Čas dovoleniek

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od zajemce »

Co to ta dovolená je?Á už si vzpomínám-před 14 lety jsme byli v Chorvatsku.Měl bych opravdu asi chvilku vysadit.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#17 Příspěvek od konosuke »

dovolena, letos ? tam kde loni, předloni a před.....loni. Český Těšín a bližší okolí. pozor, kontrolní otázka: kde asi tak bydlím, co ? jinak škoda že nám (záložákům) zrušili řádná voj.cvičení, šetří se kde může, armáda je profi...mohl jsem bejt již min. npor.a trochu (zadarmo) cestovat po republice...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Malé zpestření pro ty, co se letos nedostanou dál než za branku vlastního domu. Doporučuji doplnit nějakým zvukem moře a nehádat se o ovládání, jak se vás tam pověsí moc, nebude to fungovat....

Kód: Vybrat vše

http://87.30.229.89/view/index.shtml
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#19 Příspěvek od ivan116 »

Po prečítani všetkých príspevkov mám pocit že som na murárskom fóre,alebo sa všetci počas volna (to je ten čas medzi spánkom a držaním spájkovačky)premieňame na murárov.Mňa našťastie čaka len znovu prešpárovať terasu,ale pred tým si odskočim s rodinkou na pár dní do Amsterdamu. 8-)

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#20 Příspěvek od Holly »

Zdravím
vytahuju toto staré téma, neb potřebuji poradit.
Chystáme se letos po třech letech opět do Chorvatska, jedu tam já s mou milou a naší dcerkou (9) + synovec (13). Problém je v tom, že kluk nemá pas a babka (matka nebyla schopná se o něj starat) musí před zažádáním o vydání jeho pasu mimojiné zažádat i o potvrzení jeho občanství. Dětský pas stojí 100kč, ale potvrzení občanství prý 1000kč, nějak se mi to nezdá a tak se ptám starších a zkušenějších. Babka se ptala kde se to vyřizuje a bylo jí zděleno že v Ostravě, na dotaz kde tam, jí bylo odpovězeno, že to jí nemusí zajímat, že tu žádost tam posílá město a na Měu. potom taky nechá oněch 1000kč. Moja mi zase říkala :roll: , že jedna její známá v práci si tam zajela osobně a dali jí to za 100kč. Tak nevim no...

Děkuji
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#21 Příspěvek od Eleman »

Například tady: http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsky.cz/vv_09.html je uveden správní poplatek 100 Kč.

VI. Správní poplatek
Správní poplatek za vydání osvědčení o státním občanství České republiky je stanoven ve výši 100,- Kč. V případě, kdy je osvědčení o státním občanství určeno k vyřízení 1. občanského průkazu, správní poplatek se nevybírá.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#22 Příspěvek od Holly »

Eleman dík, to jsem potřeboval vědět! Jak je ale možné, že v tom našem předraženém a korupcí prolezlém městě si takhle v klidu řeknou o 1000kč?!
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#23 Příspěvek od Eleman »

Osvědčení vydává kraj a žádá se o něj prostřednictvím městského (obecního) úřadu nebo magistrátu. Tedy nejlépe tam, kde budeš zařizovat pas. Tuším že je potřeba rodný list dítěte a občanka rodičů. Je sebou ale potřeba hodit, protože to nějakou dobu trvá. Kde se vzala ta tisícovka to nevím. Je fakt, že např. na ambasádách jsou poplatky za ověření státního občanství mnohem vyšší.
Tak ať se daří a hezkou dovolenou.

Edit: Na úřadě si nemohou říci o poplatek, který je zrovna napadne. Je na to závazný ceník a musí být na úřadě k nahlédnutí nebo vyvěšený.
Něco jiné jsou zprostředkovatelé, ti si mohou říci o cokoliv - cena je smluvní :evil: :kop: :brutalbox: :guns:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“