Zosilovac150W - slabo hraje

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#16 Příspěvek od mi-ro »

Hop377 píše:A podla toho si myslis, ze to je len ten jeden tranzistor vadny? To opravujes ten koncak kladivom a merias colstockom????? 8O 8O 8O 8O
Nevím co je colstock, neopravuju je ani kladivem, měřím digitálním voltmetrem a opravil jsem jich asi víc než ty. Popisuji princip jak to funguje protože tady je spousta začátečníků kterým to může být k užitku. A jestli nevíš co to v tom KD "hrká" i když je nový tak je to kulička z getru-látky která absorbuje vlhkost která se dostane dovnitř díky nedokonalému zátavu 8O . A aby jsi mě zase nesetřel tak tam můžou být další závady jako např. urezlé nožičky budících trantistorů které byly železné-pozlacené. Pokračovat?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#17 Příspěvek od valla »

nie vsetky som merav vo vypnutom stave,tento je spatny POLE mi zasle tranzistory a vy menim ich vsetky,ked to nebude hrat eam to do niakej opravi :!:

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#18 Příspěvek od valla »

mi-ro píše:
Hop377 píše:A podla toho si myslis, ze to je len ten jeden tranzistor vadny? To opravujes ten koncak kladivom a merias colstockom????? 8O 8O 8O 8O
Nevím co je colstock, neopravuju je ani kladivem, měřím digitálním voltmetrem a opravil jsem jich asi víc než ty. Popisuji princip jak to funguje protože tady je spousta začátečníků kterým to může být k užitku. A jestli nevíš co to v tom KD "hrká" i když je nový tak je to kulička z getru-látky která absorbuje vlhkost která se dostane dovnitř díky nedokonalému zátavu 8O . A aby jsi mě zase nesetřel tak tam můžou být další závady jako např. urezlé nožičky budících trantistorů které byly železné-pozlacené. Pokračovat?
proste je v prdeli,je to jedno co snim je ale nejde a hotovo :!:

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#19 Příspěvek od Hop377 »

To Mi-ro
To nemala byt narazka, na Teba z Tvojich prispevkov mi je jasne, ze do toho vidis. To bola reakcia na identifikaciu vadneho tranzistoru, ktoru tu popisaval Valle. Ten geter mije jasny, colstock je skladaci meter. :wink:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#20 Příspěvek od mi-ro »

Hop377 píše:To Mi-ro
To nemala byt narazka, na Teba z Tvojich prispevkov mi je jasne, ze do toho vidis. To bola reakcia na identifikaciu vadneho tranzistoru, ktoru tu popisaval Valle. Ten geter mije jasny, colstock je skladaci meter. :wink:
.....sorry, přijímám, asi jsem se nějak blbě vyspal, nebo že by depka z tý nekonečný zimy?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#21 Příspěvek od valla »

mazem sa opitat ked vihodim prec ten koncak a dam tam 30w zes to vadi :?: zosilovac je na basu poradte aki koncak je na to vhodny :!:

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#22 Příspěvek od Hop377 »

Nebolo by lepsie opravit ho? Vymenit kocak, znamena aj upravu alebo vymenu zdroja, uprava chladicov a ine. Podla mna by bola skoda ho neopravit.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#23 Příspěvek od pole »

A aky mas teraz problem?
Trandaky som ti uz poslal.. Nejde to ?
To nemoze byt velka chyba.

Koncak sa da aj vymenit ale je to mrte roboty a ked si nezvladol opravu nezvladnes ani toto. Nechcem ta podcenovat ale je to najskor tak. Pstavit by si to aj zvladol. Ale odladit to tak aby to dokonale hralo, bolo bez zem sluciek a neodyslo ti to v nepravej chvili na koncerte to by bol asi problem...

Inak na basu je 30W velmi malo. Trandakovy koniec na basu aspon 100W ked nie viac.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“