Diody - napetí

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Rypi

Diody - napetí

#1 Příspěvek od Rypi »

Potøeboval bych najít nákou tabulku, kde by byli diody -3mm, 5mm... a rùzný barvy, èirý,neèiry,supersvítivy, ormálnì svítivý a kolik žerou Voltu a MAmpér... Víte o nìèom? dík

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#2 Příspěvek od alles »

skoro všechny LEDky se napájí proudem 20mA, napětína nich nezáleží na velikosti, svítivosti, ani čirosti nebo matnosti, ale na barvě
prahová napětí jen tak orientačně :
červená -1,8V
zelená, žlutá - 2-3V
bílá, modrá - 3-4V

Rypi

#3 Příspěvek od Rypi »

no tak to je fakt jen orientaèní.... rpozdil 1V to spalim!!! no dobøe ale neni žádnej rozdíl mezi èervenou èirou a neèirou? já bych øek že jo?!

Uživatelský avatar
tal
Příspěvky: 105
Registrován: 11 úno 2005, 01:00

led

#4 Příspěvek od tal »

hthttp://vyprodej-soucastky.conrad.cz/optoelektronika+c2736/led-diody-led-a-lcd-displeje+c2747/tp:// tady njdeš data zdravim . www.datasheetarchive.com/

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#5 Příspěvek od alles »

Máš pravdu! Když bude na LEDce napětí o volt větší než prahové tak se opravdu zničí.Proto se nenapájí ze zdroje napětí, které kdyby se měnilo by vyvolávalo dost velké změny proudu, ale ze zdroje proudu (těch 20 mA),nebo ze zdroje napětí přes odpor(ten určíš: (U napájecí -U LED)/I LED). Chceš-li vědět přesné prahové napětí nezbývá než si ho změřit, trochu se liší kus od kusu. No a mezi červenou čirou a červenou matnou je ten rozdíl, že čiřá má čiré pouzdro a matná matné. Prahové napětí LED je určeno vlnovou délkou světla které vyzařuje,ta závisí na čipu a ten mají obě LEDky stejný.

Rypi

#6 Příspěvek od Rypi »

diky za to. Ted se chce eštì zeptat, kde si mám objednat diody, potenciometry... Celkem se mi líbilo gme.cz - je to tam mnohem levnìjší než na conradu. Jenže ty stranky nejdou, po chvly se to vždy sekne .... Nepøipadá mi to, jako by to byl nákej poøádnej obchod když tam ani nevyberu, protože se jim sekne server :-D tak kde to kupuje te vy? u nás v obchodì maji modrou èirou za 20Kè a to je hrùza. na gme byla cca za 7Kè

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Mourek »

GME je slušnej obchod a s připojením nemám problémy, spíš ti to padá někde po cestě

Uživatelský avatar
ViPali
Příspěvky: 524
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od ViPali »

Skús pozrieť, či nemáš nejaký vírus v PC.
Môj známy mal podobný problém, keď mu už zamrzali všetky stránky, tak ma zavolal aby som mu preinštaloval system. Na úvod som spustil antivír - toľko vírov a trojanov pokope som ešte nevidel. Po vyčistení (a niektoré sa držali zubami nechtami) to opäť išlo.

Návštěvník

#9 Příspěvek od Návštěvník »

hmm tak me gme zamrza. mam Firefox a když sem na nìj poprvy vlez(cca pøed pul rokem tak katalog fungoval po zaregistrovani nefungoval, tak semjim napsal že to nejde , a oni napsali opraveno a už to jde. Tak nevim jak se to muže stat :)- viry v PC nemam jiny stranky nezamrzaj

jo a ted mi v obchode trvdili ze na èerveny i modry diody je odpor stejnej. to je blbost co?

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

jo a mužete mi øict kde na GME najdu 3 polovej potenciometr 1M takovej ten klasicket s tickou :-) je tam moc druhu a tìžko se v tom hleda

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#11 Příspěvek od toom »


Rypi

#12 Příspěvek od Rypi »

jo dikis a mužete mi dat eštì odkaz na normální odpor( jako jakej je to typ - je jich tam moc tak aby mi pak nepøišel nakej jinej

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#13 Příspěvek od toom »

"normalni odpor" dobre :D . Ok, tak to si vyber neco tady :arrow: http://www.gme.cz/index.php?action=vypi ... 29&lk=&sk=

Uživatelský avatar
ViPali
Příspěvky: 524
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od ViPali »

Otvor GME a hore na lište máš "Katalog" skús začať tam. Myslím, že sa to celkom slušne roztvára pri hľadaní. Chce to prax. (Hovorím o gme.sk)

Rypi

#15 Příspěvek od Rypi »

ja vim katalog ale tam je 15 druhu potenciometru a 5 druhu odporu a bez obrazku!!!

Odpovědět

Zpět na „Součástky“