pc se nevypina

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
noxed
Příspěvky: 30
Registrován: 10 črc 2009, 02:00

pc se nevypina

#1 Příspěvek od noxed »

kdyz zapnu pc a nespustim zadnou hru, vypne se. Kdyz spustim jakoukoliv hru pak se nevypne ani stiskem tlacitka na bedne, na klavesnici ani ve windowsu a pouze se restartuje. Po restartu uz jde vypnout. Nemate s tim nekdo zkusenost? je to stare pc : celeron d 360, mb:asus p5gpl-x se, ati hd2600xt

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od AmarokCZ »

Zkušenost nemám, ale problém v HW bych nehledal...

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Vogon »

Zkusil bych tohle:
Pravé tlačítko na ploše/Vlastnosti/Na kartě Zobrazení - vlastnosti Záložka - Spořič obrazovky/ V pravém dolním rohu Tlačítko - Napájení/ Karta - Upřesnit/ Tlačítka napájení.

Ale chce to upřesnit. Co to je "Jakákoliv hra?" Tetris?
OS, SP, SW, MB atd...
Některé hry blokují signál POWER_OFF ale záleží na MB.
Možností je spousta.

Uživatelský avatar
noxed
Příspěvky: 30
Registrován: 10 črc 2009, 02:00

#4 Příspěvek od noxed »

hry jako: call of duty2, stalker soc, counter strike source. samozrejme hru normalne ukoncim a pote uz se pc nevypne ale restartuje se. pak jak vse nabehne uz se vypne normalne. muze bezet cely den a vypne se normalne pokud od spusteni pc nebezela zadna hra. prosmejdil jsem aj bios ale nic jsem nenasel. zkusil jsem i jiny zdroj. zacalo to delat po vycisteni pc a po nove instl. winXP.sp2. mam podezreni na MB protoze taky nektere vnitrni usb nefunguje, ani nevim jestli nekdy fungovalo... :roll:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Ked to zacalo robit po SW zmene, tak to asi v HW nebude, nie?

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od AmarokCZ »

No tak to asi bude tím XP SP2, to je přece víc než jasný.

Uživatelský avatar
noxed
Příspěvky: 30
Registrován: 10 črc 2009, 02:00

#7 Příspěvek od noxed »

tezko rict.. prisel jsem na to az pozdeji ze to "zpusobuji" ty hry. zkusim tedy znovu nainst. win. Nikdy jsem se s tim ale nesetkal.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Vogon »

Doporučuju stáhnout a naistalovat nové ovladače k MB.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#9 Příspěvek od galjo »

noxed píše:hry jako: call of duty2, stalker soc, counter strike source. samozrejme hru normalne ukoncim a pote uz se pc nevypne ale restartuje se. pak jak vse nabehne uz se vypne normalne. muze bezet cely den a vypne se normalne pokud od spusteni pc nebezela zadna hra. prosmejdil jsem aj bios ale nic jsem nenasel. zkusil jsem i jiny zdroj. zacalo to delat po vycisteni pc a po nove instl. winXP.sp2. mam podezreni na MB protoze taky nektere vnitrni usb nefunguje, ani nevim jestli nekdy fungovalo... :roll:
Lenže po nainštalovaní WIN XP je potrebné nahrať aj ovládače potrebné k činnosti MB. WIN XP nemusí všetky ovládače obsahovať. Skus pozrieť do systému koľko tam máš otazníkov.

Uživatelský avatar
noxed
Příspěvky: 30
Registrován: 10 črc 2009, 02:00

#10 Příspěvek od noxed »

galjo píše:
noxed píše:hry jako: call of duty2, stalker soc, counter strike source. samozrejme hru normalne ukoncim a pote uz se pc nevypne ale restartuje se. pak jak vse nabehne uz se vypne normalne. muze bezet cely den a vypne se normalne pokud od spusteni pc nebezela zadna hra. prosmejdil jsem aj bios ale nic jsem nenasel. zkusil jsem i jiny zdroj. zacalo to delat po vycisteni pc a po nove instl. winXP.sp2. mam podezreni na MB protoze taky nektere vnitrni usb nefunguje, ani nevim jestli nekdy fungovalo... :roll:
Lenže po nainštalovaní WIN XP je potrebné nahrať aj ovládače potrebné k činnosti MB. WIN XP nemusí všetky ovládače obsahovať. Skus pozrieť do systému koľko tam máš otazníkov.
PROBLEM VYRESEN :D otazniky tam sice nebyli protoze veskere ovladace mam nainstalovane ale byl tam vykricnik u "systémová zařizeni/Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio". kde bylo napsane: toto zarizeni nenalezlo dostatek prostredku, ktere by mohlo pouzit. (kod12).
tak jsem zkusil zarizeni zakazat a pc se vypina jak ma a zvuk taky funguje dal. O tom jsem vedel ale nenapadlo by me ze to bude tim..
Musim vam podekovat a take vsem co reagovali na muj problem. diky!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“