Jaký kreslící fix/pero na DPS?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#76 Příspěvek od jano2 »

Ja použivam ihlovy pilnik,nabruseny,no nie hocijaki,ale kupeny v Polsku od rusov.Maju veelmi dobre nastroje,vrtaky,pilniky,hoci aj prihrdzavene.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#77 Příspěvek od Jirka »

Jako důlčik tedy zkusím závitník a po vstřikovací jehle se poptám.

A tady je foto osazené desky, kterou jsem kreslil fixem, viz včerejší příspěvek. Sice spoje jsou křivé, ale na zkušební zapojení to stačí. Téměř nikde se to neproleptalo a bylo to v chloridu 25 minut, protože je to starší cuprextit a pravděpodobně je silnější vrstva mědi, než bývá na novém cuprextitu. Tomu stačí cca 18 minut.
Přílohy
DPS-kreslena-fixou.jpg
DPS kreslená černou fixou Centropen 2846
(58.2 KiB) Staženo 111 x
*****

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#78 Příspěvek od Atlan »

Andrea píše:
Jirky píše:Ještě se zeptám na důlčik. Z čeho vyrobit malý a odolný důlčík na plošné spoje. Nebo prodává se nějaký takový malý, který se netupí? Co používáte?
Ocelový hřebík s nabroušenou špičkou.
JA mam ten klinec taky troska dlhsi... a na nom este kusok drevenej gulatiny..pre lepsie triafanie po hlavicke res po tom dreve ked netrafim.... a lepsue sa to drzi v ruke :)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#79 Příspěvek od Andrea »

Jen ještě pro upřesnění, čím do toho hřebíku "buším", dětské kladívečko, viz foto. Pokud by tím někdo dokázal ten hřebík ohnout tak se :pray:
Přílohy
kladivko.jpg
(17.64 KiB) Staženo 41 x

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#80 Příspěvek od BIPOLAR »

Jirky, nebuď tak sromný, na ruční práci je to výborné ! Ještě to zkus tou červenou fixkou, jestli se Ti bude někdy chtít :wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#81 Příspěvek od Crifodo »

Nastřelovák do betonu a bývalý závitník. Na tu vstřikovací jehlu to nemá, ale někdo mi ji ukradl (nebo se někam pootopila). Ještě by mohla být použitelná kalená tyčka ze starých floppy mechanik pro vodicí mechanismus hlav, je to nějaká chromová ocel prům. 6. V CDROM už asi bude čínské bahno.
Otupí se časem všechno, jinak by to odporovalo principu vesmíru.
Přílohy
pich.JPG
(29.5 KiB) Staženo 47 x

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#82 Příspěvek od forbidden »

Ja pouzivam na dulky tohle. Kdysi mi to donesl deda ze Zetoru. K cemu to puvodne bylo netusim, ale je to tvrdy dost, jeste jsem to za ty roky nebrousil. Puvodne to bylo jeste v takovym vetsim pouzdre, pasovalo to do nej tak akorat, to uz ale nemam.
Přílohy
jehla.jpg
(46.5 KiB) Staženo 45 x

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#83 Příspěvek od PavelFF »

To je právě ta jehla do vstřikování k ZETORU.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#84 Příspěvek od stepa »

Jo tak ja mam to samy co forbidden :)
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Dingos
Příspěvky: 61
Registrován: 11 črc 2009, 02:00

#85 Příspěvek od Dingos »

No já používám krom oněch vychytávek ze vstřikování ještě jakési šídlo - to večer, když nechci nokoho rušit bušením to tlačím rukou a můžu říct je to nějaká sakra kvalitní ocel protože je to už několik let pořát hodně ostré.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#86 Příspěvek od forbidden »

A to jsem si myslel, co to nemam za vychytavku a on to ted ma skoro kazdej :cry:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#87 Příspěvek od EKKAR »

forbidden píše:A to jsem si myslel, co to nemam za vychytavku a on to ted ma skoro kazdej :cry:
To ted je špatný vyjádření - uzavírací jehlu do vstřikovací trysky jako bastlířský důlčík používá kde kdo leta letoucí - stačilo mít přístup do dílny, kde se opravovaly nějaké větší dehťáky - ať už to byla nějaká traktorka, nebo železniční dílny...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“