Oprava trafa TV Philips

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#16 Příspěvek od Mysteri »

To, že to teraz neiskrí, neznamená, že si to odstránil - max. na pár dní oddialil prejav závady. To VN trafo je na 100% zlé. Tvoj odhad ceny za opravu v servise si prehnal - teda, aspoň v normálnom servise... U mňa by to stálo cca 30€. A u väčšiny servisákov na tomto webe podobne, t.j. do 1.000kačiek. +- Daj vedieť odkiaľ si, a isto sa Ti tu niekto z kolegov v okruhu Tvojho bydliska ozve a dohodnete sa. :wink:

Kolemjdoucí

#17 Příspěvek od Kolemjdoucí »

No kdyby to nìkdo udìlal do 1000Kc tak není co øešit a nad opravou samodomo ani neuvažuji. Kdyby mìl nìkdo zájem o melouch tak bych byl pro bydlím na praze 4.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#18 Příspěvek od kokun »

breta1 píše:Pokud nesezenes nove trafo, pokus se trafo opravit. Presne zjisti misto [prasklinu, dirku], ocisti nozem a nanes na to s presahem vrstvu silikonu, udelej proste takovy kopecek [ciry sanitarni silikon, lukopren a podobne]. A vydrz 24 hodin.
I když se mi daří opravit tak 1 trafo ze tří "střílejících", tak zrovna teď se mi jedno (z Grundiga) nedaří).
Přestože to nejprve zalepím lepidlem UNIVERSUM + plnivo (el. pevnost tohoto lepidla je 10,6kV/mm :!: ) a pak na to ještě nanesu vrstvu z tavicí pistole, tak je lepší koupit trafo nové.
Jenže originál, pokud je ještě k sehnání, je většinou pro zákazníka z cenových důvodů neakpcetovatelný a kvalitní "náhrady" mizí (protože mizí jejich výrobci). :cry:
A pak chtějte udělat kvalitní opravu levně. Je to jako u nových výrobků - trh stlačuje jejich ceny, tak jak může být takový výrobek zároveň kvalitní. :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od urbanek »

kokun píše:Tak tohle seřizování sis mohl dovolit na starších telkách - u dnešních to ani zdaleka neplatí !!!
Seřizování Ug2 je přesně popsáno v servismanuálu - pokud to uděláš "podle výše uvedených rad", můžeš se taky dočkat toho, že ti půjde obrazovka (i za několik hod. provozu!!) do obrazovkového nebe :roll: :cry:
Proč? (rád se poučím...)

Kolemjdoucí

#20 Příspěvek od Kolemjdoucí »

Tak sem volal do 3. servisu a vsude je cena stejna 2500-3000 a to je opravdu dost, cena trafa je pry 1500Kc. Tak to se s televizi budu muset asi rozloucit za to lze koupit pouzitou mladsi a znackovou. Jedine, ze by se tu nasel nejaky ochotny clovek a mel chut to opravit za mensi cenu. Jeste jsem se ptal co s ni v tomto stavu a bylo mi receno, ze jsem udelal dobre s tim kabelem, ze ji mam vypinat hlavnim vypinacem (to bych pochopil) pak mi pry odejde obrazovka zacne se z televize kourit a mozna i horet (to nevim jak bych komentoval).

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od jezevec »

Kolemjdoucí píše:Tak sem volal do 3. servisu a vsude je cena stejna 2500-3000 ...
To budou určitě pražské servisy...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#22 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 20:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#23 Příspěvek od kokun »

Kolemjdoucí píše:
Diky za reakce, podobna funkcni Orava stala v aukci 120Kc tak asi nejsem jediny kdo do ni nechce investovat. A co se tyce te Philipsky ja bych do ni investoval, ale kde mam jistotu ze za par mesicu neodejde zase neco jineho, je ji preci jenom 8 let. A s dnesnimi cenamy servisu to opravdu nema budoucnost, dnes jsem volal do 3. servisu a vymena trafa stoji ve vsech 2500-3000 , ze pry trafo stoji 1500 tak nevim co si o tom mam myslet, teda asi vim, ale psat to sem radeji nebudu.



