problém s TV ECG 29 TSS 72

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#16 Příspěvek od smudla5 »

Ano přiznám bez uživatele kozoka bych to šasi opravdu neznal.V pondělí to budu muset odvest k tomu opravářovi jak jsem psal.At si s tim poradi.
na opravu této TV bych měl jenom v případě,kdyby mi někdo napsal vyměn to a to na pozici tam a tam.To se přiznám.

Podle mě je chyba někde od trafa po VN trafo,ale nevím.

Jen sem dopíšu poznatek ceho jsem si vsiml,kdyz ji zapnu vypínačem do st.by tak svítí modře a když zmáčknu přepnutí programů aby se rozsvítila tak zabliká led a sepne relátko.A víc nic.

To je jen pro doplnění.zdroj necykluje,prostě nic.jen cvakne relé a je slyšet správná funkce pozistoru (demagnetizace obrazovky)Ale VN do obrazovky nejde.ANi nežhaví obrazovka.Tím pádem samozřejmě nejde ani obraz.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#17 Příspěvek od kokun »

Tak co, už telka šlape? - neozýváš se :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#18 Příspěvek od smudla5 »

kokun píše:Tak co, už telka šlape? - neozýváš se :roll:
zdravím,telka nešlape.ten jak jsem psal že mu to odvezu ji nespravil.Říkal že prý je chyba někde na CRT socketu.

takže mám zase ho.............. :cry:

Ale ještě jsem se nikdy nedozvěděl proč shořeli ty to součástky na CRT socketu: (jak jsem psal hned na začatku)

odpor na pozici R763
trandak na pozici T744 a T745

A přímo na hlavní desce hned za VN trafem shořel odpor na pozici R527

ty dva odpory byly viditelně vidět že jsou špatné a ty trandaky byly zjištěny šlusmetrem. (zkrat)Všechny tyto věci jsou vyměněny.

Neví prosím někdo aspoň co tyto věci mohlo takhle odpalit?Ze by VN trafo?

On mi to neřekl proč.Jenom že je chyba asi na CRT socketu ale dál že nevi.Takže i schéma sem pro něj stahoval zbytečně ale mám ho.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

kozoka píše:Je to chassis Beko 22.1. Jedna s nejhorších TV co sem kdy viděl
Už máš tu telku doma, nebo je ještě u toho "tvého odborníka", který si nechá sehnat i schéma a stejně spraví "tak kulový" (a to jsi mu podával do ruky i "vercajk" jako u operace slepáku?) :roll:

Tak teď je mi několik věcí nejasných.
Předně: podle modelu by skutečně mělo jít o toto chassis tj. BEKO 22.1 - ale zaráží mne to, že píšeš o tranz. T744 a T745, když na mém schématu takové vůbec nejsou (video zesilovače pro RGB jsou tvořeny 3-mi IO: 3x TDA6111 :roll: ). Na CRT modulu jsou, kromě těch tří IO, ještě 3 trandy: T701-703. Rezistor s tak vysokým poz. číslem (R763) na té desce taky není. :cry:
Buďto se tedy jedná o jiné šásko, nebo máš nějakou výjimku (CRT modul s tranzistory!) - mj. jaké typy těch trandů to byly? (Ty vadné !!!)
I když mám celý Servismanuál, bohužel v něm nejsou "plošáky", abychom mohli zkontrolovat to osazení CRT mod. - zato je v něm popis těch IO - TDA6111 => měli by být osazeny !!!

Dále: píšeš o vadném rez. R527/10k (na hl. desce!) - je to v obvodu tr. T506/BC848B - "blecha SMD" (BEAM PROT) - taky nevidím důvod, proč by měl shořet? Leda by za ním bylo něco ve zkratu ....... , ale jak to souvisí s těmi vadnými součástkami na desce obrazovky :?: :roll:

Tak nevím, co ti poradit - sám máš minimum zkušeností na to, abys to s pomocí mou a kolegů tady na EB byl schopen opravit - a zřejmě i kolem sebe máš "samé odborníky", kteří ti to opraví "jako svině branku" :cry:
Odpověz prozatím alespoň na to, na co se tě dotazuji :!:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#20 Příspěvek od smudla5 »

diky moc za pomoc.No taky me to stve cekal jsem ze to spravi kdyz se o nem rika ze je v tomto oboru borec.

tak jsem se do toho dival.

Ty TDáčka sedí. jsou tam osazeny 3 krát TDA 6111Q.

ten tranzistor na pozici T745 byl C5993.
a ten na pozici T744 byl A2140.

Zakoukal jsem se na ten CRT socket a pod zesákem LM358 (pozice IC 740)
a trandaku T747 je plošnák viditelně vyhřátej.okolo i pod těmato součástkama.nevím jeslti tyto 2 součástky funguji,ale jen to sem dopisuju jako poznatek.

Budu moc rád za pomoc,protože ja to tady nemam uz nikam jinam zavest.Dal bych to nekomu sem,ale cesta by se mi nevyplatila.

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#21 Příspěvek od smudla5 »

Jo a ještě jen tak přemýšlím,nenapsal sem taky docela dulezity poznatek,na ktery jsem si ted vzpomnel.jak jsem psal o tech znicenych trandakach na CRT socketu.na pozicich T745 a T744,tak když jsme tu TV poprvé otevřeli tak byly u techto trandaku byly vypalene spoje mezi DPS a trandakama.vlastne ze mezi nozickama a plosnakem byly studenaky.proto urcite vyhořely a asi i ten odpor ze?Ted me to tak napadlo,ze vlastne tohle sme videli ihned po otevreni.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#22 Příspěvek od Mysteri »

Nebola to telka po búrke a pod. ?

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#23 Příspěvek od smudla5 »

Mysteri píše:Nebola to telka po búrke a pod. ?
nemohu posoudit.kamarád říká že ne.

Ale jinak zadne viditelne stopy nez ty co sem napsal vyse nejsou videt.

ale jak rikam tak ty trandaky si myslim ze odesli vlivem tech studenaku- (vic se zahrivali nez maji a byly v čoudu).Je to jen moje myšlenka

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#24 Příspěvek od dj_Paul »

dej sem detailní a ostré foto desky z obou stran,takhle je to jeden o voze a druhý o koze

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#25 Příspěvek od smudla5 »

ja mam tohle schema a osazeni crt socketu podle tohoto sedi.jsou tam i ty pozice tranzistory,ale ty tranzistory jak jsem psal jsou zde jine nez byly a ted jsou v te TV.ale jinak osazeni toho crt socketu sedi podle tohoto schematu.Takze ted tam jsou jine trandaky a pred tim tam byly taky kdyz sme to poprve otevreli coz nechapu jak to mohlo fungovat.

dal jsem to schema (v pdf) na tuto stranku

http://upload.ebastlirna.cz/index.php?
pojmenovano jako beko 22.1.2 a ma to 3,62MB.

A to foto sem dat ihned jak budu mit zpet svuj fotak.

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#26 Příspěvek od smudla5 »

tak jsem si našel co patří na tyto pozice za součástky: takže jsem je objednal.

T744 - MJE 15031
T745 - MJE 15030
R763 - 22R
R527 - 10K

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#27 Příspěvek od smudla5 »

jeste mi ty veci neprisli,Ale jen se chci zeptat?chci zmerit napeti ktere jdou ze zdroje.na jake napeti se mam prosim zamerit (které mám prostě změřit)?jestli třeba B+ a tak.poradte mi prosím?Ale nevlastním osciloskop jenom multimetr.

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#28 Příspěvek od smudla5 »

smudla5 píše:jeste mi ty veci neprisli,Ale jen se chci zeptat?chci zmerit napeti ktere jdou ze zdroje.na jake napeti se mam prosim zamerit (které mám prostě změřit)?jestli třeba B+ a tak.poradte mi prosím?Ale nevlastním osciloskop jenom multimetr.
nikdo mi s tim uz nepomuze?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

Kolko tam tych napati mas, ze namiesto toho, aby si ich zmeral vsetky, sa tu budes tyzden pytat?

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#30 Příspěvek od smudla5 »

rnbw píše:Kolko tam tych napati mas, ze namiesto toho, aby si ich zmeral vsetky, sa tu budes tyzden pytat?
tak ja se omlouvám,že sem se zeptal,ale když konečně chci něco měřit,tak sem čekal vstřícnější odpověd,ale i tak děkuji za reakci.změřím to podle schémy a dám vědět.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“