Procesor

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#16 Příspěvek od keemo »

Každé jadro má 2,8G ale dokopy sa to nepočíta.Mám Core2Duo e6400 2,13GHz a každé jadro ide na túto frekvenciu.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#17 Příspěvek od Andrea »

zenit píše:Podľa tohto by mal byť 2 jadrový procesor. Mne ide oto, či majú frekvenciu 2.80 GHz spolu, alebo iba jedno jadro.
Podľa Správcu aj podľa Aidy je to tak, že každé jadro má 2.80 GHz, čiže spolu má celý procesor 5.60 GHz. Je to tak?
To je jako říct, že jedna škodovka jede 130km/h, takže dvě škodovky jedou 260km/h. Nejedou, jedou 130 km/h, akorát toho víc uvezou.

Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

#18 Příspěvek od zenit »

OK, tak teraz to už chápem. Takže môžem sťahovať, páliť, pozerať film a procák si to rozdelí a všetko to zvládne. Pri jednojadrovom by sa to asi veľmi ťažko dalo že?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

keemo píše:Jeho nezaujimala ani cache ani vykon ale takt a to ako je to s frekvenciou! A to ze D-cka su dvojjadrove mas tu ako na dlani!

http://processorfinder.intel.com/List.a ... SearchKey=

A mas to aj v tom clanku "...překonal svého staršího, taktéž dvoujádrového brášku - Pentium D 940, bežící na 3,2GHz..."
Sam pises ze je to jednojadrak a vzapati napises ze ma 2 jadra...Si stochu protirecis,nie? A to ci ma zdielanu cache hadam nerobi rozdiel jedneho jadra!! Mam C2D so zdielanou pamatou a tiez mi budes tvrdit ze mam jednojadrak???Sorry ale to su trochu nezmysly nemyslis??
Tak se přiznám, že jsem se koukal na něco jiného a něco jiného myslel, takže jsem to popletl. Ten odkaz jsem dával dodatečně s tím, že D neznamená automaticky C2D.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

zenit píše:OK, tak teraz to už chápem. Takže môžem sťahovať, páliť, pozerať film a procák si to rozdelí a všetko to zvládne. Pri jednojadrovom by sa to asi veľmi ťažko dalo že?
To můžeš naprosto v klidu, ale to dnes zvadne i ten blbej Celeron např. E1400 :wink:

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#21 Příspěvek od keemo »

p32 > :wink: pohoda....

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“