Tak to bude asi Orava made in China, nebo Turkey :cry:

Právě proto, že je jí těch 8 let - to je totiž ještě Philipska "s velkým P" - na rozdíl od těch dnešních "šuntů", které okolo Philipse ani nešly :wink:

Kolik lidí běží se zn. telkou po 5 až 10 letech provozu (a s 1. poruchou!?) hned do SD, protože proč nekoupit "za pár šupů" raději novou :roll:
Letos hned v 1. týdnu po Novém roce: hned 3 telky - zakoupené před vánocemi 2006! Takže "Kurvítko" zareagovalo - když ne týden, tak měsíc po záruce :cry: :lol:
Naposledy upravil(a) kokun dne 07 črc 2009, 20:50, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Kolemjdoucí

#24 Příspěvek od Kolemjdoucí »

Jo to jsou prazske servisy a verte nemam s nimi dobre zkusenosti. Nechci se nikoho dotknout, za posledni leta jsem je vyuzil 5x a ani jednou jsem nebyl spokojen a mel jsem vzdy pocit ze jsem byl podveden, proto jsem se snazil to radeji udelat doma. Ale nechci vsechny hazet do jednoho pytle urcite jsou i slusni servisaci, hold jsem mel zrovna smulu.

Kolemjdoucí

#25 Příspěvek od Kolemjdoucí »

Jsem se preklep byla to taky Otava. Urcite bych si nekoupil ty posledni smejdy ale tak 4 roky starou a asi zase Philips. Tahle uz byla jednou v servisu jeste v zaruce, zacala se sama vypinat, cim dele byla vypnuta ze zasuvky tim dele vydrzela zapnuta a cim dele bezela tim casteji se vypinala. Popis opravy znel - repase desky. Ani s touto opravou jsem nebyl spokojen, zavadu odstranili, ale televize mela nejak horsi obraz ani to nedovedu popsat a ty dva cerne pruhy co se objevuji pri sirokouhlem vysilani jsou v polovine uskocene.

Kolemjdoucí

#26 Příspěvek od Kolemjdoucí »

Tak uz to vypada lepe, v jednom servisu za 1400 a v jinem za 1000 a pry to udela na miste. Jinak jsem mluvil se 3. servisaky a vsichni rekli ze to mam nechat takle byt, ze to muze vydrzet treba 5 let. Ale pro jistotu to necham vymenit kdyz jsem takovy setrilek jak me tu nekdo nazval.
Jeste bych se zeptal - mel jsem zalusk na jinou tv a pry ma hotelovy mod, mohl by mi to nekdo trochu vysvetlit . Vim o co jde, ale nevim jestli televize nema tuner nebo jestli je tuner nejak blokovan a da se odblokovat. Diky

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#27 Příspěvek od kokun »

Kolemjdoucí píše:Tak uz to vypada lepe, v jednom servisu za 1400 a v jinem za 1000 a pry to udela na miste. Jinak jsem mluvil se 3. servisaky a vsichni rekli ze to mam nechat takle byt, ze to muze vydrzet treba 5 let. Ale pro jistotu to necham vymenit kdyz jsem takovy setrilek jak me tu nekdo nazval.
Jeste bych se zeptal - mel jsem zalusk na jinou tv a pry ma hotelovy mod, mohl by mi to nekdo trochu vysvetlit . Vim o co jde, ale nevim jestli televize nema tuner nebo jestli je tuner nejak blokovan a da se odblokovat. Diky
Vysvětlení je jednoduché:

Hoteliér (většinou - ale není to podmínkou - od toho je ale ten název!), aby mu "rozjaření" hosté, kteří přijdou nad ránem z baru a "řádně rozjetí", nedělali bordel na pokojích (telkou puštěnou "na plné kule" :D ), tak jim v tom zamezí v tzv. HOTELMODE.
V HOTELMODE se dá nastavit omezená Hlasitost zvuku a zabránit Naladění jiných kanálů - programů (resp. jejich zapaměťování), než chce sám.
Tohle se provádí prakticky v Servismódu (resp. v nějakém spec. módu), ale televizor je plně "funkceschopný" - je to v podstatě "vymoženost navíc", kterou jiné telky mít nemusí. Takže stačí ten HOTELMODE "odblokovat" :roll:
Stačí takové vysvětlení :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Kolemjdoucí

#28 Příspěvek od Kolemjdoucí »

Jo jo diky a lze to odblokovat doma s vasi pomoci zde na foru nebo to udela jen servisak? To se ptam jen tak pro zajimavost kupovat ji uz nebudu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#29 Příspěvek od kokun »

Kolemjdoucí píše:Jo jo diky a lze to odblokovat doma s vasi pomoci zde na foru nebo to udela jen servisak? To se ptam jen tak pro zajimavost kupovat ji uz nebudu.
Samozřejmě, že to lze odblokovat i doma, když budeš mít "ty znalosti" (resp. ty podklady k tomu :roll: ), co ten servisák :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Kolemjdoucí

#30 Příspěvek od Kolemjdoucí »

Tak to je asi jasne, ale mel jsem na mysli kdyby to normalni clovek mel doma tak jestli to s vasemi radamy odblokuje nebo to zvladne jen servisak.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“