Tesla 416 - vypadava zvuk

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
pan Karel

Tesla 416 - vypadava zvuk

#1 Příspěvek od pan Karel »

Koupil sem v bazaru tuhle TV, tyden bezela v pohode, ale po tydnu zacal vypadavat zvuk. Pozorovanim jsem zjistil, ze zvuk vypadne jakmile je scena tmava. Napø. pøi hokeji když je zabìr na led tak zvuk jede, ale jakmile do zabìru vjede "tmavý" rozhodèi tak se zvuk vypne.
Vite èím to mùže být a jak to opravit. Do opravny to nemá cenu dávat, vzhledem k hodnotì tv...
Diky

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#2 Příspěvek od Nagant »


Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od urbanek »

Většinou stačí vyměnit elektrolyty v modulu O - běžná závada.

pan Karel

#4 Příspěvek od pan Karel »

Diky za reakce, modul OMF sem našel, hodnoty kondiku opsal, jak to pujde vymenim a dam vedet jak to vypada. Mate jeste nejak rady kdyz uz si tim budu hrat?:wink:

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#5 Příspěvek od Nagant »

Napadá mne snad jen toto, při zpětné montáži OMF-ZMF modulu modul dobře přitlačit k hlavní desce a přišroubovat nějprve těmi dvěma šroubky a potom teprve tím kouskem plechu k tuneru. Já to teď udělal obráceně a nějak se to podle všeho zkřížilo a chvílemi byl zcela tmavý obraz, pokud to tedy nedělala ta deska co se musí vyjmout předtím. Tu jsem taky vyndal a znovu zandal a ještě jsem předtím propájel kolíčky pro tyto zásuvné moduly, a taky další body, kde se mi zdály nějaké studeňáky.

Takže jsem na to šel poněkud zeširoka, ale odstranil jsem to. :D
Pokud bych byl schopný přesně popsat, jak ten obraz vypadal, někdo by to určitě zdůvodnil, čím to nejspíš bylo.

Poznámka: Moduly jsem vyndával kvůli výměně MAA550, byl vadný a nedržely předvolby programů.

Jo, a to vypadávání zvuku to nejvíc dělalo při upoutávkách na ČT a při znělce Událostí při takovém tom červenohnědém rantlu s titulkem, hlásí se nám náš zpravodaj apod. Ze zpráv nebylo nic. :evil:
A myslím že i v nějakých dynamických scénách, kdy do zorného pole někdo vjel či vešel, teď už si jen neuvědomuju, zda zleva nebo zprava. :)

busch

#6 Příspěvek od busch »

Tak vymelnil sem elyty v modlulu OMF a zvuk uz zase jede. Diky za rady :agree:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“