Procesor

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

Procesor

#1 Příspěvek od zenit »

Dobrý deň, mám procesor Pentium Duo 2,80 GHz. Zaujímalo by ma, ako sa ráta to taktovanie. To má každé jadro 2,80 GHz, alebo je to už spolu?

A ešte je tu jeden problém. Neviem čo sa stalo, ale nemôžem napísať veľké začiatočné písmeno s háčikom (mäkčeňom). Píše mi to takto: ˇˇD, Cˇˇ...
Vyhodí mi to dva háčiky vedľa seba. Robí mi to v všetkom, vedel by niekto poradiť? Dˇˇakujem.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Čo sa týka tých makčeňov tak najprv SHIFT+ ˇ (makčeň) a potom samostatne písmeno.Ak je veľké tak tiež so shift-om.Ten procesor-každé jadro ide na 2,8 GHz.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Nerozuměl jsem otázce, to Duo je Core Duo nebo Core 2 Duo ? V tom je trošku rozdíl.
Máš tam rezidentní program, co ti škodí, prověř to na spyware (DoubliClick atd.)

Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

#4 Příspěvek od zenit »

Ja viem ako sa píšu veľké písmena s mäkčeňom, ale nefunguje to tak.
Ak stlačím Shift+mäkčeň, tak mi napíše toto: ˇˇ A veľké písmeno mi dá pred, alebo za mäkčeň.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Lebo to mas zavirene...

Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

#6 Příspěvek od zenit »

Vlastnosti:

Obrázek

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#7 Příspěvek od ccode »

Lépe se dá identifikovat CPU v : Správce zařízení / Procesory

např:
Přílohy
Bez názvu.jpg
(87.59 KiB) Staženo 42 x

Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

#8 Příspěvek od zenit »

Obrázek

Práve som to prehnal cez Ad-Aware, ten tam našiel 3 kone, nechal som ich vymazať, ale tie mäkčene píše stále rovnako. ˇˇCo ˇˇdalej?

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Vogon »


Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

#10 Příspěvek od zenit »

Vďaka Vogon, už je to v poriadku a môžem písať ĎŠČŘ...
Samozrejme poďakovanie patrí aj ostatným užívateľom, ktorí sa zúčastnili na vyriešení môjho problému.

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#11 Příspěvek od ccode »

K CPU , DUO asi ne ?
Pravděpodobně D920,D820, nebo D915 .
Pokut je to tak, pak 2 jádra každé na 2.80 Ghz

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

Má tam uvedené že je to Pentium D a tie su dvojjadrové...Tiež sa mi to nezdalo ale pozeral som to a je to tak...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

keemo píše:Má tam uvedené že je to Pentium D a tie su dvojjadrové...Tiež sa mi to nezdalo ale pozeral som to a je to tak...
Pentium D jsou jednojádrové. Má tam 2x jedno jádro, což znamená, že o cache se nedělí, ale každé jádro ji používá na střídačku. U dvoujádrových procesorů C2D se cache sdílí navzájem.
Pro normální aplikace bych to bral jako jednojádrový CPU na 2,8 GHz. Je to víceméně jen prodejní finta, na hrách to vůbec není poznat a na pořádnou práci je lepší dát rovnou C2D. Jinak ten cpu musí standardně stačit.

Ukázka výkonu je třeba tady : http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2006070014

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#14 Příspěvek od keemo »

Jeho nezaujimala ani cache ani vykon ale takt a to ako je to s frekvenciou! A to ze D-cka su dvojjadrove mas tu ako na dlani!


http://processorfinder.intel.com/List.a ... SearchKey=

A mas to aj v tom clanku "...překonal svého staršího, taktéž dvoujádrového brášku - Pentium D 940, bežící na 3,2GHz..."
Sam pises ze je to jednojadrak a vzapati napises ze ma 2 jadra...Si stochu protirecis,nie? A to ci ma zdielanu cache hadam nerobi rozdiel jedneho jadra!! Mam C2D so zdielanou pamatou a tiez mi budes tvrdit ze mam jednojadrak???Sorry ale to su trochu nezmysly nemyslis??

Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

#15 Příspěvek od zenit »

Podľa tohto by mal byť 2 jadrový procesor. Mne ide oto, či majú frekvenciu 2.80 GHz spolu, alebo iba jedno jadro.
Podľa Správcu aj podľa Aidy je to tak, že každé jadro má 2.80 GHz, čiže spolu má celý procesor 5.60 GHz. Je to tak?

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“