součástí vaší cenu, budete se podílet na našem konci roku vysoká sázka na 1,3 miliardy liber mezinárodní remízou.

JAK SE ŽALOBNÍ VAŠE CENA: Stačí kontaktovat naše fiduciární AGENT REV.FR. CHARLES JONES -mailová adresa (rev.fr.charlesjones07@live.com) na obrázek pro vaše tvrzení. Kontakt ho od pondělí do pátku. Telefon: +447024057263 vyplněním tohoto formuláře 3C5e = C a posílá ji do te

v souboru pro vaše tvrzení.

Prosím, citovat váš odkaz, dávky a výherní číslo, které lze nalézt na levém rohu tohoto oznámení, jakož i jejich plné jméno, adresu a telefonní číslo, na které vám pomohou nalézt váš soubor snadno. Z bezpečnostních důvodů jsme radu všem vítězům a že tato důvěrná informace od veřejnosti, dokud vaše tvrzení je zpracována a vaši cenu propuštěn na vás.

To je součástí naší bezpečnostní protokol k zamezení dvojího tvrzením a neopodstatněné pomocí tohoto programu by non-účastníka nebo neoficiálních personálu. Poznámka, všechny výhry musí být uplatněna na 21 dnů, jinak všechny finanční prostředky budou vráceny jako nevyužitá a nakonec věnována na charitativní organizace.

Gratulujeme ještě jednou na vaší výhry!

S pozdravem
Carol Sweet (co-koordinátor)

Neodpovídejte na tuto EMAIL.CONTACT VAŠEHO TVRZENÍ AGENT AT (rev.fr.charlesjones07@live.com) Telefon: +447024057263 jakékoli porušení důvěrnosti = C 3 z vítězů je výsledkem diskvalifikaci.

:D
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Před časem zase chodily nějaký bláboly z Nigerie nebo odkud, že syn zavražděnýho generála-prezidenta se nemůže dostat ke svým penězům v bankách a že potřebuje pomoct s provozním poplatkem 30.000 USD, hned co peníze bude mít zaplatí desetinásobek.
Tohle je bohužel odvrácená tvář internetu.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Davidus »

jéje, to mi chodí taky, já už sem z toho tako bohatej čeče... takových peněz sem vyhrál...
hlavně jim nevolej a nepiš! nebo si připlatíš :-D

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od michalnb »

Mňa na tom pobavilo to, že si už nerobia problémy s prekladom. Proste Google Translator a hotovo. :D
Na moju Post.sk schránku chodí podobných mailov do mesiaca dvojciferné číslo. Post si z toho hlavu nerobí. Aj preto už túto schránku nepoužívam. A ešte kvôli rýchlosti - mail mi príde cca o 1-2 dni. Odosielanie problém nie je ale príjem... To bude asi kvôli spomínanej "dokonalej" SPAMovej ochrane. :down:
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Davidus »

mam schránku gmail.com a není problem. Zatím mi nepřišel ani jeden spam
schránka mi přijde přehlednější, a když něco nedopíšu, uloží se to automaticky jako rozepsaná zpráva. Nikoli jak třeba na seznamu že o to prostě přijdu. Kapacita schránky furt roste, tzn je nekonečná :-)

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#6 Příspěvek od renda15 »

To michalnb jseš hloupej, že jsi to zveřejnil, takhle ti to někdo vyfoukne a nebudeš mít nic !

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Davidus »

mě to taky chodí a klidně to zveřejním, je to spam !

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od michalnb »

renda15 píše:To michalnb jseš hloupej, že jsi to zveřejnil, takhle ti to někdo vyfoukne a nebudeš mít nic !
Aspoň si tam mohol dať na koniec :D Ak to čo si napísal myslíš vážne, tak zbohom. :hojahoj: A 3,14ču si vymodeluj z plastelíny.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od petus »

Kamarád dostal něco podobného jen s tím rozdílem že dostane bmw x5.Mám mail na seznamu a spam dostanu tak 1x za půl roku.
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Davidus »

petus píše:Kamarád dostal něco podobného jen s tím rozdílem že dostane bmw x5.Mám mail na seznamu a spam dostanu tak 1x za půl roku.
mě ti na seznam chodívalo asi 50 denně

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#11 Příspěvek od renda15 »

michalnb píše:
renda15 píše:To michalnb jseš hloupej, že jsi to zveřejnil, takhle ti to někdo vyfoukne a nebudeš mít nic !
Aspoň si tam mohol dať na koniec :D Ak to čo si napísal myslíš vážne, tak zbohom. :hojahoj: A 3,14ču si vymodeluj z plastelíny.
Tak ses chytil, to jsem rád !

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

Jenže to zrovna není spam, ale hoax. I ty rozesílávají spamboty, ale občas je dostanu i z adres, s jakými normálně komunikuji. Těm posílám odkaz na stránky www.hoax.cz s poznámkou, že příště před odesláním napřed na tomto serveru zkontrolovat.
A to funguje.

Uživatelský avatar
deko
Příspěvky: 33
Registrován: 07 úno 2009, 01:00

#13 Příspěvek od deko »

Hill píše:Jenže to zrovna není spam, ale hoax.
toto je cisty spam, od hoaxu vzdialeny na mile. jednak bol rozoslany na miliony adries (hoax sa pocita na desiatky od jedneho odosielatela), ma sfalsovanu hlavicku, ale hlavne - bol rozoslany nejakym spambotom za ucelom okradania ludi. hoax ludia rozosielaju v dobrej viere, ze niekomu pomozu.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od michalnb »

renda15 píše: Tak ses chytil, to jsem rád !
Síce neviem na čo som sa chytil, ale fajn. Ak tým myslíš to, že ma to nas*alo tak to som sa fakt chytil. :wink:
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Davidus »

:?: já sen to taky nepochopil, vysvětlí někdo?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“