LCE5484

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petrzaba
Příspěvky: 18
Registrován: 12 bře 2006, 01:00
Bydliště: Nymburk

LCE5484

#1 Příspěvek od Petrzaba »

Prosim o radu po vyměně vertikalního stupně TDA3653B je vrchní čast obrazu v levo níž než v pravo.Při zapnutí je ve vrchní části asi 5cm od kraje zobrazován zpětný běh který do dvou minut postupně mizí stoupá nahoru.Děkuji za odpověd.
Naposledy upravil(a) Petrzaba dne 19 bře 2006, 22:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#2 Příspěvek od achil »

Kolik jsou obě napětí ze zdroje a kolik je na pinu 9 TDA3653?

Uživatelský avatar
Petrzaba
Příspěvky: 18
Registrován: 12 bře 2006, 01:00
Bydliště: Nymburk

#3 Příspěvek od Petrzaba »

Na pinu 9 je 25,6V a zdroj dává 117V a 16,3V

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#4 Příspěvek od achil »

Ty napětí jsou správná. Já bych vyměnil elyty u TDA3653 a ten horní náklon bych asi řešil pootočením vych. cívek. A pokud to dole sedí, tak to asi nevyřešíš.

Uživatelský avatar
Petrzaba
Příspěvky: 18
Registrován: 12 bře 2006, 01:00
Bydliště: Nymburk

#5 Příspěvek od Petrzaba »

Děkuji za rady. Ten zpětný běh pomohly ty elyty.Dole ten obraz sedí tak nevím jestli otáčet vychylovačky mám strach, abych nerozhodil barevnost ještě jsem to nikdy nedělal, tak mám strach. Spiš si myslím, že tam je mezi zavitoví zkrat proto,že se to TDA docela hřeje.

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#6 Příspěvek od achil »

Tahle potvora hoří normálně tak že neudržíš ruku na chladiči. Tak vychylovačky jsou přilepený a ty bys stejně musel jít do kompromisu. Jakej máš rozdíl nahoře? jestli do 1cm asi bych to neviděl. Tytulky jsou dole. Já vůbec některý vady čím dál víc hůř vidím i slyším (neřeším).

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Dokud ses nevyvztekal na několika seřizováních vychylovaček dřív, na tyhle radši nesahej, jinak si rozhodíš konvergence. Radši zkontroluj, jestli máš v pořádku elektrolyty v napájení. Přesto někdy prostě tu lichoběžníkovou deformaci nesrovnáš: výrobci ji schovávají takovým zvětšením rozměru obrazu, aby to nebylo vidět. Nanejvýš si toho všimneš u titulků.

Dva souměrné zkraty na obou stranách vychylovaček jsem ještě neviděl - vždycky, když došlo k prvnímu a konec to přežil, zdeformoval se obraz do tvaru trychtýře nebo spíš ještědské věže (při zkratu ve vertikálních cívkách položené na bok). To nejde přehlédnout.
Jestli na TDA udržíš prst, je to v normě.

Uživatelský avatar
Petrzaba
Příspěvky: 18
Registrován: 12 bře 2006, 01:00
Bydliště: Nymburk

#8 Příspěvek od Petrzaba »

Ono je to stejně vidět akorát při širokouhlém filmu a je to do 1 cm rozdílu jinak to není vidět to já to chtěl mít akorát. Dík za odpovědi.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“