ruský osciloskop

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#16 Příspěvek od ohryzek36 »

Nazdar, mám ruský osciloskop (C1-64) a je připojený jen dvojžilovou šňúrou - bez uzemnění. Mezi šasi osciloskopu a zemí (kolíkem v zásuvce) naměřím cca 50V (stejnosměrných) - nestane se nic, když ho uzemním ? (nemám chuť dostat kopanec při měření - u všech ostatních přístrojů mám šasi uzemněné.)

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#17 Příspěvek od jandu »

Podľa schémy / http://www.izmer-tech.narod.ru/oscil/c1-64sc.djvu/ to môžeš kľudne urobiť. Ale najprv to skús cez nejakú malú žiarovku. Kto vie, v akom stave je prístroj. Teda ak nik neprerábal napájanie/trafo.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#18 Příspěvek od Maskot »

Kdyz ho uzemnis ranu nedostanes,ale problemy mohou nastat pri mereni zarizeni primo spojenem se siti(pokud nemas oddelovaci trafo).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Lepsie nieco odpalit ako sa dotknut kostry osciloskopu, na ktorej je 230V~ alebo 325V=.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#20 Příspěvek od ohryzek36 »

Dík chlapi - už jsem to zkusil, žárovka (z auta) ani neblikla a na kostře je pořád 0V - teď to mám sice zapojené provizorně - osciloskop je uzemněný přes banánkovou zdířku na předním panelu na kolík v zásuvce přes krokodýla, ale plánuju to buď nějak překopat (možná i jiný kabel) nebo ho s ostatními přistroji propojit nějak jinak (asi pod nějaký šrobek dám očko a natáhnu to k něčemu ukostřenému).

Jinak osciloskop vypadá v pořádku - rok výroby 1981 a má pořád na šroubcích pečetě (ještě se v něm nikdo nehrabal), jen při pohledu dovnitř (skrz mřížku) se mi zdá, že na těch plošňácích je žalostně málo cínu :arrow: až začne blbnout, tak vím po čem se dívat :roll:

Edit: Zrovna jsem zjistil, že nemůžu přijít na to, jak se dají zobrazit Lissajousovy obrazce - mám dovedené do obou kanálů dva signály (1Khz z kalibrátoru a cca 1,5Khz z oscilátoru) a za boha nemůžu přijít na to, jak to přepnout - tipuju, že bude ten fígl někde v knoflících nalevo od přepínač časové základny, ale nemůžu na to přijít... :oops:
Přílohy
DSC_0007-1.JPG
Pohled na přední panel
(58.7 KiB) Staženo 135 x

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#21 Příspěvek od Maskot »

Pravdepodobne budes muset najit i vstup pro horizontalni vychylovani.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#22 Příspěvek od Andrea »

Jako vstup X je oznčený ten BNC vedle síťového vypínače.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#23 Příspěvek od ohryzek36 »

Andrea píše:Jako vstup X je oznčený ten BNC vedle síťového vypínače.
Díky - toho Xka jsem si nevšiml (dívám se na to zvrchu a ono to X bylo schované pod knoflíkem :oops: ) - už to šlape - jen jsem si myslel, že to bude trochu jednoduší. :arrow:

t.j. - to, co chci jsko horizontál zapojím do 1. kanálu, vertikál do 2, kanálu, přepnu osciloskop na 2. kanál, a z boku to má výstup 1. kanálu (už za děličem, posuvem a korekcí) a ten se připojí na ten X vstup... :roll: pak jen stačí ten prostřední knoflík (ВИД РАЗВЕРТКИ) přepnout do polohy "ВНЕШ." a už to jede :D - ale za chvíli mi to asi ani nepříjde (mám to teprv pár dní :lol: )

Edit: jo, rusky neumím :oops: - aspoň že podle toho schémata to šlo poznat :)

Blatak

#24 Příspěvek od Blatak »

Dobrý den ,
neposlal by jste mi nìkdo návod prosím na oscioskop C1-64.Nejlepší by byl v èeštinì ,ale nepohrdnu jakýmkoliv.

Dìkuji.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#25 Příspěvek od ohryzek36 »

Dnes jsem úplně náhodou (prohlížel jsem si stránky jednoho konstruktéra z USA) zjistil o C1-64ce zajímavou věc - je to víceméně kopie osciloskopu Tektronix 453 (aspoň to tak vypadá) - rozmístění knoflíků a jejich funkčnost je skoro shodná (včetně bočního panelu) - už mám stáhlý manuál k tomu Tektronixu a zatím (mám přečtený jen začátek - má to přes 260 stránek :twisted: ) to docela odpovídá (kromě pár drobností - třeba C1 je do 40Mhz a 453 do 50Mhz) - i ten nuvistor, co je vevnitř a tak :D - tekže, jestli to někomu pomůže, tak manuál k Tektronixu (v angličtině) je zde: http://bama.edebris.com/download/tek/453/tek%20453.pdf , a jen tak pro doplnění, archív zbylých manuálů je tady http://bama.edebris.com/manuals/tek/
Přílohy
453.jpg
Pro porovnání
(95.32 KiB) Staženo 73 x

Uživatelský avatar
hercikp
Příspěvky: 143
Registrován: 15 bře 2010, 01:00

#26 Příspěvek od hercikp »

je to jednoduché špatně se chladí koncové tranzistory a jeden z nich odešel , podal ti ruku.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“