"Vypínač" USB pro 2,5" disk - existuje?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

"Vypínač" USB pro 2,5" disk - existuje?

#1 Příspěvek od Jirka »

Zdravím.
Hledám něco jako vypínač pro USB kabel k 2,5" disku.
Disk budu používat jen pro zálohu dat, ale protože má krátký kabel a porty USB 2.0 mám na PC vzadu, nechci tam pokaždé lézt. Navíc nechci, aby disk bežel skoro pořád, když je zapnuté PC, a aby v případě poruchy zdroje (PC už je starší) neodešel disk i se zálohou do večných lovišť.

Něco jsem našel u p.Belzy http://www.belza.cz/pclink/swusb.htm , ale já bych chtěl nějaký profi výrobek, kde je záruka funkčnosti i při maximální rychosti USB 2.0. Přeci jen flash paměti, které zkoušel p.Belza, mají jinou rychost, než HDD.

Existuje něco takového?
*****

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Bernard »

Určitě existuje, já to koupil. Mám ICY BOX Portable hard disk drive, něco z těch lacinějších externích krabiček pro 2,5" disk. Tento měl SATA 160 GB a má manuální vypínač napájení vestavěn. Ale koupil jsem to s diskem, ty už asi disk máš. :?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

K čemu takové těžké problémy ? Kup si za 30 Kč prodlužku na USB (A-A) a zapoj dozadu PC a harddisk k ní připojuj na stole a odpojuj taky. USB harddisk je zařízení jako např. USB fleška a jde naprosto bez problémů odpojovat na kabelu (je na to dělaný).

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#4 Příspěvek od Honza_dy »

Jestli si chceš zabastlit, tak pan Belza má jedno řešení.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od stepa »

Honza_dy píše:Jestli si chceš zabastlit, tak pan Belza má jedno řešení.
Vzdyt ten odkaz nahore sam Jirky uvadi a pise, ze by chtel tovarni reseni, aby byla zarucena funkcnost.

Ja bych se na to vyprdul a dal tam prodluzku, jak pise p32.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#6 Příspěvek od Honza_dy »

stepa píše:
Honza_dy píše:Jestli si chceš zabastlit, tak pan Belza má jedno řešení.
Vzdyt ten odkaz nahore sam Jirky uvadi a pise, ze by chtel tovarni reseni, aby byla zarucena funkcnost.

Ja bych se na to vyprdul a dal tam prodluzku, jak pise p32.
Pardon, nějak jsem to přehlídl. Mám po bečce :friday:

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jirka »

Můj disk, jako vetšina ostatních, vypínač nemá.
Vím, že to mohu vyřešit kabelem, asi to tak dopadne, ale chtěl jsem disk mít položený vzadu vedle PC, aby nepřekážel. To by bylo ideální řešení.

Představoval jsem si třeba něco takového : http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.7409 , ale to je přepínač. A přepíná se to i softwarem. Mě by stačil jen spínač a aby vydržel i rozběhový proud disku, který se většinou blíží k 1A.
(tady u toho přepínače takové parametry ani neudávají.)
*****

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#8 Příspěvek od Petr-II »

Mala pripominka. Pred odpojenim USB zarizeni je nutne ho napred "softwarove" odpojit. Uz jsem se setkal s nekolika USB disky, ktere byly rozhozeny. Dost lidi o tom nevi a odpojuji disky, fotaky ci karty za behu a pak se divi.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Mourek »

Petr-II píše:Mala pripominka. Pred odpojenim USB zarizeni je nutne ho napred "softwarove" odpojit. Uz jsem se setkal s nekolika USB disky, ktere byly rozhozeny. Dost lidi o tom nevi a odpojuji disky, fotaky ci karty za behu a pak se divi.
Přesně tak , data zustanou v keši a je to v háji.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Zásadně tam zůstat nemohou, pokud to nemá uživatel samozřejmě tak nastaveno nebo pokud to nevypíná ještě při přenosu dat :wink:
Pro klid duše je samozřejmě lepší si tam instalovat ten softwarový odpojovač USB zařízení, protože hardwarový odpojovač jaksi nemá ani to logické opodstatnění.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#11 Příspěvek od Achab »

Existuje USB odpojovač, který by softwarově zapínal externí disk včetně napájení, třeba pomocí plánovače úloh?
Výše uvedený link na přepínač není funkční.
Zálohuju 2× za měsíc, úloha se spouští automaticky plánovačem, ale disk musím připojovat ručně.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

Myslim ze nechavat zalozni disk na kabelu je blbost, treba kdyz jebne blesk bude nejaky elektronicky odpojovac k nicemu. Ten zalohovaci sw neco takoveho podporuje? Jako ze pred zalohovanim pres neco tomu disku automaticky zapne napajeni?

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#13 Příspěvek od Achab »

Nepodporuje, proto se ptám, jestli existuje SW spínač na kabel, případně externí USB disk s touto funkcí.
Zálohovací program má plánovač pouze pro vlastní úlohy. Při zálohovaní v delších intervalech je zbytečné, aby trvale běžela příslušná služba s několika podprocesy, takže ho spouštím přes plánovač Windows. Záloha tak proběhne automaticky, jenom disk musím připojit ručně.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

SW vypinac neexistuje. Mozes disk nejako cez SW vo Windows odpojit, aby ho programy nevideli (cez mountvol alebo nieco take?). Vacsina 2,5" USB diskov ma nejake vypinanie po case necinnosti.

Ale ako pisal termit256, ako zaloha to nie je dostatocne. Prepatie na 5 V vetve ti znici aj externy disk.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Na ebay koupis za par korun relatko ovladane pres usb, muzes to odpojovat tim, ale jak uz jsem zminil, u tak dulezite veci jako zaloha mi nedela problem ten konektor 2x mesicne vytahnout a mam jistotu.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“