Leštění kovů

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DRAKE
Příspěvky: 276
Registrován: 05 zář 2005, 02:00

Leštění kovů

#1 Příspěvek od DRAKE »

Ahoj.
Potřeboval bych poradit s leštěním kov. Mám repliku historického meče a chtěl bych ho vyleštit do zrdcadloveho lesku. Můžete mi poradit nějakou dobrou metodu nebo nějaký dobrý prostředek. Dik
Ježíš na kříži zaplatil za naše hříchy a tím nás osvobodil od věčné smrti. Platí i pro bastliře :-).

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#2 Příspěvek od Zmije »

Na cuprextit používám Sitol, ale jestli to půjde i na meč...?
Přílohy
SITOL.JPG
(54.1 KiB) Staženo 40 x
Naposledy upravil(a) Zmije dne 29 čer 2009, 20:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#3 Příspěvek od fero7 »

Ja pouzivam cerveny gumovy kotuc so zaliatymi brusnymi zrnami. Na konecnu upravu to este dolestim filcovym kotucom so zelenou lestiacou pastou. Stara dyka je po vylesteni ako nove zrkadlo.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od cabernet »

Najlepsia je ultrazvukova vana.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#5 Příspěvek od jano2 »

fero7 píše:Ja pouzivam cerveny gumovy kotuc so zaliatymi brusnymi zrnami. Na konecnu upravu to este dolestim filcovym kotucom so zelenou lestiacou pastou. Stara dyka je po vylesteni ako nove zrkadlo.
Kde sa da obstarat spominana zelena leštiaca pasta?

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od drabek06 »

Zadej do prohlížeče "lapovací pasta" a hned uvidíš :wink:

Uživatelský avatar
Bulboa
Příspěvky: 281
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

#7 Příspěvek od Bulboa »

Já jsem používal na leštění kovů "silichrom", ale nevím jestli to bude na meč to pravé :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

jano2 píše:Kde sa da obstarat spominana zelena leštiaca pasta?
Ono to není jednoduché - těch past je vícero druhů, liší se hlavně zrnitostí brusiva - nevím ty hodnoty, tabulku ale budou mít v prodejně, já jsem si to vždycky "urejpnul" v práci - a na údržbu to zásobovač nakupoval tady ve městě v prodejně železářství, který má zastoupení "Elektritu" z Benátek nad Jizerou. Fakt je, že nejčastěji se používala pasta tmavě zelené barvy - ale v nástrojárně měli i další barvy - na leštění forem pro vstřikování plastů. Bohužel nevím, která byla která.
A jinak k těm ostřím - vzhledem k ručnímu zpracování "chladných" zbraní kladivem na kovadlině bych se i u replik vyhýbal zrcadlovému lesku - není to věrohodné. Ani japonské čepele neměly a nemají zrcadlový lesk - je to dané technologií zpracování výchozího materiálu. Dej si do vyhledávače slova "damascénská ocel" a prohlídni si, co o tom najde - hlavně fotky čepelí a jejich ostří. Technologie japonských "watecu" je totožný princip (způsob kování čepelí z nehomogenního materiálu).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#9 Příspěvek od matus15 »

Pokiaľ sa nedostaneš ku ultrazvukovej vani, tak skús Silichróm, ja to používam aj na pozlátené veci a zatiaľ to furt fungovalo.
Naposledy upravil(a) matus15 dne 30 lis 2013, 17:08, celkem upraveno 1 x.

pajosek dva

#10 Příspěvek od pajosek dva »

jano2 píše:
fero7 píše:Ja pouzivam cerveny gumovy kotuc so zaliatymi brusnymi zrnami. Na konecnu upravu to este dolestim filcovym kotucom so zelenou lestiacou pastou. Stara dyka je po vylesteni ako nove zrkadlo.
Kde sa da obstarat spominana zelena leštiaca pasta?
Ta zelená leštící pasta je pùvodnì na optiku. Používá se nejbìžnìji na leštìní do opradu zrcadlového lesku. Mám jí asi kilo,ale sehnala mi ji bývalá žena v podniku,kde s ní leštili chrom.Kde se kupuje to nevím.


Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

U všeho leštění je důležitá povrchová struktura leštěného materiálu . leštění vlastně znamená snížení hrubosti povrchu pod určitou mez .Takže pokud chceš mít celý povrch lesklý , musí být nejdříve bez "velkých " prohlubní , případně rezu . Pokud Ti nevadí ztráta vzhledu původní struktury , tak brousit smirkem od 100 po 500 . No a pak strojově leštit , třeba tou zelenou pastou . Není to práce na 5 minut . Ani při strojním vybavení .
PS všechny ty věci viz sidol atp. jsou jen na finále práce . Nejdříve musí přijít hrubší přístup .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“