videorekorder Panasonic NV-SD235EE

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#16 Příspěvek od LOYZA »

Kondíku, to co jsi poslal je mode SW z videa JVC! Tedy pokud se nepletu! Ještě k tomu vyčištění mode SW, ideální je zabrousit celé kontaktní pole skleněnými vlákny, prodává se to jen nevím označení. Ještě když se rýsovalo tak to všichni používali na odstranění přetahů a nebo jiných nedostatků při rýsování. To používám dodnes a nic lepšího neznám! No a pak i kontakty, pak napružit a vše pořádně vyčistit. Ne že tam kápneš olej jak to někteří dělají!!! To bude zlobit!! Klidně to nejdřív pokus bez namazání!! Jo a co ten el. kondík na sek. straně, je mírně nafouknutý??

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#17 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 20:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
miro1234
Příspěvky: 138
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#18 Příspěvek od miro1234 »

ten kondink na vstupe je v poriadku neni nafuknuty len neviem pochopit preco ked som to uz ras vycistil ze preco to viac krat neide?ono predtym tam bol olej ale uz som ho vymanil za novy ale stale to roby,ide to asi tak:

vlozim kazetuvsetko natiahne len v okamihu kedy ma cakat ju zacne bezdovodu tahat ako keby bolo spustene rychle prehravanie.
ja ju s prstami zastavim po chvili ostane v pohotovostnom rezime (TLACIDLA NEREAGUJU).
ked ho vypnem a zapnem zacne cakat na pokyn na tlacidla play a >> zareaguje ale iby ne jeden pokyn pri druhom uz zasa zacne bezdovodne tahat kazetu do predu.

cim to vlasne moze byt ja uz fakt nenachadzam slov. :cry:

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#19 Příspěvek od LOYZA »

Jak jsem psal!!!! Žádný OLEJ!!!!!!! Tak to rozeber a pořádně to odmasti!!! Pořádně to vysuš!!! Jinak se to smí mazat jen spec. vazelínou pro slaboproudou elektroniku! Raději to nech bez namazání!!!! No a vyzkoušej!!! Pokud to bude fungovat tak vidíš kde je chyba, že? I tak pokud to bude dobře fungovat, stejně bych vyndal hlavní desku a vyletoval kondenzátory na sekundární straně a změřil bych je. Jinde problém nebyl u těchto modelů! Jo a překontroloval jsi ten trn vyvážení????

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od workhard »

Bez namazání to rychle zoxiduje a bude to zase blbnout.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#21 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 20:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#22 Příspěvek od LOYZA »

Nechci tady polemizovat o namazání, to je jasné! Ale vzhledem k tomu že nejen Panasonic-ky ale i jiné VCR jsou choulostivé právě na to "mazivo" a dokáže to dělat "psí kousky", proto jsem ho na to tady upozornil. Pokud budete pozorněji číst, pak je to jen jeden z možných pokusů, jak odhalit závadu. Za tu chvilku nezoxiduje ani náhodou! Pak bude vědět, jestli je to SW nebo jiná závada. Ten olejíček neznám, používám spec. vazelínku, kterou jsem náhodou získal od kamaráda, který to měl v práci a tam to používali do podobných SW pro nějakou extra elektroniku v profi oblasti. Nepíši ani to šíleně dlouhé číselně a psmenkově napsaný tip, protože se to pod tím nikde nesežene. Naprosto běžně tím po zabroušení a vyčištění mažu SW a za ty roky jsem jich takto opravil stovky a fungují dodnes k naprosté spokojenosti. Některá VCR se mi vrátila z jiných závad a vzhledem k tomu že si pečetím svou práci, mám záznam co jsem tam dělal a tak jsem mnohokrát právě pro sebekontrolu třeba po pěti letech opravy SW kontroloval a žasnul jsem, že byl jako nový! Nikdy jsem je nemusel po sobě opravovat. Nové dávám jen když jsou opotřebené, tedy vydřené, což lze snadno zjistit lupou. Proč má zákazník platit za něco co lze opravit! Krásný den přeji.

Uživatelský avatar
miro1234
Příspěvky: 138
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#23 Příspěvek od miro1234 »

no konecne uz to ide nakoniec chyba nebola v SW MODE ale v PHOTO SENZORE Q6001.dopadalo nanho prilis vela svetla preto som okolo neho urobil stresku.dik za pomoc :wink:

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#24 Příspěvek od LOYZA »

Tak to jsi mě tedy dostal!!! Myslel jsem že něco tak jasného nemusím ani psát!!! Nutnost zastínit opt. závory. Tedy i tak tam závada byla a nejspíš v SW jak je patrné, když to předtím nešlo a kvůli tomu jsi to rozebral, že? Klasická závada! Hlavně že to funguje! Paráda!

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “