obsah paměti OTF šasí 63m500

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomes
Příspěvky: 9
Registrován: 29 říj 2004, 02:00

obsah paměti OTF šasí 63m500

#1 Příspěvek od tomes »

zdravím všechny tv techniky a mám prosbu zda nemá někdo z Vás obsah paměti OTF šasí 63m500 neboť mám problém s buzením horizontálu a už jsem vyzkoušel vše i co jen třeba zdánlivě má souvislost s horizontálem.
Poslední můj nápad je jestli není nějakým způsobem nabořena paměť a tím po sběrnici zablokováno buzení horizontálu. Díky za pomoc Tomes

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Nepíšeš, jaký problém s horizontálem máš, předpokládám, že nejde. Jestliže nejsou budící impulzy na pinu 40 TDA8376, bude tento asi vadný.
Paměť by na to neměla mít vliv, při výměně paměti mi TV vždy naskočil.
Základní hodnoty se asi zapíší z procesoru. Paměť můžeš klidně zkusit novou, je to pár kaček.

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#3 Příspěvek od stephunk »

Mám tiež problém s tou pamäťou. To je ale štígro že sa nemusí plniť :lol: .Teda, spolieham sa na slová Jazveca..Zajtra pravda vyjde najavo 8-)

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#4 Příspěvek od stephunk »

No pôvodne osadenú a prestrelenú 24C16(5Vstdby išlo dolu) som vymenil za 24C32. 16-tka nebola po ruke, TV nabehol bezproblémov. Nemám diaľkové ovládanie, nemám možnosť funkciu pamäte testnúť...Nebude tá 32-ka vadiť?

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#5 Příspěvek od stephunk »

Tak som zistil, že 24c32 vadí, neukladajú sa mi naladené programy. Ďalšia vec je tá že obraz je zúžený o necelé 3cm z oboch strán(horizontálne)+trochu poduška(pardon, súdok). Vyhádzal som všetky ISKRA kondenzátory(všetky mali asi 2/3 kapacitu), vymenil som aj elyt v báze BU-čka, tlmivka L401 mi srší, po dotyku šrobovákom o jadro vidno výboje. Má okolo 70uH, Ak sa dotknem prstom tienenia anténneho vstupu, sršanie stíchne. Nepomohlo ani výmena kondu v korekcii podušky. Schéma je na uploade, ak niekto viete čo s tým nakopnite ma prosím. Napätia 12,30,195,160,8V sú ok. :cry:
EDIT
usúdil som, že ak nepomohlo nič, môže to byť tou prázdnou epromkou. A taky že jo. V servisnom menu som nastavil horiz rozmer, lichobežník a parabolu tak aby to bolo ok, Bohužiaľ sa nastavenie neukladá. Zrejme treba použiť presne 24C16, momentálne je tam len kôli overeniu základných funkcií 24C32. V diagnostike mi píše 24C16 -. Takže to zrejme preto nezapisuje. Takisto prázdne pole je vedľa poloźky CF70200. Poradíte niekto čo by to mohlo byť? Ďakujem

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“